Történelmi fegyverek, lőszertöltés, vadászat

Na én is beleoffolok a topicba mint Sharps-beteg. Ha az IAB sharpsról van szó, szinte tutira mondom, hogy a Pedersoli ( https://kapszli.hu/termek/sharps-lovedek-50-db/ ) lövedékkel nem fog működni. Úgy emlékszem Öregszem Gyuribácsinak is az van, és az én Pedersoli lövedékeimmel kezdtük kipróbálni. Kezdte 50 méteren el sem találta a céltáblát (pedig nála az azért csoda számba megy), átvitte a 25 méteresre és ott sikerült eltalálni, úgy hogy az összes “kulcslyukat” ütött. A lövedéket csőbe pottyantva látni lehetett, hogy szinte lötyög. Elkezdte valami mással kísérletezni, és 1 hét múlva már úgy lőtt mint bármikor bármivel igaz papírhüvellyel és lötyögős tömítetlen zárral. Onnantól kezdtem elhagyni a pedersoliból is a gumitömítéseket.

T. szabotom. Az rendben , hogy kaliberezünk ha van mit. Amint említettem a legnagyobb átmérőjű lövedék sem tölti ki teljesen az én csövemet. Azonban a másik dolog az hogy a lövedékek talpa is igencsak változatos amit a hüvelybe kéne belenyomni. 10,7 és 11,15 mm között van ez 4,5 tized szórás.Ha 10,6-ra csinálom a hüvely szájat akkor be tudom tolni a 10,7-est.A többit egyenként esztergáljam le amelyik jóval nagyobb? Vagy van egyszerűbb megoldás amit tudsz ajánlani?