Új Törvény

Kezdőlap Fórumok Szolgálati közlemények Új Törvény

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 232 hozzászólás, 35 résztvevő. Utolsó frissítés: Wasicuya Wasicuya 2 hete, 3 napja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 233
  • Szerző
    Bejegyzés
    Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Hülye kérdés: Attól, hogy még van hátra valamennyi idő az MKH kártya érvényességéből, megújítható-e? Ugyanis van olyan vasam aminek idén január végén, van aminek idén májusban, de kettő olyan is aminek csak 2019-ben jár le, viszont jövő héten úgyis menni kell Pöstre és így egy kalap alatt elintézném mindet. Gondolom úgyis az a lényeg, hogy ott hagyjak közel 60 ezret.

Igen, megújíthatod korábban is.

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

Hülye kérdés:

Attól, hogy még van hátra valamennyi idő az MKH kártya érvényességéből, megújítható-e? Ugyanis van olyan vasam aminek idén január végén, van aminek idén májusban, de kettő olyan is aminek csak 2019-ben jár le, viszont jövő héten úgyis menni kell Pöstre és így egy kalap alatt elintézném mindet.

Gondolom úgyis az a lényeg, hogy ott hagyjak közel 60 ezret.

Cajga
    Cajga
    Résztvevő

Azért azt így furcsállanám. Ha más nem is, a lőportartás terén nagy jogot ad a vadász bajtársaknak, és akkor legalább rá kellene kérdezni, hogy hány kiló csappantyú, hány ezer flakon lőpor, és milyen szivart lehet közben…

Szerentem jo kis Cubait……. :wacko:

Azt el tudom kepzelni, hogy a vadasz loportartas szabalyait par mondatban beleveszik. / Ami tulajdonkeppen megegyezo-lenne a sport loportartassal is, mert a jovo ez lesz.  :good: / Legalabbis remeljuk. :yes:

theHassan
    Résztvevő

Azért azt így furcsállanám. Ha más nem is, a lőportartás terén nagy jogot ad a vadász bajtársaknak, és akkor legalább rá kellene kérdezni, hogy hány kiló csappantyú, hány ezer flakon lőpor, és milyen szivart lehet közben…

Cajga
    Cajga
    Résztvevő

Egy fontos dologról még nem beszéltünk. A vizsgáztatás egy időre le volt állítva a jogszabályok változása miatt. Aztán Balázs a visszavonta a letiltást. Ahogy én olvasom a dolgot, akinek meglévő vizsgája van, annak nem kell majd újra. Akinek nincs, annak értelemszerűen kell. Namármost, mit lehet tudni az újfajta, hatóságos vizsgáról? Mi lesz annak a követelményrendszere? Illetve, aki nem vadászcélra akar vizsgázni, annál mi a helyzet a céllövéssel (hiszen vadász esetében egyértelműen indokolt a célba találás képessége, míg hobbi/sport lövőnél ez csak egy hasznos többletképesség)?

Szerintem marad az eddigi kovetelmenyrendszer. Leteszed a vizsgat/ irasbeli-szobeli-gyakorlati /.Azutan vagy vadaszatra, vagy sportloveszetre hasznalod a megszerzett tudast.

A valtozas csak annyi lesz, hogy a viszgabizottsagban lesz egy plusz szemely a rendorseg reszerol. Szerintem. Ha tevedek, javitsatok ki. ;-)

theHassan
    Résztvevő

Egy fontos dologról még nem beszéltünk.

A vizsgáztatás egy időre le volt állítva a jogszabályok változása miatt. Aztán Balázs a visszavonta a letiltást. Ahogy én olvasom a dolgot, akinek meglévő vizsgája van, annak nem kell majd újra. Akinek nincs, annak értelemszerűen kell.

Namármost, mit lehet tudni az újfajta, hatóságos vizsgáról? Mi lesz annak a követelményrendszere? Illetve, aki nem vadászcélra akar vizsgázni, annál mi a helyzet a céllövéssel (hiszen vadász esetében egyértelműen indokolt a célba találás képessége, míg hobbi/sport lövőnél ez csak egy hasznos többletképesség)?

“Köszi!” pont erről beszéltem …

Erről beszéltem: https://www.youtube.com/watch?v=nqBskO4fr7k :yahoo:

[quote quote=33273]Irónia on… Nem lehetne a kísérleti célú vadászatok mintájára a kísérleti célú sportlövő lőportartást is megcsinálni? Én komolyan vállalom, hogy csinálok egy 2 kiló lőpor és 2000 kapszli tárolására alkalmas fenyődeszka kisszekrényt a hatóság által előírt színre vastaglazúrozva. Beleteszünk a VB-ről megmaradt 2 üres swisspulveres flakont meg 8 üres csappantyúsdobozt. A szekrényt lezárjuk, aztán 3 hónap múlva bizottságilag kinyitjuk. Előre borítékolom, hogy sem a tündérek, sem a manók, de még Peppa malac sem fogja megabajgatni a cuccot. Használni a port meg úgyis csak a lőtéren lehet, abban nincs változás!

Erről beszéltem: https://www.youtube.com/watch?v=nqBskO4fr7k

:yahoo: [/quote]

Én azért a Peppa malacban nem bíznék ennyire!!!  :yahoo:

theHassan
    Résztvevő

Irónia on…

Nem lehetne a kísérleti célú vadászatok mintájára a kísérleti célú sportlövő lőportartást is megcsinálni? Én komolyan vállalom, hogy csinálok egy 2 kiló lőpor és 2000 kapszli tárolására alkalmas fenyődeszka kisszekrényt a hatóság által előírt színre vastaglazúrozva. Beleteszünk a VB-ről megmaradt 2 üres swisspulveres flakont meg 8 üres csappantyúsdobozt. A szekrényt lezárjuk, aztán 3 hónap múlva bizottságilag kinyitjuk. Előre borítékolom, hogy sem a tündérek, sem a manók, de még Peppa malac sem fogja megabajgatni a cuccot.

Használni a port meg úgyis csak a lőtéren lehet, abban nincs változás!

Erről beszéltem: https://www.youtube.com/watch?v=nqBskO4fr7k

:yahoo:

:yahoo: :bye: Ez már legalább bíztató látvány: http://kapszli.hu/termek-kategoria/loporok-csappantyuk/  :good:

Uraim! Az ember elmegy VB-t szervezni, közben meg az utóbbi évek legizgalmasabb vitája zajlik a fórumon. :good: Mindkét oldallal egyetértek. Nem jó, hogy a sportlövészetben nem lesz komoly előreléps, bár itt jegyzem meg, hogy pár fontos lépés itt is megtörtnik (pl.: végre le lesz írva, hogy mi a sportlövészeti célú engedély kötelező tartalma, melyben nem szerepel az elöltöltő fegyverek tételes felsorolása, stb…). Sajnos a lőportartás terén nem tudtunk itt előrejutni. El kellett fogadjuk, hogy a vadászat lobbiértéke erősebb. Ellenben ez megint teremt egy új koncepciót: megjelenik a magánszemélyhez kötött elötöltő fegyver használat engedélyezése, ami ráhúzható lesz a sportlövésre is. Kicsit olyan a helyzet, mint a lőszerelemek otthontartása terén. A lőszertöltés engedélyezése pont a lőszerelem otthontartás miatt volt nehéz feladat. Amikor a vadász elöltöltős engedélyről volt szó a tárgyalások során, ez már elő sem került szinte, hiszen élő rendszer bizonyította, hogy nem kell ettől félni. Ez lesz a helyzet az elöltöltő fegyveres sportlövészet esetében is. Ha a vadász rendszer elindul, és biztonságosságát bizonyítja, példaként lesz használható. üdv Balázs

Bizunk Istenben- és a a munkátokban–csak még a puskaport szeretnénk szárazon tartani. Álmom, az, hogy kiveszem a szekrényből a puskaport és a kapszlit és bármely lőtéren, ahol lehet füstölgök. Ha van nekik épp készleten, ha nincs, vihetek magammal. Balázs! Szeretné írni egy személyes dolgot Neked, légy kedves olvasd és válaszolj ha lehet! upcmailra mehet? Köszönök mindent!

theHassan
    Résztvevő

Ebből tehát levonhatjuk azt a következtetést, hogy gyakrabban kell VB-t szervezni, mert dupla haszna van! Remélem, az ott elért sikerek, illetve a HM sport, hagyományőrzés és katonai felkészítés felé történő törekvései arra motiválják a minisztert, hogy boldogsággal emlékezzen fővédnöki tisztségére és eme boldogságát hasznosítsa is…

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Uraim!

Az ember elmegy VB-t szervezni, közben meg az utóbbi évek legizgalmasabb vitája zajlik a fórumon. :good:   Mindkét oldallal egyetértek. Nem jó, hogy a sportlövészetben nem lesz komoly előreléps, bár itt jegyzem meg, hogy pár fontos lépés itt is megtörtnik (pl.: végre le lesz írva, hogy mi a sportlövészeti célú engedély kötelező tartalma, melyben nem szerepel az elöltöltő fegyverek tételes felsorolása, stb…). Sajnos a lőportartás terén nem tudtunk itt előrejutni. El kellett fogadjuk, hogy a vadászat lobbiértéke erősebb. Ellenben ez megint teremt egy új koncepciót: megjelenik a magánszemélyhez kötött elötöltő fegyver használat engedélyezése, ami ráhúzható lesz a sportlövésre is. Kicsit olyan a helyzet, mint a lőszerelemek otthontartása terén. A lőszertöltés engedélyezése pont a lőszerelem otthontartás miatt volt nehéz feladat. Amikor a vadász elöltöltős engedélyről volt szó a tárgyalások során, ez már elő sem került szinte, hiszen élő rendszer bizonyította, hogy nem kell ettől félni. Ez lesz a helyzet az elöltöltő fegyveres sportlövészet esetében is. Ha a vadász rendszer elindul, és biztonságosságát bizonyítja, példaként lesz használható.

üdv

Balázs

Young Shatterhand
    Young Shatterhand
    Résztvevő

Úgy ahogy mondod! Kivéve azt, hogy a szívéhez kepna a jogcsináló. Ugyanis annyi eszük volt, hogy maguknak és jónéhány kivételezettnek csinálta a törvényt úgy hogy alanyi jogon viselhessenek fegyvert. Mint a bírók, ügyvédek, polgármesterek stb. Hiába! Ezek életet többet ér! (szerintük)

Igen, jó a kifejezés. Csinálják a jogot nem alkotják… :)

Lehet elvi vitákat folytatni, csak én megfordítanám a dolgot. Nem kicsit. Egyelőre úgy áll a helyzet, hogy a legális és jogkövető fegyvertartás valójában egyáltalán nem sérti a nem fegyvertartó polgárok érdekeit, nem egy esetben sőt, kifejezetten egybevág vele. A jogkövető gondolkodású egyének vannak ebben a fene nagy demokráciában letojva, konkrétan a mi érdekeink nem nagyon vannak figyelembe véve. A hosszú és bürokratikus procedúra ellehetetlenítő jellege pedig teljesen világos mint a nap, ezen felesleges is lenne vitázni. Szándékosság van mögötte. Nem hat meg egyik nagy tézis sem, és filozófiai eszmefuttatás a demokráciáról mindaddig, 1. szándékosan van egy közösség mellőzve mondvacsinált okokból 2. Változatlanul alapjognak tartom minden társadalomban a fegyvertartást az másik kérdés, hogy a jártasság és alkalmasság igazolásáról nem kell, és nem is lehet lemondani, ahogy a targoncára is kell “jogsi” úgy a lőfegyverre is kelljen. De azt nem tudom elfogadni, hogy majd egy rendőr bácsi egy ablak mögött dönti el helyettem, hogy szerinte jogosan gondolom, hogy a tanyán nekem otthon védelemre kell e egy sörétes. SEMMI köze hozzá, hogy valóban jogosan féltem az életemet, vagy csak szeretem e a glock-ot és azért tűzném az övemre, amíg van fegyvervizsgám, és a pszichomókus szerint sem vagyok ámokfutó. :) Alapjogomba való belepofázásként értékelem. Ez magánvélemény nyílván, és nem nagyon izgat fel, hogy ezt olvasva a jogalkotó most a szívéhez kap e. Amint partnernek tekint engem, majd én is őt.

Úgy ahogy mondod! Kivéve azt, hogy a szívéhez kepna a jogcsináló. Ugyanis annyi eszük volt, hogy maguknak és jónéhány kivételezettnek csinálta a törvényt úgy hogy alanyi jogon viselhessenek fegyvert. Mint a bírók, ügyvédek, polgármesterek stb. Hiába! Ezek életet többet ér! (szerintük)

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 233