Történelmi fegyverek, lőszertöltés, vadászat
15 bejegyzés megtekintése - 451-465 / 2,052
  • Szevasztok! Eladó egy Chiappa ( Army Sport) 1863 Zouave Match Cal.58-as hadipuska.

    A sima verziótól az alábbiakban különbözik:

    – a csőve mattfekete, becsillanás mentes felületkezeléssel

    – 7 huzaggal rendelkezik

    – huzagemelkedése 1:48

    Dió ágyazás, réz patchbox, réz csőbilincsek, fölhajtható hátsó nézőke! Nagyon szép újszerű állapot, kevés lövéssel a csőben! MKH 2027.10.24-ig érvényes.

    Ár:180.e.Ft. Érd: +3630/kettő89öt683

    További képek a linkre kattintva CHIAPPA 1863 MATCH KÉPEK

    • LQ
    • 2018-11-01-11:41

    Sziasztok!

    Eladóak az alábbi „holmik”.
    1858 NMA Remington revolver .44, 8”, megkímélt szép darab, a markolata átalakított (nem csúszik hátra nagy töltetnél sem), MKH: 2023.10.22.-ig.
    „CS” hadi holster marhabőr; Lee konikális öntőforma; szétszedhetős dobtöltö; lőporflaska, alu tisztítóvessző.
    A revkó ára szólóban 65e, a szett együtt 80e. A kiegészítők csak a revkóval együtt eladók.

    12-es DP Classic dupla sörétes puska, megkímélt szép darab, CYL-CYL csöves, MKH: 2023.04.16.-ig.
    #4-es buck shot (6,1 mm) öntőforma; 1-1 befőttes üveg 2 mm-es, 2,5 mm-es, 3 mm-es és 3,5 mm-es sörét, kb. 2-2.5 kg/üveg.
    A pusek ára szólóban 175e, a szett együtt 195e. A kiegészítők csak a pusekkel együtt eladók.

    Investarm Hawken .54, Németből vásárolt KIT-ként. Gyönyörűen összerakott darab (vfecasz kezemunkája), egyedi felületkezeléssel, DP Hawken irányzékkal. Egy párszor volt lőtéren, gyakorlatilag új. MKH: 2028.08.09.-ig.
    Lee R.E.A.L. öntőforma (380 gr); Lee Minie öntőforma (415 gr); egyedi acél kompressziós öntőforma (330 gr); 100 g-os réz flaska, starter.
    A pusek ára szólóban 120e, a szett együtt 140e. A kiegészítők csak a pusekkel együtt eladók.

    Csak személyes átvétel Hajdú-Biharban, vagy Budapesten. Kipróbálás Derecskén hétvégeken megoldható.
    harminc341nullanégy58, gp20031227kukacgmailpontcom.

    Üdv: LQ

    https://www.youtube.com/watch?v=pVSHtMcANso&feature=youtu.be

    Üdv! Kihasználatlanság miatt eladnám Ardesa Kentucky kovás pisztolyt.Nimrodderingerben vásárolt KIT ből épitve,mkh nincs,adok hozzá ajándék kovát,képet emilben küldök,tel:06203420653 ára 65000.- +post

    Üdv köszönöm a lehetőséget elkelődött

    Üdv mindenkinek!

    cowboy öv, holsterrel együtt 28 000 forintért eladó

    öv hossza; 113cm

    Colt Pacemaker 5.5 csö hossznak

    Érdeklődni a ferybmwkukachotmail.com címen lehet.

    :bye:

    Kihasználatlanság miatt eladósorba kerültek az alábbi fegyverek:

    Uberti 1860 Colt Army .44-es 80000 Ft

    DP An IX kovás pisztoly .69-es 180000 Ft

    DP Traditional Hawken Hunter .54-es, csappantyús puska 160000 Ft

    Az An IX-hez és a Hawkenhez adok néhány lövedéket is.

    Érdeklődni a laszlo.hosszu77kukacgmail.com címen lehet.

    :bye:

    Nem copyzom az előzményt, így olvashatóbb :-)

    Egyetértek Veled Horse Whisperer, én sem akartam személyeskedni, bocsánat, ha azt tettem, nekem is figyelni kell rá sajnos sokszor.
    Ahogy látom, egy oldalt állunk itt mindannyian, csak néha másként látunk dolgokat.

    És ahogy látom Oldm4n sok felajánlást kapott, szóval mégiscsak működik ez a közösség :-) és remélhetőleg hétvégén már ki is tudja próbálni új Colt Armyját.

    És hogy ne offoljak tovább: továbbra is keresek (akár fegyvermester által utángyártott) Euroarms Rogers and Spencer elsütőbillentyű rugót.

    Billy Bones, Johnny86, amit a végén írtam természetesen sajnálom, eszem ágában sincs megbántani az idősebb lövésztársadalmat, sőt tiszteletre méltó, hogy nyugdíj után nem a panelban várják a legrosszabbakat. Mint pl. nagynémémék akik rettegnek kimenni a pesti nyuggerotthonból mert megölik őket, de arra a kérdésre, hogy nemrég amikor a panelt eladták mért nem költöztek vissza a szülőfalujába az a válasz, hogy ott meg ha valami bajuk van nem jutnak időben orvoshoz, meg egyébként is 79 és 82 évesek úgysincs sok vissza-mondják. Amit írtam annak volt egy előzménye pár éve a lőtéren, a lőtérvezető kérdésére, jövök-e a hétvégi versenyre, kb. ez volt a lényege amit írtam -meg még azt is, hogy nagyobb hasat kell növesztenem a könyökem feltámasztása érdekében :), erre az volt a válasza, egyszer majd kikopnak ám, azért kell gyakorolni, hogy addig te légy a legjobb. Mindenki nagyot nevetett, szerintem senki nem volt megbántódva. Én is, meg úgy veszem észre a fiatalabb lövészek és a légpuskás gyerekek is imádják nálunk az “öregeket”, viszont mint minden közösségben, itt is van az az okoskodó, általában úgy az életben nem nagyot alakító 1-2 ember,akik miatt úgy kell bemenni, hogy résnyire nyitod az ajtót, vajon a puska vagy a pisztolylőtéren van-e? Mert otthon tök egyedül van, üres stukkerral tud gyakorolni (ez is lehet pl. egy ok, mért ő az egyik legjobb lövész, de nem irigylem tőle, -egyszerűen csak tudomásul veszem, az életkörülményeim ehhez a sporthoz nem olyanok ebből a szempontból sem, hogy kimagasló lövész legyek-, miután hazamentek a dolgozóim, este “lefektettem” a lovaimat, bezártam a tyúkokat, eszem ágában sincs “üres” pisztolyt sütögetni, úgy hogy a párom jön megy a lakásban), ki is azért jön a lőtérre, hogy “szárazon állítsa be magát 25-re”, és hiába megy ki az ember kikapcsolódni, rádnyomul, letolja az egész tudományát a torkodon úgy mintha egy hülye lenne az ember. Közben persze azt sem tudod mit tettél a csőbe mit ,rátöltesz, kifelejtesz, így vagy úgy de akadályoz, muszály újból ellenőrizni nehogy baj legyen belőle, mert végighallgattad nem akartál bunkó lenni vele, ő valószínűleg tök jófejnek, segítőkésznek, jóindulatúnak gondolja magát.  Kedves Sparrow!  (valamikor egy szebb és jobb “régikapszlin” én voltam Jack Sparrow :) ) Igazából amikor az ember belép az adokveszekbe, hírdetésekre számít, és arra ha hirdet valamit más is el fogja olvasni. Persze régebben már megkaptam mástól, hogy nem az enyém az oldal, ha nem tetszik nem kell belépni, stb. Persze így van, de az ország vezető elöltöltős oldalának illene nem a legramatyabbnak lennie, kéne az a bizonyos hírdetési űrlap is, itt meg maradhatna a szétoffolás. Igen, talán ezért is keltem kicsit a védelmére, mert egy egyszerű és világosan leírt kívánsága, átment magyarázkodásba, majd személyeskedésbe. Sajnos erre a net nagyon jó táptalaj. Nagyon kell figyelnünk magunkra (rám különösképpen igaz), hogy csak akkor személyeskedjünk ha tényleg személyeskedni akarunk és csak akkor ha ismerjük a másikat. Nem akarlak megbántani, egyrészt sokszor nagyon jó írásaid vannak itt, másrészt tuti nem ismerjük egymást. Az nem követtem már, pontosan mi is az az IDPA , de az első OB-ről amin részt vettem lassan 10 éve, meg ilyen kisebb helyi versenyekről sem dobtak ki. Mivel 10 évet húztam le fegyverkereskedőként, csak a jóég tudja hányszász fegyvert próbálhattam ki különböző lőtereken  (köztük a sorkatonaság alatt PPS41-et és természetesen a kötelező AK-t) és egyszer sem lehetett rám egy rossz szava senkinek sem a biztonság és szabályok ügyében.  Nos ennyit a megérzésekről és a stílus elemzésről :) :) :)

    Uhhh……..

    Jajj de megmondtam, hogy én leszek a rosszfiú :-)

    Sok lövészt láttam, sokat hallgattam csendben ahogy véleményt formálnak más ágakhoz tartozó lövészekről.
    Emiatt van bennem egy pici szkepticizmus.

    Tény, barátságosabb hozzáállást érdemelt volan a posztoló, de sajnos rajtad is azt érzem, kedves Lovakkal Suttogó, hogy az első IDPA versenyeden lövés nélkül küldenének hátra csomagolni (elnézést, nem személyeskedni akarok, csak a stílust elemzem). Minden versenysportnak megvan a maga írott és íratlan szabályrendszere. Nem véletlenül.
    Persze értem én a szavaim kiforgartását ironikus hangvételben… Pedig hidd el, egy átlagos íjásznak, kuspuskásnak, olimpiai trapp-lövőnek f.ngja nincs mi a feketlőpor. Mert még nem lobbant fel mellette 15 grain csak úgy, okításként… (és nem, nem 89 grain sörétes töltetet mondtam).

    Lehet ismerjük is egymást, nincs bennem személyed ellen semmi. Csak másként gondolkorom arról, hogy kéne ezt az egész hobbyt elkezdeni. Nagyon sok profi lövőt ismerek, akik egy-egy sör mellett elmesélték, min műlt az életük, vagy épp a hűvelykujjuk….

    Kedves Oldm4n, 27-én Derecskén is lesz lövészet. (Rumcajsz egylet). Én ott leszek, lesz nálam 4 revolver is, két Colt, Egy Remi meg egy Rogers (illetve ha itt jelzed, kiviszem az Enfieldet is, ami bár puska, de szintén jó máka), mind kipróbálhatod. Lesz még ott néhány nagyon-jó sportlövő, meg egy nagyon korrekt lövészetvezető. Tudom, több mint 100Km Budapestttől, de gondold meg nyugodtan.

    nem úgy mint itt, hogy megvan az a pár városi nyugdíjas, tengernyi idővel, távollátó szemmel, mindig nyitva tartó lőtérrel, aki ha akar sem tud a dobogónál rosszabb helyre kerülni már vagy századszorra.

    Gratulálok, sportszerűségből jelesre tetszett vizsgázni!

    Szóval aki jól lő, az inkább hagyja abba, hogy aki esetleg kevésbé jól lő, annak ne az legyen a célja, hogy fejlődjön és elérje, vagy megdöntse ezeket az eredményeket, hanem így a sajátjával nyerhessen.

    Végül is totál igaz, ezennel javasolnám, hogy a következő MLAIC gyűlésen szavazzák meg az eddigi világrekordok eltörlését és ezentúl minden év dec 31-én tegyék meg ugyanezt, hogy a következő évben mindenki tiszta lappal indulhasson. Természetesen ugyanezt idehaza is az országos csúcsokkal…

    Remélem azért, hogy csak poénból írtad és nem gondoltad komolyan. Mert ha igen, akkor nagy baj van…

    Uhhh…….. Van egyUberti inox 357-esből átalakított gumis gázriasztóm, amit gondoltam eladnék, vagy egyeztetéssel elcsereberélnék, de el is ment a kedvem tőle, hogy itt hirdessem. De most komolyan! Adott egy hírdető aki megírta mit keres, adott elérhetőséget és térséget. Megjegyzem ez is ritkaság itt, hogy valaki tud adatokat közölni egy hírdetésben (erről már írtam itt régebben). Erre: vegyél könyvet, fiolát, stb. Persze már így minden előltős bűnön és bánaton túl az ember tudja, a maga módján mindenkinek részben vagy egészben igaza lehet. Persze nem töltünk flaskából a nagykönyv szerint, de a lőtéren is annyi az okoskodó (mint itt :-) ), aki 2 lövés közt ki akarja nyomni magából az összes tudását, hogy azalatt az idő alatt egy tábortűz kialszik, nemhogy a csőben szunnyadó parázs… A lényeg: a hírdető egyvalakitől kért tanácsot, mégpedig attól aki eladja a Coltját neki, erre a végén már a kiló lőporral szembeni alázatosságról és tiszteletről kapja a fejmosást. Nem csodálom, hogy leolvadt nála is az egyes blokk. Alázatosság, ahogy a szóban is benn van, azt jelenti, hogy valaki alárendeli magát, érdemeit, méltóságát, akaratát, sorsát másnak, szinte minden értelmezésében személlyel vagy istennel szembeni alárendeltséggel magyarázzák. A tisztelet szintén másik ember felé történő érzés, ezt nem ragozom. Na de, hogy alázat és tisztelet lőpor felé, az több mint nonszensz (és akkor nagyon udvariasan fogalmaztam). Mégis azt hogy kell? Tantrázom közben, hogy Óóóó méltóságos lőpor, te akit egy nálam magasabb értelem teremtett, fogadd hódolatom, és mélységes tiszteletem, tudom, hogy egy szusszanásoddal elpusztíthatnál és beteljesíthetnéd a sorsomat? Ó igen persze elpusztíthat, ha betöltöd és a cső elé állsz, cigizel miközben méricskéled vagy hasonló tüzes hülyeséget csinálsz mellette, amit egyébként egy kb. ugyanilyen veszélyes 1 kanna benzinnel is megcsinálhatna bárki. De nem csinál, nem cigizik tankolás közben, nem nézi meg öngyújtóval mennyi van a tankban, de nem is pukedlizik és fejezi ki hódolatát a töltőegység vagy a kanna előtt. Persze csinovnyik mentalitású emberek azt hihetik dicsekedett az elért eredményeivel, de szerintem nézzük a jó oldalát: új dolgot, hobbit, célt keres magának, mert elérte amit abban a sportban akart, és teret enged másnak is ott,- nem úgy mint itt, hogy megvan az a pár városi nyugdíjas, tengernyi idővel, távollátó szemmel, mindig nyitva tartó lőtérrel, aki ha akar sem tud a dobogónál rosszabb helyre kerülni már vagy századszorra.

    Hali!

    Mindenben egyezik a véleményünk kivéve az utolsó mondatot.Ha valaki hobbiból űzi ezt a sportot és elérte élete legjobb eredményét nem értem miért kellene levonulnia és az egészet abbahagynia pláne úgy hogy az ország legjobb lövészei közé tartozik mondjuk még hetven évesen is.Ha ez nem motivál senkit na akkor kell abbahagyni.

    Üdv!

    Uhhh……..  Van egyUberti inox 357-esből átalakított gumis gázriasztóm, amit gondoltam eladnék, vagy egyeztetéssel elcsereberélnék, de el is ment a kedvem tőle, hogy itt hirdessem. De most komolyan! Adott egy hírdető aki megírta mit keres, adott elérhetőséget és térséget. Megjegyzem ez is ritkaság itt, hogy valaki tud adatokat közölni egy hírdetésben (erről már írtam itt régebben). Erre: vegyél könyvet, fiolát, stb. Persze már így minden előltős bűnön és bánaton túl az ember tudja, a maga módján mindenkinek részben vagy egészben igaza lehet. Persze nem töltünk flaskából a nagykönyv szerint, de a lőtéren is annyi az okoskodó (mint itt :-) ), aki 2 lövés közt ki akarja nyomni magából az összes tudását, hogy azalatt az idő alatt egy tábortűz kialszik, nemhogy a csőben szunnyadó parázs…   A lényeg: a hírdető egyvalakitől kért tanácsot, mégpedig attól aki eladja a Coltját neki, erre a végén már a kiló lőporral szembeni alázatosságról és tiszteletről kapja a fejmosást. Nem csodálom, hogy leolvadt nála is az egyes blokk. Alázatosság, ahogy a szóban is benn van, azt jelenti, hogy valaki alárendeli magát, érdemeit, méltóságát, akaratát, sorsát másnak, szinte minden értelmezésében személlyel vagy istennel szembeni alárendeltséggel magyarázzák. A tisztelet szintén másik ember felé történő érzés, ezt nem ragozom. Na de, hogy alázat és tisztelet lőpor felé, az több mint nonszensz (és akkor nagyon udvariasan fogalmaztam). Mégis azt hogy kell? Tantrázom közben, hogy Óóóó méltóságos lőpor, te akit egy nálam magasabb értelem teremtett, fogadd hódolatom, és mélységes tiszteletem, tudom, hogy egy szusszanásoddal elpusztíthatnál és beteljesíthetnéd a sorsomat?  Ó igen persze elpusztíthat, ha betöltöd és a cső elé állsz, cigizel miközben méricskéled vagy hasonló tüzes hülyeséget csinálsz mellette, amit egyébként egy kb. ugyanilyen veszélyes 1 kanna benzinnel is megcsinálhatna bárki. De nem csinál, nem cigizik tankolás közben, nem nézi meg öngyújtóval mennyi van a tankban, de nem is pukedlizik és fejezi ki hódolatát a töltőegység vagy a kanna előtt. Persze csinovnyik mentalitású emberek azt hihetik dicsekedett az elért eredményeivel, de szerintem nézzük a jó oldalát: új dolgot, hobbit, célt keres magának, mert elérte amit abban a sportban akart, és teret enged másnak is ott,- nem úgy mint itt, hogy megvan az a pár városi nyugdíjas, tengernyi idővel, távollátó szemmel, mindig nyitva tartó lőtérrel, aki ha akar sem tud a dobogónál rosszabb helyre kerülni már vagy századszorra.

     

    Pakson szerdán és pénteken lövünk.Telefonon előtte való nap egyeztetni szoktunk.

    A számom:30 496 9427

    Sziasztok! Úgy látszik kell szólnom egy pár szót magamról, mert nagyon félrementek itt a dolgok. Vadászíjász vagyok, megnyertem egy OB-t pár éve. Elmentem utána a gödöllői EB-re, ahol kiderült, hogy én elértem a csúcsot, ott már nincs feljebb a számomra. Van maroklőfegyverre vizsgám és a lőtéren szóltak, hogy mostanában már az elöltöltős fegyverekhez nem kell engedély, nem kell klubtagság, gyakorlatilag bemegyek, megveszem. (Mert eredetileg a sportlövészet felé indultam volna) Tehát fordulhatok viszonylag olcsón, egyszerűen a hagyományos lövészet felé. Utánaolvasgattam, elég sok helyen, a konklúzió mindig az volt, hogy ezekkel az eszközökkel örülhetek, ha 5 méterről egy nagyobb pajtaajtót eltalálok. (Ne feledd, a vadászíjászat precíziós lövészet, én 50 méterről leszedek neked íjjal egy tenyérnyi célt. Az sem nagy baj, ha mozog.) De az 1860 körüli Coltokat stabil, masszív, egyszerűen tölthető (nem kell állványt vennem egyből, pl. meg ólomöntő készletet) viszonylag pontos (eltalálom a pajtaajtót) és főleg egyszerű szerkezetnek írták le. Az nem baj, ha a százezres fegyvered mellé nem kell egyből még százezret kicsengetned a kellékekre. Szerettem volna egy egyszerű, masszív eszközt, pár lövésnyi induló cuccal. Erre tanács és segítség helyett azt kapom, mint teljesen laikus (amatőrnek is csak érdeklődő) hogy mit vegyek, meg mit ne vegyek. Van rendes maroklőfegyverhez tisztító-olajozó készletem, de gondolom (csak gondolom!) az ólomlövedék miatt a ML-ek huzagolásai hajlamosak szennyeződni, gondolom erre van valami acél vagy rézkefe, ilyesmi. Gondolom, van a dob tisztításhoz speciális kis kefe, vagy ilyesmi, mert a gyújtás ugye a dobban történik, nem a hüvelyben, tehát szennyeződik, lehet, hogy zsírozni/szilikonozni szokták, de ez mind csak hipotézis a részemről, mert nálunk a lőtéren a FÉG Para a “menő”. Nem láttam még egyben készletet, kb úgy, mint az íjam van. (Íj, rajta irányzék, kifutó, stabilizátor, elsütőfül, hangtompító, stopper, hozzá vesszők, hegyek (több féle) collos imbuszkulcs, vesszőkihúzó, tok, bőrszíj a vesszőtestek tisztításához, vesszőkereső kampó, meg ami hirtelen nem jut eszembe, amikor azt mondom, hogy “Az Íjam”.) Kicsit elvettétek a kedvem az egésztől. :( De -Köszi Sparrow- “Keresek egy topictársat aki BP 100 Km-es körzetében segítségemre lenne az 1860 Colt Army-m első kipróbálásában” [/quote

    Hali!

    Ha Tab nincs túl messze neked akkor hívj és megpróbáljuk megoldani a gondolat.

    30/242 3999 Üdv!

    Üdv mindenkinek!

    Szerintem se kell túldramatizálni ezt az egészet:

    A lőpormércéket én pl különféle üres töltényhüvelyekből csináltam (0, azaz nulla ft) jobb szeretem mint flaskázni, pedig van kettő is. (jó ehhez kell forrasztó páka is, az meg nyilván nem alapfelszereltsége egy háznak/lakásnak, ilyen szempontból szerencsés vagyok, hogy van mindenféle szerszám/kütyü idehaza)

    Fiola filléres dolog, kell még

    egy lőkúpkulcs (9900 Ft),
    egy tekercs teflonszalag (2-300 ft körül van),
    egy jégkrémpálcika a zsírt rákenni a kamrákra (129 ft-os Lidl-es is jó) (vagy egy autentikus műanyag fecskendő 20ft-ért),
    némi tisztító tapasz ami konyhai törlőkendő megfelelő méretre darabolva (2-300Ft és baromi sok kijön belőle)
    egy-két rossz pamut póló/törölköző (nulla Ft)
    egy tisztító pálca amit szintén meg lehet csinálni saját kezűleg (25cm 8mm-es rézcső 1,5mm-es falvastagsággal (1000 ft körül), egy M5 menetes szár (max 2-300ft), egy tisztító fej (1290ft), egy csőkoronavédő (590 ft) meg valami nyél a végire (2-300 ft) és kb ennyi.

    Nekem a legdrágább dolog egy normális csavarhúzó (vagy bitfej) készlet volt, ami tökéletesen passzol a csavarfejekhez, de ilyen is van jó pár cégnek, direkt ezekhez a csavarokhoz méretezve. (asszem 16 Mátyás király volt postával együtt egy szett)

    Tisztításhoz kellhet még egy rossz lábos/fazék amiben vizet forral az ember, szappan, fogkefe/körömkefe meg valami olaj.

    Jajj, bocs kimaradt az erkölcsi mondanivaló, ami miatt az egészet írtam.
    Szóval, kedves Old4m, döntsd el mi akarsz lenni. Egy vadászíjász sportlövő, akinek már nincs mit tanulnia, de van 1860-as Army-ja, vagy egy elöltő lövész, aki kellő alázattal és tisztelettel bánik az (alkalmanként 1kg) lőporral ami a keze ügyébe kerül, anélkül hogy ön- vagy közveszélyes lenne.

    Továbbra sincs bennem rossz szándék és nem szeretnék senkit megbántani. Szóljatok ha rosszul fogalmazok.

15 bejegyzés megtekintése - 451-465 / 2,052

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.