Történelmi fegyverek, lőszertöltés, vadászat

Sziasztok! Úgy látszik kell szólnom egy pár szót magamról, mert nagyon félrementek itt a dolgok.

 

Vadászíjász vagyok, megnyertem egy OB-t pár éve. Elmentem utána a gödöllői EB-re, ahol kiderült, hogy én elértem a csúcsot, ott már nincs feljebb a számomra. Van maroklőfegyverre vizsgám és a lőtéren szóltak, hogy mostanában már az elöltöltős fegyverekhez nem kell engedély, nem kell klubtagság, gyakorlatilag bemegyek, megveszem. (Mert eredetileg a sportlövészet felé indultam volna) Tehát fordulhatok viszonylag olcsón, egyszerűen a hagyományos lövészet felé. Utánaolvasgattam, elég sok helyen, a konklúzió mindig az volt, hogy ezekkel az eszközökkel örülhetek, ha 5 méterről egy nagyobb pajtaajtót eltalálok. (Ne feledd, a vadászíjászat precíziós lövészet, én 50 méterről leszedek neked íjjal egy tenyérnyi célt. Az sem nagy baj, ha mozog.) De az 1860 körüli Coltokat stabil, masszív, egyszerűen tölthető (nem kell állványt vennem egyből, pl. meg ólomöntő készletet) viszonylag pontos (eltalálom a pajtaajtót) és főleg egyszerű szerkezetnek írták le. Az nem baj, ha a százezres fegyvered mellé nem kell egyből még százezret kicsengetned a kellékekre. Szerettem volna egy egyszerű, masszív eszközt, pár lövésnyi induló cuccal. Erre tanács és segítség helyett azt kapom, mint teljesen laikus (amatőrnek is csak érdeklődő) hogy mit vegyek, meg mit ne vegyek. Van rendes maroklőfegyverhez tisztító-olajozó készletem, de gondolom (csak gondolom!) az ólomlövedék miatt a ML-ek huzagolásai hajlamosak szennyeződni, gondolom erre van valami acél vagy rézkefe, ilyesmi. Gondolom, van a dob tisztításhoz speciális kis kefe, vagy ilyesmi, mert a gyújtás ugye a dobban történik, nem a hüvelyben, tehát szennyeződik, lehet, hogy zsírozni/szilikonozni szokták, de ez mind csak hipotézis a részemről, mert nálunk a lőtéren a FÉG Para a “menő”. Nem láttam még egyben készletet, kb úgy, mint az íjam van. (Íj, rajta irányzék, kifutó, stabilizátor, elsütőfül, hangtompító, stopper, hozzá vesszők, hegyek (több féle) collos imbuszkulcs, vesszőkihúzó, tok, bőrszíj a vesszőtestek tisztításához, vesszőkereső kampó, meg ami hirtelen nem jut eszembe, amikor azt mondom, hogy “Az Íjam”.) Kicsit elvettétek a kedvem az egésztől. :( De -Köszi Sparrow- “Keresek egy topictársat aki BP 100 Km-es körzetében segítségemre lenne az 1860 Colt Army-m első kipróbálásában”