Történelmi fegyverek, lőszertöltés, vadászat
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 328

Sziasztok!
    Szeretnék egy aluminium 445-ös dupla golyós öntőformát. A kosárba rendszeresen beleteszem, és ugyanolyan rendszeresen el is tűnik belőle, ezért ide is írom: Szeretnék rendelni egyet!!!
    Kösz!

Angyalszem il cattivo

Hi!

Mi az, amitől prémium (PMG) minőségű egy Pedersolo cső?

Angyalszem il cattivo

Hi!

Mi az, amitől prémium (PMG) minőségű egy Pedersolo cső?

Angyalszem il cattivo

Sziasztok Kapszlik! Lehet rendelni Uberti revkót úgy, hogy választok hozzá az árjegyzékben szereplő felületkezelést? Ha igen, akkor 108900+17900Ft az antik? Mikor? Ha nem, akkor miért nem ? :-))))

Sziasztok Kapszlik! Lehet rendelni Uberti revkót úgy, hogy választok hozzá az árjegyzékben szereplő felületkezelést? Ha igen, akkor 108900+17900Ft az antik? Mikor? Ha nem, akkor miért nem ? :-))))

Lehet, és igen. :) Jövő héten érkezik egyébként Ubert szállítmány, így az már csak a szeptemberiben lesz hatályos. Uberti beért a héten egyébként, kedden mennek vizsgázni a vasak, aztán lehet őket vinni.

Köszi!

Kapszli

Lehet, és igen. :) Jövő héten érkezik egyébként Ubert szállítmány, így az már csak a szeptemberiben lesz hatályos. Uberti beért a héten egyébként, kedden mennek vizsgázni a vasak, aztán lehet őket vinni.

Angyalszem il cattivo

Sziasztok Kapszlik!

Lehet rendelni Uberti revkót úgy, hogy választok hozzá az árjegyzékben szereplő felületkezelést? Ha igen, akkor 108900+17900Ft az antik? Mikor?
    Ha nem, akkor miért nem ? :-))))

rprme
    Kedves Kapszli Team!
    Hát srácok ez a Belga nem belga…
    Ez egy Porosz Mod. 1809  Potsdam
    De így is szeretem, imáááádom…..  ne bánkódjatok…
    és esküszöm  nem mondom majd el senkinek … :)
    És amúgy Nálatok  4285 forinttal olcsóbb is mint Amerikába’.Ennyiből meg valszeg nem futná a repjegyre, vonattal pedig a Bokor utca hamarabb útba esik mint Maine állam …  És a Tiéteken nem Springdsfildes-amcsigagyi  a töltővessző meg a kakas mint ott, sőt a szíjkengyelek is megvannak, nemhiába ez Európa, nemTrump!!!
     Köszi  ;-)
    Rp
    Angyalszem il cattivo

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a 3,5″ csövű Cattleman birdhead markolata jó-e az 1860 Armyhoz, valamint ha igen, akkor mennyibe fáj egy olyan? Dánke Johnny

Olcsón megúsztad, mert nem Joe. Bitte! :bye:

Johnny86

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a 3,5″ csövű Cattleman birdhead markolata jó-e az 1860 Armyhoz, valamint ha igen, akkor mennyibe fáj egy olyan?

Dánke

Johnny

Tisztelt Kapszli!
    Vásárolni szeretnék egy .50 Tryon Target váltócsövet, barnítás és irányzék nélkül is jó.Ha kell előre fizetni vagy emailban rendelni írjátok ki ide.
    Köszi előre is.

Johnny86

Sziasztok!

Az Uberti gyárthatja még az 1851 Navy Squareback verzióját? Mert a kínálatban nem látom már.

Johnny

Ez még mindig érdekelne, hogy rendelésre csinálnak-e még ilyet.

Még mindig él a kérdés!

LQ
    • LQ
    • 2018-01-11-21:30

.45-ös Trayon Mach és általában a kis kaliberű…

Ez természetesen Trayon Target akart lenni, csak figyelmetlenségből nem az lett.

LQ
    • LQ
    • 2018-01-11-21:15

Sajnálom, hogy nem versenyzel LQ.

Van:

2 db. főnököm,

1 db. feleségem,

2 db. fiam,

1 db. kutyám,

1 db. macskám

és 1000 m2 füvem.

Sajnos erre a listára már nem fér fel a versenyzés. Bár azt mondják, mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. :)

… és, hogy ne legyen a hsz. teljesen off leírnám, hogy boldogulok én a Vezuval. A teljesség igénye nélkül, arra a két csoportra ami leggyakrabban fel szokott merülni. Aki akarja kipróbálhatja, aki akarja nyugodtan megfikázhatja (többek között erre való a fórum). És mielőtt valaki szívinfarktust kapna, nem a …bajnokságra végződő kategóriára írom amit írok, hanem háziversenyekre, dzsemborikra. Mert, hogy az örömlövészek is szeretik eltalálni a célt. :)

.45-ös Trayon Mach és általában a kis kaliberű huzagolt, szűkített csőfarú puskák: Nem szabad a lövések között kihúzni tisztító tapasszal a csövet, helyette a következő receptet ajánlom. 45-48 gr. Vesu, vagy több ha valaki erősen szereti. Gríz helyet mogyoró nagyságúra gyúrt fénymásoló-nyomtató papír, vagy hasonló félkemény színezetlen matt papír. Ezt jól le kell döngölni visszapattanósra. Feszes tapaszolású golyó, a tapasz WD40-el, vagy Brunoxxal átitatva (befújás után jól ki kell nyomkodni). Ez nekem 50 m-en féltenyérnyi szórást tudott 15 lövésig gyúlyuk eltömődés és egyéb rendbontás nélkül. 15 után nyílik a szórás, de nem drasztikusan.

Szalaghuzagolású elöltöltős hadipuskák: kenőanyag margarin. Szegény margarin – ő a másik “népellenség”, de úgy látszik itt a matematika szabályai érvényesülnek. Ha két negatívot összeadunk pozitív lesz belőle. :) A legjobb a leggagyibb Tesco-s margarin, szinte kigőzöli a csövet. Vezuval és maragrinozott kompressziós lövedékkel tudok 100 m-en kisebb tenyérnyi szórást, úgy, hogy a nagyja egybeszakad. Ráadásul ezt sok lövésig. Ezt a mutatványomat több puskával is elő tudtam adni. Armisport 1855 Springfield .58: GYF lövedék + 45 gr Vezu, Euroarms 1842 Mississippi .54: Lorenz lövedék + 42 gr Vezu, Euroarms 1858 Enfield .58: Ruszki kompressziós lövedék + 45 gr Vezu. Mi sem igazolja ezt jobban mint, hogy a Garibaldi Gárda azért oszlott fel, mert csak akkor tudtak nyerni, ha hagytuk őket. :)

Üdv: LQ

Egy kis ráadás: van egy Padi féle Agustin pusekom, 68gn Vesuvittal ugyan úgy múkszik, mint SW No 3-mal,vagy jobban, van amelyik azt szereti, van amelyik nem. A Tryon pusekom a Ves-től a 4. lövés után nem működik, viszont SW-vel hibátlan. Szerintem minden vas más és más, nyilván rengeteg gyakorlás és próbálkozás után tud bárki határozott véleményt alkotni, és nem bizonyos termékek becsmérléséről szól, főleg nem tőlem. Nagyon lenézik az Ardesa Kentucky pusekot is. az enyém már 17 éves, rengeteg lövés ment ki belőle, és még most jó, utoljára 96 kört csinált Zalaegerszegen. Viszont 40gn SW.No2 12gn griz, 0.25 pach 457cal gömb a töltete.
    Ez sem mükszik Ves.-tal.
    Sajnálom, hogy nem versenyzel LQ.
    Üdv mindenkinek Józsi

LQ
    • LQ
    • 2018-01-11-10:40

LQ-nak csak annyit…

Ne haragudj Józsi, de szerintem ez a lövés most mellé ment :)
    A sznob egy angol eredetű szó. A deffiníciója röviden: “A népetimológia logikája szerint átvitt értelemben az olyan embereket illetik e szóval, akik ugyan nem „nemesek” vagy tagjai valamely elit körnek, de mégis valamilyen rájuk jellemző attitűd felvételével olyannak akarnak tűnni, mintha oda tartoznának.” /Wikipédia/
    Az eredményeid-érdemeid alapján te vitathatatlanúl az elöltöltős sportlövészet elittjébe tartozol. Azaz nem kell bizonygatnod, hogy nem vagy sznob. :)
    Nem szeretek magyarázkodni, de lehet, hogy nem jól fogalmaztam. “Nem nagyon értettem soha miért szídják, ill. nézik le ennyire. Szerintem ez legalább annyira sznobkodás, mint amennyire a valós hibái azt okozhatnák.” – értsd: a Vesuvit rossz híre szerintem felnagyított, eltúlzott, ami a fenti “attitűdnek” is köszönhető. A Vesuvit nem jó minőség, de nem használhatatlan.

Magam sem ajánlottam mosóbenzint Mercedesbe – “OCS döntögetést vagy nemzetközi szereplést meg nem tervezek.”.

Üdv: LQ

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 328

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.