Záró gondolatok a 18. MLAIC Elöltöltő Fegyveres Európabajnokságról

Németh Balázs, elnök, MEFLSZ

Összefogni, létrehozni a csodát. 2016-ban ezt tettük, mikor elöltöltő fegyveres világbajnokságot rendeztünk. Akkor a résztvevő nemzetek úgy távoztak tőlünk, hogy az volt a nemzetközi szövetség történetének legjobb bajnoksága. Nagy teher ilyenkor a második verseny vállalása, hiszen az elvárások lécét mi magunk helyeztük magasra. De van Európa közepén egy kicsi nemzet, nagy történelemmel, erős tradíciókkal, keserédes dalokkal és nagy, vendégszerető szívvel, amelynek elöltöltő fegyveres lövészei képesek újra és újra megugrani, felülszárnyalni ezt a szintet.  Nos ezt tettük mi 2019. augusztus 10-17. között Sarlóspusztán.

Csodálatos csapat vagytok! Megtiszteltetés volt vezetni titeket! Felelős, döntésképes, felkészült szervező, lövészetvezető, értékelő és adminisztratív, valamint marketing csapat tette emlékezetessé a hetet 19 nemzet 270 lövésze számára, akik összesen 1308 alkalommal álltak lőállásba.

Nem kis feladat úgy dolgozni vendégeinkért, saját lövészeinkért, hogy a mosoly soha ne tűnjön el az arcokról, de a lövészetet, programokat, értékelést, versenyirodát ugyanakkor kellő szigorral, akarattal irányítsuk. A visszajelzés azt hiszem egyértelmű volt: a világ egyik legelegánsabb lövészsportjának legrangosabb képviselői felállva tapsoltak meg Titeket a gálavacsorán, és nem a kötelező protokoll miatt! Egyöntetű vélemény, hogy olyan szintre emeltük az EB szervezést, mely új dimenziót nyitott az MLAIC történetében.

ifj. Nagy György (és értékelés)

Tóth Mihály (és lövészetvezetés, fegyverszoba)

Hajdrák Tímea

Nagyszerű helytállást láttam Tőletek! Semmi nem zökkenthette ki a verseny biztonságos menetét. Különösen köszönöm azt a profizmust, ahogy a versenyt biztosító mentős kollégák munkáját segítettétek! Köszönöm minden szervező csapattagnak a nagyszerű, professzionális munkát! Soha nem fogom elfelejteni az esti beszélgetéseket, éneklést, borozásokat a tábortűznél… Profin, egyetlen kifogás nélkül csináltátok végig az egész hetet. Csapat vagyunk, és nem is akármilyen! Valószínűleg a világ legjobb szervező csapata! Minden tiszteletem a Tiétek!

Versenyeredmények

Augusztus 15-i érmeseink: Dobos Tamás, Nyitrai József, Németh Balázs, Mészáros Gyula

Az Augusztos 17-i érmeseink: Kapócs István, Mészéros Gyula, Nagy György, Tar Mihály, Szabó Árpád, Németh Balázs

Azonban nem csak a szervezés oldaláról sikerült emlékezetessé tenni a hetet. A magyar csapat lövészei, akik közül többen a szervező csapat tagjaiként közben végig dolgozták a teljes hetet, számos érmet nyertek:

Kapócs István aranyérmet nyert Trapper (tapaszolt gömblövedékes puska 50 m) versenyszámban

Mészáros Gyula aranyérmet nyert Paterson (nyitott keretes csappantyús revolver 25 m) versenyszámban

Tar Mihály ezüstérmet nyert Gettysburg (100 m álló hadipuska) versenyszámban

Nagy György ezüstérmet nyert Berdan (csappantyús hátultöltő puska 50 m) versenyszámban

Dobos Tamás bronzérmet nyert Manton (kovás koronglövészet) versenyszámban

Németh Balázs bronzérmet nyert Gettysburg (100 m álló hadipuska) versenyszámban

Csapatérmek:

Frontiersmen (tapaszolt gömblövedékes puska 50 m csapat) aranyérem (Kapócs István, Szabó Árpád, Nagy György)

Kossuth versenyszám (kovás puska 50 m csapat) bronzérem (Nyitrai József, Németh Balázs, Mészáros Gyula)

Persze nem csak a győztesekről kell szóljon a fáma! Minden lövészünkre büszke vagyok, aki vállalta a megmérettetést, becsülettel küzdött, nem hátrált meg. S ha most nem is sikerült a pódiumra állni, jövőre mindig van egy újabb esély. Csendben, alázattal kell végig dolgozni, végig gyakorolni az évet, és a siker nem marad el.

Gratulálok lövészeinknek is a nagyszerű helytállásért!