Történelmi fegyverek, lőszertöltés, vadászat
15 bejegyzés megtekintése - 1,306-1,320 / 2,052
    • JW
    • 2016-01-31-21:21

    Hello mindenki. Uj vagyok a forumon. Erdekelne hogy tudok eladni egy ket fegyvert. Maganuton vagy akar az uzletben?

    Tudtok az arban is tanacsot adni?

    Az egyik egy Pietta 1851 SAN engraved .44

    Üdv!

    Megvételre keresnék 1860 Colt Army revolvert, szerkezetileg legyen nagyjából jó, a kinézet totál mindegy, úgyis antikolva lenne. Max 50 ezer jóféle magyar forintot szánnék rá.

    Esetleg .44-es Remington, az is lehet ütött-kopott, sérült/rozsdás huzagolású is, Uberti előny, de nem feltétel. Ezt meg max 40 ezerig.

    Johnny86

    Szevasztok! Eladó egy D.Pedersoli 1863 Sharps Sporting puska Cal.45-ös kaliberben! Érvényes MKH-val, 12 db rozsdamentes acél hüvellyel, kb. 80 db lövedékkel, diopteres irányzékkal+inzertek. A puska egyedüli szépséghibája, cső első harmadában a korrodáció. Nem tudom mennyire befolyásolja a pontosságot mert kétszer élmény lövészkedtem vele, fullra öltött rézhüvelyekkel ( 50Gn )! Ettől eltekintve szép esztétikai állapotban van! Megtekinteni BP.-n lehet! Ára: 200.e.Ft. Csere/beszámítás nem érdekel! Érd: conqver@gmail.com vagy harminc/2895683

     

    Ár módosítva: 150.e.Ft. Diopter nélkül!

    Csere/beszámítás: Kovás muskéta érdekel!

    OK.Tomi!

    Én is, más is, járt így/még az aktívabb időkben/,hogy valahol,ahol nem kellett volna rájött az” közlésvágy” vagy rákérdezett valaki.

    Azért nem agysebészet ez/Pl: a válasz a Pontlövészet főcsoport Szórások,töltetek /topicban,vagy a ha jól emlékszem volt önálló Sharps

    topic is…. :good:

    Én is azon vagyok ,hogy visszatérjen a régi nyüzsgés,pláne így a VB előtt…..Isten ments ,hogy elvegyem bárki kedvét a levelezéstől,no úgyis tudod….

    üdv

    :bye:

    Igazad van Attila de ez a fórum motor olyan szerencsétlen és úgy szét van tagolva olyan témákra amikben nulla hozzászólás sincs hogy az életbe nem tudnánk követni hogy kezdtünk el valamit és hol fejeztük be

    Uraim!

    Nem vagyok én moderátor ,de nem kéne valami szaktopicon vitassátok meg ezt a Sharps lövedék kalibrálás témát?Van elég hely….Igaz ,hogy nincs hajmeresztő forgalom mostanában a fórumon,de hát “rend a lelke mindennek” :bye:

    üdv

    Na én is beleoffolok a topicba mint Sharps-beteg. Ha az IAB sharpsról van szó, szinte tutira mondom, hogy a Pedersoli ( https://kapszli.hu/termek/sharps-lovedek-50-db/ ) lövedékkel nem fog működni. Úgy emlékszem Öregszem Gyuribácsinak is az van, és az én Pedersoli lövedékeimmel kezdtük kipróbálni. Kezdte 50 méteren el sem találta a céltáblát (pedig nála az azért csoda számba megy), átvitte a 25 méteresre és ott sikerült eltalálni, úgy hogy az összes “kulcslyukat” ütött. A lövedéket csőbe pottyantva látni lehetett, hogy szinte lötyög. Elkezdte valami mással kísérletezni, és 1 hét múlva már úgy lőtt mint bármikor bármivel igaz papírhüvellyel és lötyögős tömítetlen zárral. Onnantól kezdtem elhagyni a pedersoliból is a gumitömítéseket.

    T. szabotom. Az rendben , hogy kaliberezünk ha van mit. Amint említettem a legnagyobb átmérőjű lövedék sem tölti ki teljesen az én csövemet. Azonban a másik dolog az hogy a lövedékek talpa is igencsak változatos amit a hüvelybe kéne belenyomni. 10,7 és 11,15 mm között van ez 4,5 tized szórás.Ha 10,6-ra csinálom a hüvely szájat akkor be tudom tolni a 10,7-est.A többit egyenként esztergáljam le amelyik jóval nagyobb? Vagy van egyszerűbb megoldás amit tudsz ajánlani?

    Először tudni kellene a puska tényleges méretét. És ahhoz kell kaliberezni a lövedékeket, de ezt a Sharps felhasználók jobban el tudják mondani ők hogyan csinálják. A lényeg hogy a boltban kapható lövedékek soha nem lesznek egyformák teljesen mindig kaliberezni kell őket.

    T. szabotom. Az rendben , hogy kaliberezünk ha van mit. Amint említettem a legnagyobb átmérőjű lövedék sem tölti ki teljesen az én csövemet. Azonban a másik dolog az hogy a lövedékek talpa is igencsak változatos amit a hüvelybe kéne belenyomni. 10,7 és 11,15 mm között van ez 4,5 tized szórás.Ha 10,6-ra csinálom a hüvely szájat akkor be tudom tolni a 10,7-est.A többit egyenként esztergáljam le amelyik jóval nagyobb? Vagy van egyszerűbb megoldás amit tudsz ajánlani?

    Kedves lövésztársak!

    A 25608 sz hirdetésben kínált DP kovás Frontier karabély,tartozékaival ELKELT!

    Kivánunk fiatal új tulajdonosának lövész-vadász sikereket!

    Az hogy egy lövedék.45 ös az egy dolog de a puskák valódi átmérői eléggé szórnak. Valamint a boltban nem kaliberezett lövedéket kapsz, azt neked kell lekaliberezni. Ha minden fegyverhez jó lenne a gyári öntőformából kieső lövedék igen egyszerű lenne az élet :) Sajnos ez hosszabb folyamat mire az ember megtalálja a megfelelő méretet illetve tudja mire kell lekaliberezni.

    Sharps .45-ös puskához lehet kapni a Kapszliban két féle lövedéket.A leírás szerint a lövedéknek 0,001-0,003″-al kell nagyobbnak lenni a névleges méretnél.Vettem mindkettőből.Otthon megmértem mindkettőt a digit sublerrel. A hegyes végű mérete 45,05″ a tompa végű pedig 45,75″.Akkor ez hogyan is van? Egyfajta puskához eladunk kétféle lövedéket? Nem beszélve arról, hogy a hegyes végűt betolva a csőbe tökéletesen láttam a szomszéd házat amikor bele néztem.A másik az talán használható annál csak az egyik barázdánál volt egy pici fénypont.

    Köszönöm a segítséget Az Ágoston Gézának, a Nyitrai Józsinak, a Trexler Gyulának és a Steve -nek.Sokat segítettek.

    Urak! I.A.B Gardone Sharps cal .45 1863 puskához keresek hüvelyt megvételre, vagy esetleg műszaki rajzok, hogy le tudjam gyártatni.Egyéb segítséget is meg köszönök. Üdv.

    Helló picurgyu! Hívj fel légyszíves a 06/ 20 9261 424 tel. számon. Tudok segíteni. Üdv Steve

    Szevasztok!

    Eladó egy D.Pedersoli 1863 Sharps Sporting puska Cal.45-ös kaliberben!

    Érvényes MKH-val, 12 db rozsdamentes acél hüvellyel, kb. 80 db lövedékkel, diopteres irányzékkal+inzertek.

    A puska egyedüli szépséghibája, cső első harmadában a korrodáció.

    Nem tudom mennyire befolyásolja a pontosságot mert kétszer élmény lövészkedtem vele, fullra öltött rézhüvelyekkel ( 50Gn )!

    Ettől eltekintve szép esztétikai állapotban van!

    Megtekinteni BP.-n lehet!

    Ára: 200.e.Ft.

    Csere/beszámítás nem érdekel!

    Érd: conqver@gmail.com vagy harminc/2895683

     

     

     

    Mellékletek:
15 bejegyzés megtekintése - 1,306-1,320 / 2,052

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.