Vadászat elöltöltő fegyverekkel

Kezdőlap Fórumok Vadászat Vadászat elöltöltő fegyverekkel

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 248 hozzászólás, 25 résztvevő. Utolsó frissítés: Kapszli Kapszli 3 hónapja, 2 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 249
  • Szerző
    Bejegyzés
    Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Szia Balázs! Egy olyan kérdésem lenne, hogy körvonalazódik már esetleg a következő elöltöltős vadász vizsga helye és időpontja? Üdv.: Attila :bye:

SZia Attila! Május 25. Deberecen, Apafa lőtér.

Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Szia Balázs!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy körvonalazódik már esetleg a következő elöltöltős vadász vizsga helye és időpontja?

Üdv.: Attila :bye:

olmos
    Résztvevő

Te mindent megtettél, csak egy technikai malőr szólt közbe

Majdnem mindent, mert nem hangtalanul húztam fel a kakast ;-) A titok, hogy miközben a kakast megfeszíted a billentyűt hátrahúzod és akkor engeded vissza finoman, mikor a kakas már megfeszített állásban van. Így hangtalanul tudnak összekapcsolódni az alkatrészek. Hasonlóan mint mikor egy DA/SA fegyvert fesztelenítesz az elsütőbillentyűvel, csak éppen visszafelé.

Üdv!
    A gyorsító viszont kattanni fog ,mert az egy független mechanizmus.Egy laprugót feszít meg ,ami felpattan és süti el a fegyvert.

Köszönöm szépen! :good:

Sajna még nem jött meg a saját elöltöltősöm, de van egy külső kakasos Tula-m, azon majd gyakorlok addig.

:bye:

Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Majdnem mindent, mert nem hangtalanul húztam fel a kakast ;-) A titok, hogy miközben a kakast megfeszíted a billentyűt hátrahúzod és akkor engeded vissza finoman, mikor a kakas már megfeszített állásban van. Így hangtalanul tudnak összekapcsolódni az alkatrészek. Hasonlóan mint mikor egy DA/SA fegyvert fesztelenítesz az elsütőbillentyűvel, csak éppen visszafelé.

Köszönöm szépen! :good:

Sajna még nem jött meg a saját elöltöltősöm, de van egy külső kakasos Tula-m, azon majd gyakorlok addig.

:bye:

Szilu
    Résztvevő

Majdnem mindent, mert nem hangtalanul húztam fel a kakast ;-)

A titok, hogy miközben a kakast megfeszíted a billentyűt hátrahúzod és akkor engeded vissza finoman, mikor a kakas már megfeszített állásban van. Így hangtalanul tudnak összekapcsolódni az alkatrészek. Hasonlóan mint mikor egy DA/SA fegyvert fesztelenítesz az elsütőbillentyűvel, csak éppen visszafelé.

Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Van ez így sajnos, de ettől még szép és maradandó élmény.

Ahogy leírtad, mindent úgy csináltál, ahogy a nagykönyvben meg van írva: szél, elhelyezkedés, a távolság  és a körümények is. Te mindent megtettél, csak egy technikai malőr szólt közbe, úgyhogy szerintem nyugodtan vedd úgy, hogy terítékre hoztad.

Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy a kakas hangtalan felhúzásának végül is akkor mi a titka? Hogyna lehet kivitelezni egy kétbillentyűs-gyorsítós elsütőszerkezetnél?

Szilu
    Résztvevő

És ha már a friss élményeknél vagyunk én is idemásolom egy cikkhez írt hozzászólásomból az első vadászélményemet az új engedély birtokában:

Ma reggel megtapasztaltam a kakas hangtalan felhúzásának gyakorlati jelentőségét az új határozat birtokában elkövetett első cserkelő vadászatomon. A kinézett váltót egy fasor takarásában szél alatt közelítettem meg, menet közben a túloldali dombháton láttam közeledni az őzeket 2-300 méterre számomra tökéletes irányban. Kerestem egy jó takarást és megfelelő kilövést biztosító bokrot ahol elhelyezkedtem a vadásszékemen. Kb. egy órán át figyeltem mozdulatlanul a kis rudlit (2 suta, 1 sutagida, 1 bak), ahogy legelészve lassan de folyamatosan húzódnak a váltó felé, ami a fasoron vezetett át. A puskát jó előre feltámsztottam egy ágra és vártam, hogy lőtávolságba érjenek. Szépen lassan be is jöttek kb. 70 m távolságra. A kiszemelt suta megállt. Eldöntöttem, ideje lőni. Felhúztam a kakast, majd annak kattanására a kiszemelt suta azonnal szembefordult, riasztott és a többiekkel együtt menekülőre fogta. Még 20 percen át néztem őket 180-200 m távolságban legelészni, mielőtt végleg eltűntek a láthatáron. Ha hangtalanul tudtam volna megfeszíteni a kakast, valószínűleg törettel a kalapomon térhettem volna haza ma reggel. Persze ebből sokat tanultam, ezt a hibát nem követem el többet. Az érdekessége még az volt ennek a vadászatnak, hogy tulajdonképpen közel másfél órán keresztül figyeltem a kiszemelt vadat olyan távolságban, ahol a távcsővel felszerelt szerelt lőszeres puskámmal bármikor biztos lövést tehettem volna rá, és végül mégis úgy éreztem, hogy többet adott ez a vadászat így “sikertelenül” is.

Szilu
    Résztvevő

Waidmannsheil!

Méltó jutalma ez a hosszú küzdelemnek. Újra szól az egylövetű! :-)

Várom a részletes beszámolót!

:yahoo: :bye:

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Üdv kedves Vadásztársak! Tegnap esti lesvadászaton sikerült elejteni friss ropogós engedélyem feljogosításának keretében életem első elöltöltős sutáját. A lövés egy egész napos vadászat megkoronázásaként dörrent el 70 m-ről, a vad tűzben rogyott. MInden voolt benne, amit szeretek: kutyám, erdei magány, 12 km cserkelés, semmi autózás, több jó vadászhelyzet, 2 km vadcipleés vállon, meleg kandalló, pohár pálinka barátokkal. Ha kipihentem magam leírom az egész vadászatot, mert nekem nagyon emlékezetes volt.

:good: Gratula! Szedert is üdvözlöm!🐶

Köszönjük! Átadom neki. Most épp kivan a két nap élménytől. SZerintem vacsorázni sem fog felébredni. :)

Üdv kedves Vadásztársak! Tegnap esti lesvadászaton sikerült elejteni friss ropogós engedélyem feljogosításának keretében életem első elöltöltős sutáját. A lövés egy egész napos vadászat megkoronázásaként dörrent el 70 m-ről, a vad tűzben rogyott. MInden voolt benne, amit szeretek: kutyám, erdei magány, 12 km cserkelés, semmi autózás, több jó vadászhelyzet, 2 km vadcipleés vállon, meleg kandalló, pohár pálinka barátokkal. Ha kipihentem magam leírom az egész vadászatot, mert nekem nagyon emlékezetes volt.

:good: Gratula! Szedert is üdvözlöm!🐶

Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Üdv kedves Vadásztársak! Tegnap esti lesvadászaton sikerült elejteni friss ropogós engedélyem feljogosításának keretében életem első elöltöltős sutáját.

Gratulálok! :good:

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Üdv kedves Vadásztársak!

Tegnap esti lesvadászaton sikerült elejteni friss ropogós engedélyem feljogosításának keretében életem első elöltöltős sutáját. A lövés egy egész napos vadászat megkoronázásaként dörrent el 70 m-ről, a vad tűzben rogyott. MInden voolt benne, amit szeretek: kutyám, erdei magány, 12 km cserkelés, semmi autózás, több jó vadászhelyzet, 2 km vadcipleés vállon, meleg kandalló, pohár pálinka barátokkal. Ha kipihentem magam leírom az egész vadászatot, mert nekem nagyon emlékezetes volt.

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

Angyalszem Kollega! Nem sértődtem, meg, igazad van részben, túl sokat problémázunk. De ezeknek azért van némi alapjuk, meg kis tapasztalat. Pl. Lőszertöltés is volt sok oldalas határozat aztán lett kártya – tudjuk a különbséget, mennyivel jobb, kezelhetőbb a kártya. Az, meg ha valami egyértelműen szerepel – az meg én dilim- (megint a töltike kártyát hoznám fel) meg nagyon-nagyon jó! Jó, ha nem kell még a Lex Werbőczy-t is előkeresni, hanem minden tiszta és írva van, az nagy előny! Nem lesz egy nagy példányszámú engedély/határozat, tehát kevésbé ismert lesz mint pl. a barna könyv. Azért derék rendőreinknek kismillió szabályt/határozatot/rendeletet kellene fejből vágni – hát, én se pont ezt tudnám, ha nem ez lenne a hobbim, az tuti! Balázs szerintem most boldogan nézegeti a saját papírját :-) és nem sértődik meg, vagy esik neki rosszul – no, meg ismer is bennünket! (Hogy mit gondol!!!) Nem hinném, hogy valaki leszólná érdemeit, csak annyit “nyávogunk” hogy hogyan lenne jobb! (Naná, hogy több kellene!) Persze könnyű a partvonal mellől okoskodni, ebben nagyon igazad van… Szóval: semmi rosszindulat, csak némi okoskodás – és szintén öröm a papírkának :-) Üdv: F.

Ámen! ;-)

Pferi
    Pferi
    Résztvevő

Angyalszem Kollega!

Nem sértődtem, meg, igazad van részben, túl sokat problémázunk. De ezeknek azért van némi alapjuk, meg kis tapasztalat. Pl. Lőszertöltés is volt sok oldalas határozat aztán lett kártya – tudjuk a különbséget, mennyivel jobb, kezelhetőbb a kártya. Az, meg ha valami egyértelműen szerepel – az meg én dilim- (megint a töltike kártyát hoznám fel) meg nagyon-nagyon jó! Jó, ha nem kell még a Lex Werbőczy-t is előkeresni, hanem minden tiszta és írva van, az nagy előny! Nem lesz egy nagy példányszámú engedély/határozat, tehát kevésbé ismert lesz mint pl. a barna könyv. Azért derék rendőreinknek kismillió szabályt/határozatot/rendeletet kellene fejből vágni – hát, én se pont ezt tudnám, ha nem ez lenne a hobbim, az tuti!

Balázs szerintem most boldogan nézegeti a saját papírját :-) és nem sértődik meg, vagy esik neki rosszul – no, meg ismer is bennünket! (Hogy mit gondol!!!) Nem hinném, hogy valaki leszólná érdemeit, csak annyit “nyávogunk” hogy hogyan lenne jobb! (Naná, hogy több kellene!) Persze könnyű a partvonal mellől okoskodni, ebben nagyon igazad van…

Szóval: semmi rosszindulat, csak némi okoskodás – és szintén öröm a papírkának :-)

Üdv: F.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 249