Történelmi fegyverek, lőszertöltés, vadászat

Üdv Chariot! Ólom olvasztás ügyben szeretnék tanácsot kérni. Az öntés során keletkezett salakot- hulladék ólmot levegőn tovább pörkölve sikerült sárga illetve piros színű ólom oxidot előállítani. Ebből szeretem volna faszén porral elkeverve zárt térben izzítással újra ólmot előállítani .De nem sikerül, pedig a kazánban vörösen izzik a zárt acél tartály. Talán alacsony a KB 600-700 celsius fok ? Vagy varázsige kellene hozzá? Pedig jó lenne ezzel is teher mentesíteni a környezetet. Előre is köszönöm a válaszod. olmos

Ólomsalakom van vagy 30-40 kiló (mert azt ugye nem illik a kommunális hulladékba szórni), de még soha nem próbáltam újra kohósítani. Szerintem ez nem egy egészséges elfoglaltság. Magas hőfok, sok gáz, és sok ólom(oxid) gőz/por.

Elméletileg levegőtől elzárva/vagy sok faszénnel levegővel fúvatva, (reduktív környezetben) megfelelő hőfokon simán redukálja az oxidot a faszén. Ezt már az őskor végre felé meg tudták csinálni.

Nyilván a ráolvasás is sokat segít, de az ige sajnos elveszett az idők során…  :wacko: