Vadászat elöltöltő fegyverekkel

Kezdőlap Fórumok Vadászat Vadászat elöltöltő fegyverekkel

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 248 hozzászólás, 25 résztvevő. Utolsó frissítés: Kapszli Kapszli 3 hónapja, 2 hete telt el.

9 bejegyzés megtekintése - 241-249 / 249
  • Szerző
    Bejegyzés
    border guard
    border guard
    Résztvevő

Szervusztok!

Nagy a csend itt a topicban,ill általában a fórumon.No persze talán itt sokan “lélegzet visszafolytva” várják az elöltöltő vadászat jogszerű betagozódását a vadászati törvényekbe.

Nos, ráérő időmben kicsit fantáziáltam mindazon lehetőségekről amire a meglévő ismeretségeim és a pénztárcám,

lehetőséget adhat.

Bogasnak volt egy találó megjegyzése az elöltöltő vadászfegyver használatánál többféle “puskakimélő” vadászati módot is használtak

részint a korlátozott lőtáv okán.Így:

a lesvadászat mindenféle formái

-állandó/földi,magasles/

-ideiglenes lesek/vadjárásnak megfelelően

Nyílván nagyvadra ,/erről sikeresen vadászott ,vadásztársaink beszámoltak,ill fognak/ de az általam és a fegyverem álltal  különösen kedvelt kártevőkre,dúvadra,kissebb testű vadra ill a sörétes fegyverből kilőhető, gömblövedékkel elejthető nagyvadra, vaddisznóra

lehet szó.Nem meglepetés ez nekem a sörétes szereltes fegyverrel jókat lesekedtem én..A nagyvad itt az Alföldön abból a néhány sutából,ritkán egy -egy bakból állt amit Vt tagként lőttem..Így az elöltőltővel sem lesz talán megoldhatalan…Még szóba jöhet a les kiegészítése csalsípokkal /egér-nyúlsírás,rókára….. kereskedelmi kínálatba láttam “disznóhívót”.Nem tudom mi fán terem de majd valamelyikötők megmondja….

-húzáson történő vadászat/vizivad,szalonka,gerle/

-dúvadgyérités ,különösen szimpatikus a jól álcázott leshelyről a műuhuval történő vadászat.Már megvan vagy 25 éve Kózmocki Béla osztálytársammal vadásztunk egy közel sem tökéletes,házilag készitett/fabábú,minta a Nimród vadászlapban/ hullott ölyv,bagoly de még pulykatollak is…két naracssárga üvegszem a “bagolynak”…Örjöngve keveregtek a dolmányos varjak,szarkák de még az énekes madarak

is.A műuhu reklámoldalon van egy -két norvég videó a “baglyászásról. Az  egyikben tényleges műbagoly/plasztik szerepel,egy kis tolltunninggal,hullott tollak felragasztva,a kicsit” színe vesztett” müanyagtestre. A másikban kitömött preparátum…ez azért menőbb,jobban kapós a varjaknak.  Érdekes módszer a norvég fíuk a lelőtt dolmányos varjakat a bagoly közelébe felkötik a fákra,tovább ingerelve a varjakat a támadásra/mi a lőttet mindig kint hagytuk a beszállófa alatt,Béla 0.22-es  TOZ -8

táras szolgálátijával csettegett…..Csak akkor jöttünk elő mikor már a varjak megunták és leléptek….

Tanúlságos még ebben a témában Somfalvy Ervin cikke a régebbi ,pláne még élő bagollyal történő uhuzásról,importbagylyok,tenyésztett állatok jogi helyzete stb néhány százezeres tétel+engedélyek és az élete végéig tartás. Nem mondom egy vadászati cégnek meggondolandó lehet…de egy kissebb baráti társaság, ha be akarna fizetni egy műuhura.,aminek mozgatni lehet a szárnyát,ínkább realítás…19.999 ft.Talán egy hajnali műuhuzásnak, dúvadazásnak örülnének is,most ,hogy már a fészekbe nem lehet,nagyon helyesen csak úgy beledurrantani/Sok védett állat főleg bagoly,korai fészkelő esett áldozatul/Sokszor még úgy is,hogy többször megrugdalva,vagy fejszével megkoppintva a fészket tartó fát , nem kelt semmi” No ne maradjon ott a fészek,Durr és kifordult a fülesbagoly,aki a “végsőkig” kotlott.Ilyenkor arra kell figyelni ,hogy ha a bagoly beköltözik akkor a szarkafészek tetejét mindig lebontja!Az áprilisi korai fészekrakáskor  a varjúféléknél,a hajnali “jövésmenéskor”illetve később a fíókák kiülése után,nagyon gyilkosan támadják a “baglyot”..

Aztán ha már bábú vizivad húzás,kis segítséggel csalsíppal,két úszó kacsával….

Nos és természetesen a klasszikus foglyászat,hijján egy fácán,nyúl apróvadhajtás elállással úgy évi egyszer-kétszer

erre még tán jobban betudnék fizetni,a többire meg talán  néhány területes tag ,kevésbé feledékeny erdész-vadász ismerős is jobban akadna.Az álmokról ennyit egyenlőre ,reméljük hamarosan realítás lesz.

üdvözlettel:

Attila

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Hát a vadászathoz az is hozzátartozik! :)

Agabi
    Agabi
    Résztvevő

Boldog Új Évet mindenkinek!

Gratulálok az Uraknak!Az úttörő munkához és a szép eredményhez!

(Én ma  egy rókát hibáztam és a ködöt nézegettem szomorúan…)

border guard
    border guard
    Résztvevő

Gratulálok Tamás a sutához!

Nem azért mert,kiver a sárga irigység,de mostmár szívesen látnék valami elöltöltő apróvadas tudositást is.Azért örömteli,hogy a kisérleti vadászatok eredményesen zajlottak ,a hivatal láthatja,hogy korrekt módon megy ez elöltöltővel is…

Talán a következő engedélyre,Pest megyében fácán,nyúl,vizivad vadászati lehetőség 3-5 fő bokrászik pl 2-3 vénebb eláll…Lépésről-lépésre…A kedves elöltöltő sörétes puskás lövész-vadászoknak is létezhet “kikelet”,talán “kutatási célú” szalonka vadászati lehetőség  is?

No majd…

BUÉK!

Attila

Pferi
    Pferi
    Résztvevő

“>És a napnak még nem volt vége, de ez már egy másik történet lesz…”

S.C. – B.U.É.K. –  és az ígéret szép szó,  mi volt a másik két vad?

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Szia Tamás!

Köszi az infót! Magam is ugyan ezt tapasztalom!

Közben született egy film Batta doki sikeres őzvadászatáról:

Érdemes megnézni az első irányzékát milyen szépen fényesen világít. Az óezüst pengét megfordította, hogy nagyobb felület gyűjtse a fényt. Nagyon jó megoldás.

Üdv

SC

Wasicuya
    Wasicuya
    Résztvevő

Szervusztok!

Ígértem, hogy megírom milyenre érdemes bővíteni a hátsó irányzék rését.

0,8mm-ről 1,6mm-re reszeltem. Szombaton ki is próbáltam a lőtéren.

Semmivel nem lett pontatlanabb a puska, viszont rendkívül gyorsan tudom rendezni az irányzékot, köszönhetően annak, hogy eddig szűk rés és az első irányzék között lévő elmosódott határvonal kitisztult. Valószínűleg már közelre nem olyan jó a szemem és ezért is alkalmatlan volt a szűk irányzék.  A tágabb rés közepét pedig egyszerűbb megtalálni, nagyon jól érzi az ember, hol a közepe. gyakorlatilag 20 Ft-oson belüli szórás igazolja is ezt, ameddig nem koszolódik a cső. Mivel 45-ös a fegyver ez elég hamar bekövetkezik. 10 lövésnél már romlik a szórás, de takarítás után ismét visszajön. Egy lövésztársam hozott a söréteséhez szélvédőmosó folyadékot, azzal lespriccelt tapasz segített a gond megoldásán.

Mivel (elöltöltős les) vadászaton nem valószínű 3 lövésnél több, ezért bátran mondhatom, hogy akár rókalesre is alkalmas így már a fegyver. Ha majd ki lehet elöltöltősre váltani a vadászjegyet, valószínűleg meg is teszem. Az ilyen dúvadazásért szívesen fizetnék a környékbeli vadásztársaságoknál.

Boldog új évet kívánok: Tamás

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Kedves Vadásztársak!

Az elöltöltő fegyveres kutatási célú vadászatok keretében a hétvégén ketten űztük a vadat az Ipoly Erdő Zrt. e célra kijelölt területén. A hétvége során két vadász három vadat ejtett el. Íme az első történet:

http://kapszli.hu/karacsonyi-gimborju-eloltolto-fegyverrel/

nemeth.balazs
    Kulcsmester

A 2013 november 28. előtti fórum hozzászólásokat az alábbi link alatt találja: http://archiv.kapszli.hu/hu/forum/3-7-1

9 bejegyzés megtekintése - 241-249 / 249