Versenyek

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Versenyek

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 258 hozzászólás, 44 résztvevő. Utolsó frissítés: Cajga Cajga 5 órája, 25 perc telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 259
  • Szerző
    Bejegyzés
    Cajga
    Cajga
    Résztvevő

Szia Balázs!

A tabi versenyen (amely nagyon jó hangulatú verseny volt, köszönet érte a szervezőknek) vetődött fel a kérdés, hogy a revolvereket lehet-e fegyveren kívül tölteni.Természetesen a csapizás már a fegyverbe betett dobon történik.

Az én tudomásom, és az eddigi gyakorlat szerint hazai versenyen megengedett, de nemzetközin nem (őrizve a hagyományos töltési módot). Szerinted viszont a hazai versenyen sem lehet. Nos, lássuk a szabályzatot.

No HU 9. Webley  ET3

A: Fegyver típus: 1896 előtti szerelt lőszeres revolverek, vagy Ruger Old Army, vagy elöltöltős Catleman revolverek

G: Értékelés módja: MLAIC (13 lövésből 10 értékelt, nagyobb érték akkor a lövés, ha a szakítás területének legalább fele a nagyobb érték felé esik.)

Akkor most az elöltöltős Catlemant hogy töltöm meg? Tehát a fegyveren kívüli töltésnek nem biztonságtechnikai oka van, hanem pusztán autentikus.

Várom a vezetőség állásfoglalását, üdv: Csaba

Rudi kettö
    Résztvevő

Holnap minősítő verseny Csepregen!

Chariot
    Résztvevő

Várom! :)

Hi Chariot! “az ágyazaton kialakítható-e egy állítható hátsó irányzék, mint amilyen a Le Page-kon van” Én csináltam ilyen irányzékot Ardesa patriot pisztolyra,nem nagy munka.Ha érdekel rakok fel képet, vagy meg is mutathatom jövő 7-en szerdán,úgy is szeretnék a Papole lőtéren kicsit körülnézni, és pont Újpesten leszek.

Rudi kettö
    Résztvevő

Hi Chariot!
    “az ágyazaton kialakítható-e egy állítható hátsó irányzék, mint amilyen a Le Page-kon van”
    Én csináltam ilyen irányzékot Ardesa patriot pisztolyra,nem nagy munka.Ha érdekel rakok fel képet, vagy meg is mutathatom jövő 7-en szerdán,úgy is szeretnék a Papole lőtéren kicsit körülnézni, és pont Újpesten leszek.

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

A Le Page eléggé hasonlít a Charles Moore-ra?

Olvasgatom az MLAIC szabálykönyvét, de nem találok választ egy kérdésemre: Egylövetű ET pisztolyon miféle változtatás megengedett az irányzékokon? Konkrétan a kovás Charles Moore pisztoly csak oldalirányban állítható hátsó irányzéka kicserélhető-e egy magasságban is állíthatóra? Amolyan ékes puskairányzék szerűre, csak kisebb méretben? És ha ez nem, akkor az ágyazaton kialakítható-e egy állítható hátsó irányzék, mint amilyen a Le Page-kon van? Nekem eléggé bejön ez a fegyver, de hatalmas hátránya a fix magasságú irányzék.

Hi Chari! A lényeg az, hogy tudod-e eredetiről készült fotóval igazolni, hogy ilyen irányzék, ilyen, vagy ehhez hasonló pisztolyon létezett. Ha igen, akkor nincs gond. Üdv SC

Nem igazán. :) Egy francia, másik angol.

Chariot
    Résztvevő

A Le Page eléggé hasonlít a Charles Moore-ra?

Olvasgatom az MLAIC szabálykönyvét, de nem találok választ egy kérdésemre: Egylövetű ET pisztolyon miféle változtatás megengedett az irányzékokon? Konkrétan a kovás Charles Moore pisztoly csak oldalirányban állítható hátsó irányzéka kicserélhető-e egy magasságban is állíthatóra? Amolyan ékes puskairányzék szerűre, csak kisebb méretben? És ha ez nem, akkor az ágyazaton kialakítható-e egy állítható hátsó irányzék, mint amilyen a Le Page-kon van? Nekem eléggé bejön ez a fegyver, de hatalmas hátránya a fix magasságú irányzék.

Hi Chari! A lényeg az, hogy tudod-e eredetiről készült fotóval igazolni, hogy ilyen irányzék, ilyen, vagy ehhez hasonló pisztolyon létezett. Ha igen, akkor nincs gond. Üdv SC

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Hi Chari!

A lényeg az, hogy tudod-e eredetiről készült fotóval igazolni, hogy ilyen irányzék, ilyen, vagy ehhez hasonló pisztolyon létezett. Ha igen, akkor nincs gond.

Üdv

SC

The Gunman
    Résztvevő

Magánvéleményem a következő.A puskairányzék szerű szerkezet valószínű elbukna.Ha kampós rögzítésű a cső, akkor a markolati részbe valszeg elfér a Le Page szerű irányzék, persze edzett anyagba nem tudom ki vállalna ilyen bepítést.Nem értem egyébként miért kell állítgatni az irányzékot, ha van jó tölteted.A revolvert sem reszelgetjük ha egyszer eltaláltuk a töltetet és csak a Szekér féle vagy Steve féle zsírokat cserélgetjük. :bye:

Chariot
    Résztvevő

Olvasgatom az MLAIC szabálykönyvét, de nem találok választ egy kérdésemre: Egylövetű ET pisztolyon miféle változtatás megengedett az irányzékokon? Konkrétan a kovás Charles Moore pisztoly csak oldalirányban állítható hátsó irányzéka kicserélhető-e egy magasságban is állíthatóra? Amolyan ékes puskairányzék szerűre, csak kisebb méretben?  És ha ez nem, akkor az ágyazaton kialakítható-e egy állítható hátsó irányzék, mint amilyen a Le Page-kon van?  Nekem eléggé bejön ez a fegyver, de hatalmas hátránya a fix magasságú irányzék.

• A hozzászólás módosításra került: 1 hónap telt el- Chariot.
    Cajga
    Cajga
    Résztvevő

“Csak rend kedvéért. MSSZ Fegyverágak számozása TÖRTÉNELMI PONTLÖVÉSZ SZAKÁG ET 1 = Elöltöltő fegyveres lövészet ET 2 = Nagykaliberű szerelt lőszeres puska ET 3 = Nagykaliberű szerelt lőszeres pisztoly[/quote]“

Sziasztok!

Barátom és lövésztársam hívta fel a figyelmemet, hogy van még egy fegyverág. Ez pedig nevezetesen az

ET4 = Minden szerelt lőszeres sima csövű fegyverrel lőtt történelmi versenyszám.

Nos ebből csak egyet találtam.

Nu. HU 21. Kittenberger

MSSZ minősítő kategória: ET4

A. Fegyver típus: 1945 előtti szerelt lőszeres vagy elöltöltő sörétes fegyverek, melyek gyöngygolyó lövésére alkalmasak.

B. Irányzék: Csak célgömbbel rendelkezhet a fegyver, nézőkével nem. Fénygyűjtős modern irányzékok használata nem megengedett.

C. Cél: UIT 50 m pisztoly lőlap

D. Pozíció: Álló

E. Távolság: 50m

F. Űrméretek: Minden már 1945 előtt létező sörétes űrméret.

G. Lövésszám: 10 álló

H. Kiegészítők: Semmilyen modern kiegészítő nem megengedett.

I. Lőidő: 15 perc.

J. Értékelés módja: MSSZ ( 10 lövés, 10 értékelt, ha a lövés éri a nagyobb érték vonalát, akkor már nagyobb értéknek számítandó.

Nincs kedve valakinek indulni ebben a versenyszámban? Legalább a minősítést meglőnénk.

Kedves vezetőség, van ennek akadálya? :unsure: Vagy eddig miért nem lőttük ezt a számot? :scratch:

• A hozzászólás módosításra került: 2 hónapja telt el-Cajga Cajga.

Pitu56
    Résztvevő

…szerencsére nem nagy…

Köszönöm az infót. Nekem is mennem kell majd, legalább van időm felkészülni lelkileg. :(

Szerintem, ha szólsz nekik előre, hogy revolvernél lehetőleg a kar alá üssék be, hogy ne látszódjon, akkor oda fogják. Egy próbát megér. Én ezt nem tettem, mert azt hittem, ez evidens, de úgy látszik mégse….

Tegnap elvittem a vasat a PKL -hez, 10 155 Ft -ot ott is hagytam. Tehát, ha már volt regisztrálva a fegyvered – volt MKH kártyája – akkor nem szemle történik, hanem vizsgálat mint azt Cajga a rendeletekből ki is hámozta.

Örök okulásul az utókornak:

Kapócs István

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

…szerencsére nem nagy…

Köszönöm az infót. Nekem is mennem kell majd, legalább van időm felkészülni lelkileg. :(

Szerintem, ha szólsz nekik előre, hogy revolvernél lehetőleg a kar alá üssék be, hogy ne látszódjon, akkor oda fogják. Egy próbát megér. Én ezt nem tettem, mert azt hittem, ez evidens, de úgy látszik mégse….

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

Abba az egy puskába, aminek nem volt kártyája, abba nem ütöttek bele semmit, azt hátra se vitték, mert azt csak szemlézték.

kártyát természetesen kaptam mindhez újat, 2027 március mittoménmárhanyadikáig érvényeseket.

LQ
    LQ
    Résztvevő

…szerencsére nem nagy…

vfecasz
    vfecasz
    Résztvevő

…A beütőket viszont szép igényesen a revolverek csövének oldalába ütötték…

Ez “király”! :( Mit ütöttek bele (mekkora terjedelmű a rondítás)?

Képet nem tudok feltenni, szerencsére nem nagy, egy 17-es szám, meg az mkh kis címere.

Szia!

Azért kaptál kártyát is vagy csak beütőztek? Ezt nem egészen értem, nyáron (2017) vittem egy puseket korábban még nem volt kártyája, akkor szimplán kaptam egy kártyát semmi beütős marhaság!?

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 259