Történelmi fegyverek, lőszertöltés, vadászat
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 277

Kedves Kollégák!

Készült / készül a legújabb ólombetiltós kezdeményezésre válaszoló petíció? Vagy esetleg képviselőnek küldhető formalevél, kérvény, stb….

(Mielőtt jogosan felvetődik, hogy ha már felvetettem, készíthetnék is egyet: nem vagyok jó az ilyesmiben. :unsure: )

Angyalszem il cattivo

Ez a lényeg: “1945 előtt gyártott lőszer” Azaz csakis ez. Az utángyártott replikák nem.

Köszi. Gondoltam, csak azt nem tudom, hogyan állapítható meg biztosan, hogy eredeti, vagy nem, úgy külsőre. Különböző vizsgálatokkal nyilván meg lehet mondani, de csak úgy szemre? :wacko: :unsure:

Ez a lényeg: “1945 előtt gyártott lőszer” Azaz csakis ez. Az utángyártott replikák nem.

Angyalszem il cattivo

Próbáltam, de nem sikerült az előzőt javítgatni. :yahoo: :yahoo: :yahoo: :mail: :mail: :mail:

Angyalszem il cattivo

Sziasztok jodászok!”Az elöltöltő fegyver ugyanakkor a muzeális fegyverek főcsoportjába tartozik, mely szintén nem engedélyköteles. Erről a törvény 2. § 24. pontja tesz említést: „muzeális fegyver és lőszer: az elöltöltő fegyver, továbbá a korszerű perem vagy központi, illetve elektromos gyújtású lőszer használatára alkalmatlan tűzfegyver, és az ilyen fegyverekhez használható 1945 előtt gyártott lőszer.” Ténylegesen 1945. előtt gyártott, vagy lehet 1945.előtti mintájú de ma gyártott??? Ha 1945. előtt gyártott, vagy sem, az honnan állapítható meg, ha noncs rajta évszám? :mail: :yahoo:

Angyalszem il cattivo

Angyalszem il cattivo: Ok. Gyógyulj meg hamar![/quot

Sokat gondolkodtam, olvasgattam a témában és arra jutottam, hogy nem vagyok kompetens a témában, legfeljebb ötletelni tudnék. :wacko: :unsure:

Angyalszem il cattivo: Ok. Gyógyulj meg hamar!

Angyalszem il cattivo

Indítani kellene valami petíció félét , hogy felmérje hányan támogatnák . Ha lenne rá igény biztos lenne olyan aki foglalkozna az üggyel .

Meg fogom próbálni. Ötleteket várom!

Én is így gondoltam. (Most már harmadszor írom be a választ és nem jelenik meg.) Most beteg vagyok, de ha meggyógyulok foglalkozom vele. Természetesen kikérem a véleményed és kérek mindenkit, hogy ötleteljen, megvitatjuk és csak utána a petíció.

Mellékletek:

Indítani kellene valami petíció félét , hogy felmérje hányan támogatnák . Ha lenne rá igény biztos lenne olyan aki foglalkozna az üggyel .

:good:
    A fészbukkon semmiképp. Szét fogják trollkodni.
    Inkább itt: http://www.peticiok.com, vagy valamelyik hasonló oldalon, biztos van több is.
    Viszont kell valami egyértelmű szöveg arról, hogy mit is szeretnénk és ki(k)től. Ráadásul ezzel nagyon óvatosan, nehogy az legyen belőle, hogy mi itt Amerikát akarunk.

Angyalszem il cattivo

Shardik: Ez itt most épp valami olyasmi. Talán olvassa aki illetékes. :unsure:

Angyalszem il cattivo

Először fel kellene bújtani a Fegyverügyi Egyeztető Fórum tagjait, hogy akarjanak egy magyar NRA-t. A többi már részletkérdés. De úgy látom, hogy ebben a pillanatban még csak ketten akarjuk. :-(

Igen. De MÁR ketten vagyunk! :good: Egy próbát megér! Ha nem megy, csak azért nem mert jó magyar mentalitás szerint sokan azt nézik, hogy mit miért nem, pedig ennyi erővel azt is lehetne keresni, hogy mit miért hogyan! :good: :good: :good:

Angyalszem il cattivo

Először fel kellene bújtani a Fegyverügyi Egyeztető Fórum tagjait, hogy akarjanak egy magyar NRA-t. A többi már részletkérdés. De úgy látom, hogy ebben a pillanatban még csak ketten akarjuk. :-(

Igen. De MÁR ketten vagyunk! :good: Egy próbát megér!

Angyalszem il cattivo

A végén írtakkal teljesen egyetértek – idő, felvilágosítás és tapasztalat. De ehhez néhány fegyverboltos és pártízezer eladott otthonvédelmi vas sajnos édeskevés. Az állami irány egyébként jó, támogatják, de legalább is nem nyomják el a lövészsportot.
    A tömegek pedig … “Ban idiots not guns” mondja a művelt amcsi és igaza van. És ahogy “divat lett” a lőtéren öngyilkosnak lenni ez nem is fog megváltozni … :-(

Értelek, de én pont arról írtam, hogy jóval több a fegyveres asszony és ember, :yahoo: mint “néhány fegyverboltos és pártízezer eladott otthonvédelmi vas.” tulajdonosa, akiket csak meg kell szólítani.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 277

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.