Történelmi fegyverek, lőszertöltés, vadászat
15 bejegyzés megtekintése - 466-480 / 2,052
  • Na most azt hiszem én lettem a rosszfiú aki elveszi mindenki kedvét a lövészettől…
    Pedig csak arról van szó, hogy az elöltöltő lövészet nem olyan mint a többi. Egyáltalán nem olyan. Én is lövök sokmindent (lég 10m, korong, központi gyújtás 25m, CAS, NSSA, 100m precíziós, stb), de ahány lőtéren jártam, mindig azt láttam, hogy csak a feketelőporos lövészek nem könnyelműek. Mert a lőpor mégis csak robbanóanyag. Mindenki mésnak csak a saját lövészeti ága az igazi, és a többiek le vannak nézve… És így nem olyan jó ahogy látom, hogy a mellettem levő lőállásban flaskából töltik és nem zsírozzák a kamrákat… mert ők sportlövők az IPSC-ben, és különben is, mit akarok én, a polgárháborúban sem zsíroztak, látták a TV-ben… Szóval ezért írtam, hogy nincs olyan hogy kezdőcsaomag. Olyan van hogy valaki megmutatja. Mert ok, bemész a boltba, megveszed, de még szakirodalomból olvasva se lesz minden egyértelmű.
    Bocs ha negatív voltam. Nem a személyed (bárki személye) ellen szólt.

    Kicsit elvettétek a kedvem az egésztől. :( De -Köszi Sparrow- “Keresek egy topictársat aki BP 100 Km-es körzetében segítségemre lenne az 1860 Colt Army-m első kipróbálásában”

    Kedves Oldm4n!

    Ne hagyd hogy elvegyék a kedvedet, szerintem csak a kezdő hibáktól akarnak (túl)óvni. ;) Ahogy lentebb is írták, a tisztításhoz sem kell hozzá különösebb háttéreszköztár, pár ezer forintos tisztítókészlet, lőkúpkulcs, egy vödör forró szappanos víz, fegyverolaj és egy rongy és/vagy kis kefe elegendő – ahogyan a 19. században is elég volt.

    Az 1860 Coltoknak pontosságával nincsen gond, a replikák viszont híven követik az eredetit abban is, hogy (ha jól emlékszem) 75 yardra vannak belőve, így 25 méterre “kissé” fölé hord. Egy jó lövész jól kidolgozott töltettel a mai modern revolverekkel nagyjából összevethető szórásképet fog lőni, egy átlagos lövésznél pedig nem feltétlenül a fegyver lesz korlátozó tényező – a Coltoknál inkább az eredetileg is béna irányzék nehezíti meg a dolgod.

    De ha gondolod, a következő dorogi lövészeten (alul linkelték) magad is kipróbálhatod, leviszem az 1860-as Coltomat és nyugodtan kipróbálhatod (eladni viszont nem eladó).

    • Tuco
    • 2018-10-22-15:10

    Kedves Oldm4n!

    Nem kell ezt a dolgot túlmisztifikálni! Az meg hatalmas hülyeség, hogy egy colt armyval egy pajtaajtót lehet csak eltalálni 5m-ről! Saját tapasztalat alapján legalább olyan pontosak tudnak lenni ezek a régi vasak mint a modern pisztolyok! Sőt!!! ;) De ezt majd úgyis meglátod saját szemmel! Továbbra is tarom viszont azt a véleményemet,hogy nem kell semmi különleges dolog az induláshoz! Azok kellenek amiket leírtam: Colt,lőkúpkulcs,tisztitókészlet,fegyverolaj,fiolák,meg valamilyen lőpormérce.(nekem személy szerint a .44-es colt armyhoz a 24grain por vált be filcfojtással és .454-es RB-vel meg a szekér féle kencével a legjobban) Én a griz helyett pl.filcfojtást szoktam használni. És bármelyik feketelőporos lőtéren szivesen segítenek! Szóval csak hajrá! Nem kell ettől megilyedni meg túlkombinálni!

    Ajánlom neked a dorogi elöltöltős edzést, ami éppen a jövőhéten lesz vagy hívd a kapszliban Szabó Gabit!

    Érdeklődőként is szivesen látnak és a revolverek mellett más feketelőporos fegyvereket is megnézhetsz!

    Elöltős edzés DOROG

    Kedves Oldm4n!

    Szerintem senkinek nem állt szándékában elvenni a kedved az elöltöltőzéstől, biztos vagyok benne, hogy mindnyájan örömmel vesszük csatlakozási szándékodat az elöltöltők táborához. Részemről a javaslatot az eredeti hozzászólásodban írt “elöltöltős maroklőfegyver” szóösszetétel motiválta, ebből következtettem arra, hogy nincs tapasztalatod ezen a téren. A véleményemet továbbra is fenntartom, szerintem először (de legkésőbb a vásárlással egy időben) szerezd be az erről szóló szakirodalmat, annak idején én is így kezdtem. De, hogy ne csak a fotelből osszam az észt, szívesen megmutatom Neked a kezdeti lépéseket a pátyi lőtéren az egyik hétvégén. Nekem egy 44-es Uberti Colt 1860 Army revolverem van, ezt tudom felajánlani kipróbálásra. Megmutatom, hogy én hogy szoktam megtölteni, mire kell figyelni, milyen biztonsági szabályok vannak a töltéssel kapcsolatban és elmondom, hogy én hogy szoktam megtisztítani. Ebből már látod majd, hogy mire lesz szükséged.

    Keress bátran!

    Üdv,

    Jeney Zoli

    jeney.zoltan@t-online.hu

    Sziasztok! Úgy látszik kell szólnom egy pár szót magamról, mert nagyon félrementek itt a dolgok.

     

    Vadászíjász vagyok, megnyertem egy OB-t pár éve. Elmentem utána a gödöllői EB-re, ahol kiderült, hogy én elértem a csúcsot, ott már nincs feljebb a számomra. Van maroklőfegyverre vizsgám és a lőtéren szóltak, hogy mostanában már az elöltöltős fegyverekhez nem kell engedély, nem kell klubtagság, gyakorlatilag bemegyek, megveszem. (Mert eredetileg a sportlövészet felé indultam volna) Tehát fordulhatok viszonylag olcsón, egyszerűen a hagyományos lövészet felé. Utánaolvasgattam, elég sok helyen, a konklúzió mindig az volt, hogy ezekkel az eszközökkel örülhetek, ha 5 méterről egy nagyobb pajtaajtót eltalálok. (Ne feledd, a vadászíjászat precíziós lövészet, én 50 méterről leszedek neked íjjal egy tenyérnyi célt. Az sem nagy baj, ha mozog.) De az 1860 körüli Coltokat stabil, masszív, egyszerűen tölthető (nem kell állványt vennem egyből, pl. meg ólomöntő készletet) viszonylag pontos (eltalálom a pajtaajtót) és főleg egyszerű szerkezetnek írták le. Az nem baj, ha a százezres fegyvered mellé nem kell egyből még százezret kicsengetned a kellékekre. Szerettem volna egy egyszerű, masszív eszközt, pár lövésnyi induló cuccal. Erre tanács és segítség helyett azt kapom, mint teljesen laikus (amatőrnek is csak érdeklődő) hogy mit vegyek, meg mit ne vegyek. Van rendes maroklőfegyverhez tisztító-olajozó készletem, de gondolom (csak gondolom!) az ólomlövedék miatt a ML-ek huzagolásai hajlamosak szennyeződni, gondolom erre van valami acél vagy rézkefe, ilyesmi. Gondolom, van a dob tisztításhoz speciális kis kefe, vagy ilyesmi, mert a gyújtás ugye a dobban történik, nem a hüvelyben, tehát szennyeződik, lehet, hogy zsírozni/szilikonozni szokták, de ez mind csak hipotézis a részemről, mert nálunk a lőtéren a FÉG Para a “menő”. Nem láttam még egyben készletet, kb úgy, mint az íjam van. (Íj, rajta irányzék, kifutó, stabilizátor, elsütőfül, hangtompító, stopper, hozzá vesszők, hegyek (több féle) collos imbuszkulcs, vesszőkihúzó, tok, bőrszíj a vesszőtestek tisztításához, vesszőkereső kampó, meg ami hirtelen nem jut eszembe, amikor azt mondom, hogy “Az Íjam”.) Kicsit elvettétek a kedvem az egésztől. :( De -Köszi Sparrow- “Keresek egy topictársat aki BP 100 Km-es körzetében segítségemre lenne az 1860 Colt Army-m első kipróbálásában” 

    “Kell a fegyver egy tisztitókészlet(amiből nem kell a baromi drága dp tökéletes a bármelyik fegyverboltban 2ezer Ft-ért kapható is”

    Na abból éppen csak a tisztító vesszőt tudtam használni a Remingtonhoz. Addig még el nem tört a menetes része. Egy  barkácsboltban kapható hengeres farúd inkább alkalmasabb. Valamint a 120Ft-os 5db-os törlőkendő tapaszméretre vágva, illetve a külsejéhez egyben, pontosan elég a tisztításhoz, olajozáshoz.

    Van igazság abban amit írsz viszont túlzásba is viszed egy kicsit! Egy kezdőnek teljesen felesleges az a sok “kacat” amit itt felsoroltál.

    Egyetértek (állványom nekem sincs, és én sem öntök ólmot), direkt sarkítottam egy picit, hogy ugye mi is az az “alapcsomag” amit a posztoló keres. És ezért volt helyes Yenky válasza is, hisz a könyv elolvasása után az indító poszt inkább így hangzott volna: “Keresek egy topictársat aki BP 100 Km-es körzetében segítségemre lenne az 1860 Colt Army-m első kipróbálásában” :-) Vagy méginkább így: “BP 100 Km-es körzetében keresek egy topictársat, aki egy lőtéren megmutatná nekem az elöltöltős revolveres lövészetet.”

    Egyébként tényleg keresek Euroarms Rogers-hez billentyűrugót. (Valójában azért jöttem, csak szemet szúrt a hirdetés szövege).

    • Tuco
    • 2018-10-15-10:00

    Van igazság abban amit írsz viszont túlzásba is viszed egy kicsit! Egy kezdőnek teljesen felesleges az a sok “kacat” amit itt felsoroltál.

    1. Kell a fegyver egy tisztitókészlet(amiből nem kell a baromi drága dp tökéletes a bármelyik fegyverboltban 2ezer Ft-ért kapható is) meg egy lőkúpkulcs, még akár a flaska is megspórolható hiszen ugye ha jól tudom tilos fegyvert flaskából tölteni. Szóval a fiolák meg egy fegyverolaj. A Coltnak baromi stabil a töltőkarja úgyhogy tök jól lehet kézben tölteni sztem.kezdetben felesleges az állvány is. Egy kezdőnek a golyóöntéssel sem kell foglalkoznia hiszen .454-es RB minden lőtéren van ahol lehet BP-vel lőni. Szóval a konklúzió sztem.hogy nekünk tapasztaltabb lövészeknek természetes ez a sok kacat de egy kezdőnek kapásból sztem.hülyeség ezeket megvennie! Majd úgyis összegyűlik nála ha megtetszik neki a dolog!

     

     

     

    Tudom nem ide tartozik, de a kezdőkél az “alapcsolmag” meg a “reális ár” az nem szokta fedni egymást…. Mert pl egy réztokos déli (hadizsákmány) Pietta Coltot már lehet 80 körül is venni. De aztán ugye ha az ember nem akar bíbelődni töltényhüvelyekkel meg befőttes üvegekkel, akkor csak megveszi a flaskát (6), a grízhez is (megint 6), töltőcsőr(ök), mert nem szeretek reszelgetni, szóval legyen 15, 21, 28 grain (megint 6), tisztítókészlet mindenféle véggel (megint 6), lustábbaknak illetve kúpos lövedéket coltba töltőknek állvány (15), lőkúpklulcs (3), fiolák (2, mert azért 10-20 darab nem árt, tudom, nekem is van 100), fogó/csipesz/bicska (3), esetleg zsírzó (10), csappantyúzó (10), “neadjisten” 100db 454-es RB, hogy legyen mit ellőni (3), meg egy adag kence (2) és máris 150 az a 80. (és ha még maga akarna önteni ólmot…) Pedig ugye egy leó-jégkrémes pálcika meg egy 9mm-es hüvely is megtenné, ha nincs más… de ugye aki tényleg hobbyból csinálja, azoknál az ilyen sok kacat egy idő után úgyis felgyűlik, max nem használja, de ott van a táska alján… meg aztán nem egy coltja van, hanem 2, meg akkor legyen már egy remi is, és máris nem is számít a sok kacat ára. Szóval nekem ezzel az “alapcsomaggal” van bajom. Mikor lesz “nagyon-jó” az ajánlat, amiért mondjuk Debrecenbe eljön valaki megvenni a réztokos Pietta Coltomat, 150-ért… De egye fene, nem adom a sok kacatot, csak a Coltot meg a “szaktudást”. Szívesen megmutatom mit és hogyan kell. 80? És bocs az off-ért. De hogy on is legyek, Euroarms Rogers and Spencerbe keresek elsütőbillentyű rugót.

    Tudom nem ide tartozik, de a kezdőkél az “alapcsolmag” meg a “reális ár” az nem szokta fedni egymást…. Mert pl egy réztokos déli (hadizsákmány) Pietta Coltot már lehet 80 körül is venni. De aztán ugye ha az ember nem akar bíbelődni töltényhüvelyekkel meg befőttes üvegekkel, akkor csak megveszi a flaskát (6), a grízhez is (megint 6), töltőcsőr(ök), mert nem szeretek reszelgetni, szóval legyen 15, 21, 28 grain (megint 6), tisztítókészlet mindenféle véggel (megint 6), lustábbaknak illetve kúpos lövedéket coltba töltőknek állvány (15), lőkúpklulcs (3), fiolák (2, mert azért 10-20 darab nem árt, tudom, nekem is van 100), fogó/csipesz/bicska (3), esetleg zsírzó (10), csappantyúzó (10), “neadjisten” 100db 454-es RB, hogy legyen mit ellőni (3), meg egy adag kence (2) és máris 150 az a 80. (és ha még maga akarna önteni ólmot…) Pedig ugye egy leó-jégkrémes pálcika meg egy 9mm-es hüvely is megtenné, ha nincs más… de ugye aki tényleg hobbyból csinálja, azoknál az ilyen sok kacat egy idő után úgyis felgyűlik, max nem használja, de ott van a táska alján… meg aztán nem egy coltja van, hanem 2, meg akkor legyen már egy remi is, és máris nem is számít a sok kacat ára.
    Szóval nekem ezzel az “alapcsomaggal” van bajom. Mikor lesz “nagyon-jó” az ajánlat, amiért mondjuk Debrecenbe eljön valaki megvenni a réztokos Pietta Coltomat, 150-ért… De egye fene, nem adom a sok kacatot, csak a Coltot meg a “szaktudást”. Szívesen megmutatom mit és hogyan kell. 80?

    És bocs az off-ért. De hogy on is legyek, Euroarms Rogers and Spencerbe keresek elsütőbillentyű rugót.

    Kedves Cukrászdák! Franciakrémest szeretnék 1 szelettel, frisset, finomat, porcukrosat, olcsón, házhoz-szállítással! Ha ízlik a receptjét is elkérném…   :bye:

    Amúgy a 1862 silversteel-ekből is van 44-es…

     

    • Tuco
    • 2018-10-10-16:33

    Sztem.meg a kérdésben már benne is van a válasz! Hiszen a kérdező 44/45-ös Coltot keres az 1860-as évekből. Ennek a kitételnek egyedül a Colt Army 1860 felel meg! :-D

     

    Sziasztok Keresek megvételre elöltöltős maroklőfegyver “alapcsomagot” az 1860-as évek Amerikájából. Elsősorban 44/45-ös Colt érdekelne reális (!) áron. Fontos, hogy helyszínen kipróbálható legyen és szánj időt az eszköz bemutatására. Budapest és kb 100km körzete. Nagyon jó ajánlatért messzebb is megyek. Ajánlatokat a streetglow kukac freemail pont hu-ra várom. Sporttársi üdvözlettel. :bye:

    Kedves Oldm4n! Javaslom, hogy még mielőtt bármit vennél vagy kipróbálnál, olvasd el ezt: Németh Balázs: Elöltöltő fegyveres lövészek és vadászok kézikönyve Üdvözlettel, Jeney Zoli

    Sziasztok Keresek megvételre elöltöltős maroklőfegyver “alapcsomagot” az 1860-as évek Amerikájából. Elsősorban 44/45-ös Colt érdekelne reális (!) áron. Fontos, hogy helyszínen kipróbálható legyen és szánj időt az eszköz bemutatására. Budapest és kb 100km körzete. Nagyon jó ajánlatért messzebb is megyek. Ajánlatokat a streetglow kukac freemail pont hu-ra várom. Sporttársi üdvözlettel. :bye:

    Kedves Oldm4n!

    Javaslom, hogy még mielőtt bármit vennél vagy kipróbálnál, olvasd el ezt:
    Németh Balázs: Elöltöltő fegyveres lövészek és vadászok kézikönyve
    Üdvözlettel,

    Jeney Zoli

    Idén már több lövész jelezte nekem, hogy a revkó kence télen, a hidegben kicsit kemény a rendeltetésszerű használatra ezért most, hogy jön a téli hideg, a boltba holnap érkező szállítmány ehhez idomul! Természetesen használható marad beltéri felhasználáskor is, de 3-4 fokon kb akkora a keménysége, mint a réginek nyáron.

    Azután majd nyárra kaphattok újra keményebbet ismét! :)

    Sziasztok

    Keresek megvételre elöltöltős maroklőfegyver “alapcsomagot” az 1860-as évek Amerikájából.

    Elsősorban 44/45-ös Colt érdekelne reális (!) áron. Fontos, hogy helyszínen kipróbálható legyen és szánj időt az eszköz bemutatására. Budapest és kb 100km körzete. Nagyon jó ajánlatért messzebb is megyek.

    Ajánlatokat a streetglow kukac freemail pont hu-ra várom.

    Sporttársi üdvözlettel.  :bye:

15 bejegyzés megtekintése - 466-480 / 2,052

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.