Új Törvény

Kezdőlap Fórumok Szolgálati közlemények Új Törvény

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 232 hozzászólás, 35 résztvevő. Utolsó frissítés: Wasicuya Wasicuya 2 hete, 1 nap telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 233
  • Szerző
    Bejegyzés

Horse Whisperer
    Résztvevő

Horse Whisperer
    Résztvevő

Jó reggelt!

Épp olvasom a híreket: <span style=”color: #000000; font-family: arial, tahoma, helvetica, sans-serif; font-size: medium; line-height: normal;”>Micsoda véletlenek: nem csak a migránshordák beengedése, a fegyvertartás szigorítása is EU-s prioritás</span>

<span style=”color: #000000; font-family: arial, tahoma, helvetica, sans-serif; font-size: medium; line-height: normal;”>Kötelező érvényű ajánlással jelentősen szigorítaná a tagállamok polgárai által engedéllyel birtokolt lőfegyverek tartását az Európai Unió – nyilatkozta Németh Balázs, a Magyar Elöltöltő Fegyveres Lövészek Szövetsége elnöke a Magyar Hírlapnak. A szervezet vezetője a lap pénteki számában megjelent cikkben úgy vélekedett, az unió szakbizottságának ajánlása mellőzi a szakértelmet, mert arra készül, hogy megszüntesse a katonai hagyományőrzés egyik legfontosabb részét, a másolat elöltöltős fegyverek használatát. A javaslat szerint a ma szabadon tartható és vásárolható modern gyártású elöltöltős fegyvereket a jövőben engedélyhez kötnék, és csak a muzeális, azaz eredeti példányokat lehetne megkötések nélkül birtokolni.   </span><span style=”color: #000000; font-family: arial, tahoma, helvetica, sans-serif; font-size: medium; line-height: normal;”>Forrás: https://kuruc.info/r/2/171141/</span&gt;

Itt hogyhogy nem olvasunk erről semmit ?

Ha ez úgy van a tvben is, mint a csatolt képen látható idézett szövegben, akkor a kanócos, a gyutacsos, a kovás fegyverek NEM elöltöltős fegyverek???

Nem ment át a kép, itt az idézet: “Elöltöltő fegyver: az olyan egylövetű-, vagy ismétlőfegyver (van más is? vagy egylövetű, vagy ismétlő) amelynél a lőport és a lövedéket kizárólag a csőtorkolat irányából (és amit a kifordítható lőporkamrában tölthetünk? )lehet a csőbe vagy a forgódobba betölteni, rendeltetésszerűen feketelőporral vagy gyárilag a feketelőpor kiváltására készült lőporral (rudba préselt granulátum?) és hozzávaló CSAPPANTYÚVAL működtethető. ”  :unsure:

Ha ez úgy van a tvben is, mint a csatolt képen látható idézett szövegben, akkor a kanócos, a gyutacsos, a kovás fegyverek NEM elöltöltős fegyverek???

Chariot
    Résztvevő
    A lőszerbehozatal egyébként tényleg lehetséges, de valóban kell hozzá a hatósági engedély. Jó kérdés, hogy elég-e a rendőségi, és kell-e a haditceh vonal.
    Ezt anno ellenőriztem. Uaazon a módon intézhető mint a fegyvervásárlás. És uaazokat a köröket is kell, a költségekkel együtt, lefutni. Zseniálisan van kitalálva, mire végzel már semmivel nem olcsóbb kint, mintha itthoni fegyverboltban vettél volna lőszert!  :negative: Itthon jelentősen drágább amúgy, mint a Szlovákoknál, de ezt amúgy is mindenki tudja! “Kell” hát a szigor, amúgy EU konform módon!  :negative:
    Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Semmi nem változott. A fegyverútlevéllel a fegyvert viheted ki. … persze meghívólevél, meg miegymás :scratch: Kint vehetsz lőszert, amit ott el kell használnod, haza nem hozhatod. Lőszert ugyanúgy mint a fegyvert, behozatali engedéllyel lehet hozni. (16-os papír) Az más kérdés, hogy vehettél, sokan vettek is és be is hozták. Igazából ebből senki (sem a szlovák, sem a magyar hatóságok) nem csináltak ügyet. B-) Tény, hogy most szigor van, hogy ennek az oka a terrorizmus, az új eu-s szabályozás vagy a magyar kereskedők akciója – ilyen is van! – ezt senki nem tudja, … ill. valaki(k) biztosan, csak nem mondja! :unsure: Azért egy fórumon ne verd nagydobra, hogy törvénysértésre készültél! :yahoo:

Pont azért hívtam a boltot, hogy lehet-e, ez lett volna az első eset! :-) Ők mindenesetre a magyar boltokat emlegették! Nem barátsággal! :-(

Nem gonodolom, hogy a magyar boltosok miatt van ez. Persze simán lehet olyan kolléga, aki mindent megtesz a vásárlóért… Sokkal inkább az üzletek húzták be a kéziféket a terrorizmus miatti intézkedések miatt. Ne feledjük, hogy számos határon visszaállították az ellenőrzést. Még akkor is, ha legálisan adja el a cuccot (ami azért az EWP esetében nem igazán áll fenn), a határellenőrzésénél esetleg fennakadó engedélyes miatt őt is elérik majd. A lőszerbehozatal egyébként tényleg lehetséges, de valóban kell hozzá a hatósági engedély. Jó kérdés, hogy elég-e a rendőségi, és kell-e a haditceh vonal.

Chariot
    Résztvevő

Semmi nem változott. A fegyverútlevéllel a fegyvert viheted ki. … persze meghívólevél, meg miegymás :scratch: Kint vehetsz lőszert, amit ott el kell használnod, haza nem hozhatod. Lőszert ugyanúgy mint a fegyvert, behozatali engedéllyel lehet hozni. (16-os papír) Az más kérdés, hogy vehettél, sokan vettek is és be is hozták. Igazából ebből senki (sem a szlovák, sem a magyar hatóságok) nem csináltak ügyet. B-) Tény, hogy most szigor van, hogy ennek az oka a terrorizmus, az új eu-s szabályozás vagy a magyar kereskedők akciója – ilyen is van! – ezt senki nem tudja, … ill. valaki(k) biztosan, csak nem mondja! :unsure: Azért egy fórumon ne verd nagydobra, hogy törvénysértésre készültél! :yahoo:

Pont azért hívtam a boltot, hogy lehet-e, ez lett volna az első eset!   :-)  Ők mindenesetre a magyar boltokat emlegették! Nem barátsággal!  :-(

Sólyomszem
    Résztvevő

A héten terveztem lőszert venni Szlovákiában. Van nemzetközi papírom, nem gondoltam semmi problémára. Szerencsére előre érdeklődtem a boltba és ott azt az információt kaptam, hogy november óta már a fegyver útlevélre nem adnak el lőszert. Csak és kizárólag szlovák tartási engedélyre lehet vásárolni. :-( Nem találtam erre semmi jogi előzményt, ki tudja pontosan mi, mikor és miért változott?

Semmi nem változott. A fegyverútlevéllel a fegyvert viheted ki. … persze meghívólevél, meg miegymás  :scratch: Kint vehetsz lőszert, amit ott el kell használnod, haza nem hozhatod. Lőszert ugyanúgy mint a fegyvert, behozatali engedéllyel lehet hozni. (16-os papír)

Az más kérdés, hogy vehettél, sokan vettek is és be is hozták. Igazából ebből senki (sem a szlovák, sem a magyar hatóságok) nem csináltak ügyet. B-)

Tény, hogy most szigor van, hogy ennek az oka a terrorizmus, az új eu-s szabályozás vagy a magyar kereskedők akciója – ilyen is van! – ezt senki nem tudja, … ill. valaki(k) biztosan, csak nem mondja!  :unsure:

Azért egy fórumon ne verd nagydobra, hogy törvénysértésre készültél!  :yahoo:

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

A héten terveztem lőszert venni Szlovákiában. Van nemzetközi papírom, nem gondoltam semmi problémára. Szerencsére előre érdeklődtem a boltba és ott azt az információt kaptam, hogy november óta már a fegyver útlevélre nem adnak el lőszert. Csak és kizárólag szlovák tartási engedélyre lehet vásárolni. :-( Nem találtam erre semmi jogi előzményt, ki tudja pontosan mi, mikor és miért változott?

Szerintem ezt eddig sem lehetett volna…

Chariot
    Résztvevő

A héten terveztem lőszert venni Szlovákiában. Van nemzetközi papírom, nem gondoltam semmi problémára. Szerencsére előre érdeklődtem a boltba és ott azt az információt kaptam, hogy november óta már a fegyver útlevélre nem adnak el lőszert. Csak és kizárólag szlovák tartási engedélyre lehet vásárolni.  :-(

Nem találtam erre semmi jogi előzményt, ki tudja pontosan mi, mikor és miért változott?

Barni1974
    Résztvevő

Így megy ez egy szabad országban:

gvass
    gvass
    Résztvevő

Itt a teljes előterjesztés normaszövege. Nem könnyű olvasmány, de nagyon hajmeresztő:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-fegyvertorveny-modosito-eloterjesztes-szovege-bm

Nos Hölgyeim és Uraim! Elindult a fegyvertörvény EU direktíva miatti módosítása. Ez tényleg brutális hidegzuhany. Gyakorlatilag betiltják (A kategóriába sorolják) a tervezet szerint az összes öntöltő lőfegyvert mind sportlövész, mind önvédelmi, sőt, a biztonsági cégek tekintetében is. Nem tudom ki írta, és milyen célzattal ezt a tervezetet, de elgurult a gyógyszer az biztos. Mindezt úgy, hogy az EU direktíváról csak áprlisban szavaznak, tehát még nincs is kényszer. Idézzük a Kaliber.hu cikkét: Nemrégiben érkezett meg hivatalosan is a Belügyminisztériumtól a BM/3460/2017. előterjesztés, mely többek között a Fegyvertörvény rendkívül súlyos módosításait is tartalmazza, gyakorlatilag betiltja és elkobozni rendeli (későbbi kártérítés fejében) az összes nem peremgyújtású lőszert tüzelő öntöltő pisztolyt és puskát. A BM szerint* honlapjukon keresztül hamarosan mód nyílik ezen tervezet társadalmi véleményezésére is. Az alábbiakban a törvénytervezet gyorsan áttekintjük, lehetséges következményeit elemezzük. Részletes információ: http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breaking-news-a-bm-minden-pisztolyt-be-akar-tiltani-konkret-torvenytervezet

Na ne! Még nincs április 1.

Vegyék már el a füvescigit meg a páleszt tőlük!!!

Csak a maffiózóknál hagynának rendes vasat megint?

Peremgyújtásos revkóké a jövő, 10 db. gyortöltövel a zsebben?

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Nos Hölgyeim és Uraim!

Elindult a fegyvertörvény EU direktíva miatti módosítása. Ez tényleg brutális hidegzuhany. Gyakorlatilag betiltják (A kategóriába sorolják) a tervezet szerint az összes öntöltő lőfegyvert mind sportlövész, mind önvédelmi, sőt, a biztonsági cégek tekintetében is. Nem tudom ki írta, és milyen célzattal ezt a tervezetet, de elgurult a gyógyszer az biztos. Mindezt úgy, hogy az EU direktíváról csak áprlisban szavaznak, tehát még nincs is kényszer. Idézzük a Kaliber.hu cikkét:

Nemrégiben érkezett meg hivatalosan is a Belügyminisztériumtól a BM/3460/2017. előterjesztés, mely többek között a Fegyvertörvény rendkívül súlyos módosításait is tartalmazza, gyakorlatilag betiltja és elkobozni rendeli (későbbi kártérítés fejében) az összes nem peremgyújtású lőszert tüzelő öntöltő pisztolyt és puskát. A BM szerint* honlapjukon keresztül hamarosan mód nyílik ezen tervezet társadalmi véleményezésére is. Az alábbiakban a törvénytervezet gyorsan áttekintjük, lehetséges következményeit elemezzük.

Részletes információ:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breaking-news-a-bm-minden-pisztolyt-be-akar-tiltani-konkret-torvenytervezet

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

:good: :good: :good:

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 233