Történelmi fegyverek, lőszertöltés, vadászat
15 bejegyzés megtekintése - 586-600 / 2,052
  • anderson

    Anderson

     

    Anderson

    Anderson

    Anderson

    Mellékletek:

    Üdvözlet Mindenkinek!
    Keresek egy eladó Uberti 1851 Navy Square Back .36 Cal. revolvert.
    Ha valaki tud ilyet, kérem írjon az orsaihenrikkukacgmail.com címemre.
    Köszönet!
    Henrik

    Szevasztok!

    Eladó egy igazi műremek A.Baumkircher Anderson pisztoly .38-as kaliberben!

    Hibátlan állapotban, keveset használt.

    Nagyon szép kidolgozás, felületkezelése tökéletes!

    -Eichelberger cső

    -Állítható első és hátsó irányzék

    -Állítható sütés

    -A cső kivehető, tisztítása nagyon könnyű

    Sajnos az én kezemnek nagy, ezért eladó (Pontlövészetre marad az Allen).Bővebb info a lenti linkre kattintva!

    Baumkircher Anderson

    Ára: 1600 EUR vagy ennek megfelelő HUF

    +Képek

    ( Képeket a fenti linkre kattintva lehet megnézni)

    Érd:3630/kettő89öt683

     

    Mellékletek:

    Üdv!Az Ardesa Tower pisztoly ára müszaki kártya nélkül 40-e re modosult kép emilben 06203420653

    Kovas vagy csappantyus?

    Üdv!Az Ardesa Tower pisztoly ára müszaki kártya nélkül 40-e re modosult kép emilben 06203420653

    1. Elnézést az offért de erről a hírdetésről jutott eszembe,hogy ha van legálisan tartott(vadász vagy sport célú) sörétes fegyverem és lőszertöltő engedélyem. Akkor tölthetek magamnak gumilövedékes töltényt amivel aztán használhatom a fegyvert otthonvédelemre?

      Valóban a szolgálati célra volt forgalomba/erdészek,hiv vadászok,mezőőrők/ ilyen lőszer akár 6-9 mm-es 12 db-os vagy egy nagygolyós gumilövedékes patron.De azt hiszem most már nem vásárolható,de egy telefont megér,de szerintem a kapitányságon a fegyveres előadó nyilván, de a fegyverboltban tudni fogják.Nem hiszem,hogy engedélyezve volna a gumilövedékes patron,hidd ez a lágy gumis,amikor az akasztó lefékezi a gumilövedéket akkor is kellően megfékezi az alanyt.Isten adja .hogy soha ne kelljen használnod…. Na és természetesen a tartási cél a fegyvereidre vadászat,sportlövészet,tehát amíg a jogszabály nem teszi lehetővé a az élet és vagyonvédelmet a vadászatra engedélyezett fegyverrel,addig jogszerűtlen…A lágy gumis,MKH vizsgázataott gáz-riasztó és” hallagatólagosan2 a gumilövedékes fegyver” önvédelmi célra 18 év feletti állampolgárnak engedély nélkül kirárólag otthonvédelemre tartható illteve a közterületen rejtve gáz -riasztó fegyverre fegyverviselési engedély a rendőrhatóságtól kérhető üdv Remélem jól tudom

      Én nem tudom jól, mert nem találtam hozzá infót. Polgári célú ön- és birtokvédelmi gumishoz hol van leírva, hogy hová lehet lőni, ? Mellbe, fejbe, seggbe? :yahoo: Kétféle gumis van. Egyik, ami tulajdonképpen gáz-riasztó és gumilövedék kilövésére alkalmas, a másik pedig a múzeális, azaz elöltöltős gumis. Ezek közül van olyan pusek, amiben semmilyen akasztó sincs a csőben (csövekben). ez is OFF volt! :whistle:

    Gumis pusek elkelt. Köszi! :bye:

    • LQ
    • 2018-02-24-16:53

    Eladó egy Pietta 1858 NMA Texas Buffalo felcsatolható tussal és egy CW holsterrel. MKH kártyával, számlával, és még fél év bolti garanciával (ND). Kívül-belül patika állapot, tökéletes mechanika (mint ahogy a dobrekesztő hornyokon látszik), jó sütés. Minimálisan használt (kb. 80 lövés ment ki belőle). Eladás oka: sajnos karabély verzióban nem tudta megszokni a szemem a nézőke közelségét. Kipróbálható Derecskén, vagy Apafán. Személyes átvétel: Budapesten, vagy Debrecen környékén. Az ára: 140e Ft.

    Csere érdekel: Jó állapotú .54-es, vagy .58-as, elöltöltős, huzagolt, csappantyús puskára.

    gp20031227kukacgmailpontkom, harminc341nulla458

     

    https://www.youtube.com/watch?v=M4onPTffRso

     

    Tehát Index fórum Fegyveres főcsoport “Gumilövedékes fegyver” és még “Gáz-riasztó fegyver”topic /jogszabályok,felhasználói tapasztalatok,jogesetek/ javaslom ne “offoljuk” tovább a amúgy is adás-vétel topicot!

    üdv

    Elnézést az offért de erről a hírdetésről jutott eszembe,hogy ha van legálisan tartott(vadász vagy sport célú) sörétes fegyverem és lőszertöltő engedélyem. Akkor tölthetek magamnak gumilövedékes töltényt amivel aztán használhatom a fegyvert otthonvédelemre?

    Valóban a szolgálati célra volt forgalomba/erdészek,hiv vadászok,mezőőrők/ ilyen lőszer akár 6-9 mm-es 12 db-os vagy egy nagygolyós gumilövedékes patron.De azt hiszem most már nem vásárolható,de egy telefont megér,de szerintem a kapitányságon a fegyveres előadó nyilván, de a fegyverboltban tudni fogják.Nem hiszem,hogy engedélyezve volna a gumilövedékes patron,hidd ez a lágy gumis,amikor az akasztó lefékezi a gumilövedéket akkor is kellően megfékezi az alanyt.Isten adja .hogy soha ne kelljen használnod…. Na és természetesen a tartási cél a fegyvereidre vadászat,sportlövészet,tehát amíg a jogszabály nem teszi lehetővé a az élet és vagyonvédelmet a vadászatra engedélyezett fegyverrel,addig jogszerűtlen…A lágy gumis,MKH vizsgázataott gáz-riasztó és” hallagatólagosan2 a gumilövedékes fegyver” önvédelmi célra 18 év feletti állampolgárnak engedély nélkül kirárólag otthonvédelemre tartható illteve a közterületen rejtve gáz -riasztó fegyverre fegyverviselési engedély a rendőrhatóságtól kérhető üdv Remélem jól tudom

    Én nem tudom jól, mert nem találtam hozzá infót. Polgári célú ön- és birtokvédelmi gumishoz hol van leírva, hogy hová lehet lőni, ? Mellbe, fejbe, seggbe? :yahoo:  Kétféle gumis van. Egyik, ami tulajdonképpen gáz-riasztó és gumilövedék kilövésére alkalmas, a másik pedig a múzeális, azaz elöltöltős gumis. Ezek közül van olyan pusek, amiben semmilyen akasztó sincs a csőben (csövekben). ez is OFF volt!  :whistle:

    Erre a tipusú önvédelmi fegyverre, “eszközre” nem vonatkozik a fegyvertárolási kötelezettség,tehát “kézközelbe” lehet tartani Természetesen az esetleges illetéktelen használat felelőssége/gyerek stb/ a tulajdonost terheli.Célzott lövést csak mellkasra lehet leadni, fejre nem/szándékosan/De a “menthető felindulást,mérlegelés hiányát megalapozza,az éjszakai elkövetés páne a családját védő sértett esetében,nincs az a bíró aki ne pozítívan mérlegelné.Csak az a gond ,hogy betörő ,nappal jobbjára az üres lakás- ba szeret ténykedni .Ha van egy jó szomszéd aki nyitott szemmel jár,lehet ilyenkor többet ér….

    Joe-joe, de ez csak egy szituáció, jellemzően városi dolgozni járóknak. (pl: panelprolik :-) Szőlőben, hétvégi házban, tanyán, erdőben lakók, nyugdíjasnak, vagy mint én 80 méterre az arab-magyar határtól nem csak nappal és üres lakásba próbálhatnak betörni, sőt, nem csak vagyonszerzés céljából. A legközelebb nyitott szemű jó szomszéd pedig 1 km-re lakik, 10 méterre a migránCS-lassítótól.   :good:   :yahoo:

    Erre a tipusú önvédelmi fegyverre, “eszközre” nem vonatkozik a fegyvertárolási kötelezettség,tehát “kézközelbe” lehet tartani

    Természetesen az esetleges illetéktelen használat felelőssége/gyerek stb/ a tulajdonost terheli.Célzott lövést csak mellkasra lehet leadni, fejre nem/szándékosan/De a “menthető felindulást,mérlegelés hiányát megalapozza,az éjszakai elkövetés páne a családját védő sértett esetében,nincs az a bíró aki ne pozítívan mérlegelné.Csak az a gond ,hogy betörő ,nappal jobbjára az üres lakás-

    ba szeret ténykedni .Ha van egy jó szomszéd aki nyitott szemmel jár,lehet ilyenkor többet ér….

    • Tuco
    • 2018-02-22-19:35

    Köszönöm a részletes leírást! Amúgy volt egy sejtésem, hogy így áll a dolog ismerve kis hazánk “értelmes” jogszabályait. Egyébként is nagyon életszerű lenne a helyzet, hogy a betörő megvárja amig kinyitom a fegyverszekrényt kiveszem a puskát kinyitom a lőszertárolót és cowboy shootingon edződött kezekkel villámgyorsan megtöltöm a duplát  :yes:

    Elnézést az offért de erről a hírdetésről jutott eszembe,hogy ha van legálisan tartott(vadász vagy sport célú) sörétes fegyverem és lőszertöltő engedélyem. Akkor tölthetek magamnak gumilövedékes töltényt amivel aztán használhatom a fegyvert otthonvédelemre?

    Valóban a szolgálati célra volt forgalomba/erdészek,hiv vadászok,mezőőrők/ ilyen lőszer akár 6-9 mm-es 12 db-os vagy egy nagygolyós gumilövedékes patron.De azt hiszem most már nem vásárolható,de egy telefont megér,de szerintem a kapitányságon a fegyveres előadó nyilván, de a fegyverboltban tudni fogják.Nem hiszem,hogy engedélyezve volna a gumilövedékes patron,hidd  ez a lágy gumis,amikor az akasztó lefékezi a gumilövedéket akkor is kellően megfékezi az

    alanyt.Isten adja .hogy soha ne kelljen használnod….

    Na és természetesen a tartási cél a fegyvereidre vadászat,sportlövészet,tehát amíg a jogszabály nem teszi lehetővé

    a az élet és vagyonvédelmet a vadászatra engedélyezett fegyverrel,addig jogszerűtlen…A lágy gumis,MKH vizsgázataott gáz-riasztó és” hallagatólagosan2 a gumilövedékes fegyver” önvédelmi célra  18 év feletti állampolgárnak engedély nélkül

    kirárólag otthonvédelemre tartható illteve a közterületen rejtve gáz -riasztó fegyverre fegyverviselési engedély a rendőrhatóságtól kérhető

    üdv

    Remélem jól tudom

    A témát részletesen az Index fórum Fegyveres fócsoport “gumilövedékes fegyverek” topicon tárgyalják.Tény hogy ezek a fegyverek úgy vannak elkészítve,hogy a lövésnek hatásfoka csökkenjen /MKH vizsga feltétele/egy akasztó beszerelésével,mert tilos

    a lágy lövedéken kivül bármilyen szílárd vagy  más gumilövedéket kilőni akár gumilővedékes revolverből vagy speciálisan erre a célra átalakitott sörétes puskából.Valamint az utcán nem hordható,engedélyt nem adnak rá a rendőrségen kizárólag,a tulajdonos felelősségére othonvédelmi célra használható.Aki látta ,hogy mit művel egy ,lőportölttel töltettel meghajtott,akasztó nélküli fegyverből kilőtt gumilövedék a 2006-os felvételeken talán nem felejtette el …..Tehát ahogy a hirdető is ismertette a” meghajtást” itt 9 mm riasztólőszer végzi,De én láttam mit művel egy ilyen “lágy” gumilövedékes,a négyréthajtott TV-dobozt úgy vitte át mint kés a vajat….

    üdv

15 bejegyzés megtekintése - 586-600 / 2,052

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.