Történelmi fegyverek, lőszertöltés, vadászat
15 bejegyzés megtekintése - 1,336-1,350 / 2,052

  • Üdv!Már régebben is nézegettem ezt a típust,ez miért engedélyköteles a németeknél?

    Tudtommal azért egylövetű, hogy ne legyen az. Olyan, mint egy revkó, gyakorolni lehet vele, de egylövetű.

     

    Sziasztok!

    Olyasmit hallottam régebben, hogy Mexikóban használtákm tehát replika. Viszont szerintem ha elöltöltős egylövetű, úgy a németeknél sem kell rá engedély.

    A minié lövedékhez öntőformád van?

    Szevasztok! Eladó egy EA marking mentes PH csöves P58-as Enfield! Keveset használt, újszerű állapotban! EA Whitworth hátsó irányzékkal! MKH 2017.04.03.-ig érvényes! Apró szépséghibája, hogy tisztításkor a csőfarból engedi a vizet! Ár:120.e.Ft.

    Pár kép a hirdetéshez :good:

    Enfield Új ára : 100.e.Ft.

     

    Szevasz!

    Nincs de a puska elvileg elkelt!  :yahoo:

    Üdv!Már régebben is nézegettem ezt a típust,ez miért engedélyköteles a németeknél?

    Tudtommal azért egylövetű, hogy ne legyen az. Olyan, mint egy revkó, gyakorolni lehet vele, de egylövetű.

    Eladó a képen látható elöltöltős pisztoly.Nem volt használva.Legalábbis remélem,hogy sikerül végre felrakni a képet.Felrakok egy linket a biztonság kedvéért egy másik oldalról. http://poudrenoire.free.fr/armes/Tingle%20%20armi%20san%20marco%20.html Army San Marco Gardone VT 44-es kaliber Irányár:45ezer

    Üdv!Már régebben is nézegettem ezt a típust,ez miért engedélyköteles a németeknél?

    A minié lövedékhez öntőformád van?

     

     

    Szevasztok! Eladó egy EA marking mentes PH csöves P58-as Enfield! Keveset használt, újszerű állapotban! EA Whitworth hátsó irányzékkal! MKH 2017.04.03.-ig érvényes! Apró szépséghibája, hogy tisztításkor a csőfarból engedi a vizet! Ár:120.e.Ft.

    Pár kép a hirdetéshez :good:

    Enfield Új ára : 100.e.Ft.

    Üdv Chariot! Ólom olvasztás ügyben szeretnék tanácsot kérni. Az öntés során keletkezett salakot- hulladék ólmot levegőn tovább pörkölve sikerült sárga illetve piros színű ólom oxidot előállítani. Ebből szeretem volna faszén porral elkeverve zárt térben izzítással újra ólmot előállítani .De nem sikerül, pedig a kazánban vörösen izzik a zárt acél tartály. Talán alacsony a KB 600-700 celsius fok ? Vagy varázsige kellene hozzá? Pedig jó lenne ezzel is teher mentesíteni a környezetet. Előre is köszönöm a válaszod. olmos

    Ólommal még sosem próbáltam. A szén kb ott kezdi redukálni az ólom oxidot, ahol már spontán felizzik, az pedig bőven 800+ fok. Normál esetben (1x csináltam ónnal) a szén és fém-oxid keverékére még bőven kell +szénpor réteget is tenni, hogy megóvja a fémet az újra elégéstől, és az egészet olyan meleg helyre tenni :), hogy a tégely/edény szép világító pirosan izzon. Itt kb 15-20 perc, ezalatt a fém, ha képződik :), le tud folyni alulra. Lehűlés után lehet régészkedni, hogy mi sikerült.
    Közben olvasgattam is kicsit, 1200 C-t írnak a szakirodalomban, de ennél biztosan lehet alacsonyabb hőmérsékleten is, csak türelmesnek kell lenni!  :)

    Ez baromira érdekes, csak nem ezért navigálunk el az adok-veszek rovatba, az amúgy is borzalmas átláthatóságú kapszli fórumon.
    Javaslataim: https://kapszli.hu/forums/topic/kutmergezok-kuckoja/

    Kiegészítők készítése

    Lövedék készítés


    De ha kibújhat belőlem a kisördög, és most az egyszer lehetek genyó: akkor szerintem b….d ki a p…ba, és az elpazarolt gáz árán vegyél még fél kiló ólmot :)

    Üdv Chariot!
    Ólom olvasztás ügyben szeretnék tanácsot kérni.
    Az öntés során keletkezett salakot- hulladék ólmot levegőn tovább pörkölve sikerült sárga illetve piros színű ólom oxidot
    előállítani. Ebből szeretem volna faszén porral elkeverve zárt térben izzítással újra ólmot előállítani .De nem sikerül, pedig a kazánban vörösen izzik a zárt acél tartály. Talán alacsony a KB 600-700 celsius fok ? Vagy varázsige kellene hozzá? Pedig jó lenne ezzel is teher mentesíteni a környezetet. Előre is köszönöm a válaszod. olmos

    Üdv Chariot! Ólom olvasztás ügyben szeretnék tanácsot kérni. Az öntés során keletkezett salakot- hulladék ólmot levegőn tovább pörkölve sikerült sárga illetve piros színű ólom oxidot előállítani. Ebből szeretem volna faszén porral elkeverve zárt térben izzítással újra ólmot előállítani .De nem sikerül, pedig a kazánban vörösen izzik a zárt acél tartály. Talán alacsony a KB 600-700 celsius fok ? Vagy varázsige kellene hozzá? Pedig jó lenne ezzel is teher mentesíteni a környezetet. Előre is köszönöm a válaszod. olmos

    Ólomsalakom van vagy 30-40 kiló (mert azt ugye nem illik a kommunális hulladékba szórni), de még soha nem próbáltam újra kohósítani. Szerintem ez nem egy egészséges elfoglaltság. Magas hőfok, sok gáz, és sok ólom(oxid) gőz/por.

    Elméletileg levegőtől elzárva/vagy sok faszénnel levegővel fúvatva, (reduktív környezetben) megfelelő hőfokon simán redukálja az oxidot a faszén. Ezt már az őskor végre felé meg tudták csinálni.

    Nyilván a ráolvasás is sokat segít, de az ige sajnos elveszett az idők során…  :wacko:

    Üdv Chariot!
    Ólom olvasztás ügyben szeretnék tanácsot kérni.
    Az öntés során keletkezett salakot- hulladék ólmot levegőn tovább pörkölve sikerült sárga illetve piros színű ólom oxidot
    előállítani. Ebből szeretem volna faszén porral elkeverve zárt térben izzítással újra ólmot előállítani .De nem sikerül, pedig a kazánban vörösen izzik a zárt acél tartály. Talán alacsony a KB 600-700 celsius fok ? Vagy varázsige kellene hozzá? Pedig jó lenne ezzel is teher mentesíteni a környezetet. Előre is köszönöm a válaszod. olmos

    Legközelebb engem kérdezz!   … ha csőben érdekel, meg tudom nézni, hogy most van-e és mennyiért

    Szólok. :) Most kértek tőlem 547-es minie lövedéket, az meg “eszi”  az ólmot! Amihez jó lágy ólom kell! Olyan, amiből átolvasztás előtt még a forrasztásokat is kivágták!

    De vysca kollégától is szívesen veszek, ha ezek után ad egy jó árat a kockáira. :) így telente nem baj, ha egy lakótelepi konyhában már nem kell az ólmot finomítani!

     

    Urak! Érdeklődés szintjén… Mennyi a reális ára a tisztított ólomnak (vízvezeték csőből öntve téglába) / kg?

    Igaz, hogy elég régen – 2014 október – LQ-tól vettem 10 kg-t. Akkor 400 Ft-ért adta kilóját. Összehasonlításul: előtte a maszek fémtelepen 350 Ft/kg áron vettem bontott ólocsövet.

    Hnnye, akkor én eddig rossz helyeken kereskedtem! :cry:

    Legközelebb engem kérdezz!  :yahoo:  … ha csőben érdekel, meg tudom nézni, hogy most van-e és mennyiért

    Urak!

    Köszönöm a válaszokat!


    Urak! Érdeklődés szintjén… Mennyi a reális ára a tisztított ólomnak (vízvezeték csőből öntve téglába) / kg?

    Igaz, hogy elég régen – 2014 október – LQ-tól vettem 10 kg-t. Akkor 400 Ft-ért adta kilóját. Összehasonlításul: előtte a maszek fémtelepen 350 Ft/kg áron vettem bontott ólocsövet.

    Hnnye, akkor én eddig rossz helyeken kereskedtem!  :cry:

    Urak! Érdeklődés szintjén… Mennyi a reális ára a tisztított ólomnak (vízvezeték csőből öntve téglába) / kg?

    Igaz, hogy elég régen – 2014 október – LQ-tól vettem 10 kg-t. Akkor 400 Ft-ért adta kilóját. Összehasonlításul: előtte a maszek fémtelepen 350 Ft/kg áron vettem bontott ólocsövet.

    Urak! Érdeklődés szintjén… Mennyi a reális ára a tisztított ólomnak (vízvezeték csőből öntve téglába) / kg?

    A Metalloglobus (1108 Budapest, Sírkert u. 2 – 4.) telepen vehetsz drót tömb esetleg általad vitt formába öntött 99+ %-os ólmot. Napi árfolyamon. Ez kb 1500 Ft/kg volt a nyár elején. Célszerű előtte telefonon egyeztetni, mert 15 kg  alatt nem nagyon kedvelik a vásárlást. (Ez egy tekercs drót.) A Mór utcában is van cső és lemez és adnak néhány kilót is hasonló, illetve magasabb árban.

    Egyébként első kézből (Épület bontás, vízszerelő) kb. 200-350 Ft, másodkézből 450-800 Ft/kg a tisztítatlan cső, vagy lemez. Ez azért néha lutri, mert kifoghat az ember erősen ötvözött fémet is. (Pl,: kábelburkolat, világháborús “anyagtakarékos” vékony falú kemény csövek, sugárvédelmi téglák, stb.) Célszerű alaposan megnézni. Legjobb a kb. 5 centis “budai” vastag falú cső, vagy a lemez. Ha körömmel jól karcolható és nincs benne forrasztás, illetve azt ki kell vágni, akkor gond nem lehet vele.

    Átolvasztani nem egy nagy kaland. Kb 2-5% veszteség van, és egy jó porálarcot célszerű felvenni a szabvány védőfelszerelés mellett, mert erősen porzik.

15 bejegyzés megtekintése - 1,336-1,350 / 2,052

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.