Új Törvény

Kezdőlap Fórumok Szolgálati közlemények Új Törvény

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 232 hozzászólás, 35 résztvevő. Utolsó frissítés: Wasicuya Wasicuya 2 hete, 3 napja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 211-225 / 233
  • Szerző
    Bejegyzés
    border guard
    border guard
    Résztvevő

“Miután az elöltöltő fegyver nem tárgya a hatályos fegyvertörvénynek”

Nos az a helyzet a hatályos tv 3.  paragrafus e. pontja alapján a muzeális elöltöltő fegyver,ha sportlövészetre használják

a leíró részben megnevezve  tárgya a tv-nek

Nem azért mert x ideje fórumozok,mert még oviba járt a delikvens már jogot tanultam,egyszerűen elnéztem,sajnálom

Ismerek olyat /talán ti is/aki előbb harapná le a nyelvét,vágná le a kezét mint hogy ezt leírja vagy elmondja :good:

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Múlt hét szombaton hatályba is lépett.

Ez gyors volt. És úgy van, ahogy mondtam: minden végzettség egyenértékű lett.

Bogas
    Bogas
    Résztvevő

“No ez egy jó nagyot lazít a jelenlegi helyzeten! Gyakorlatilag azonos szintre emel minden jelenleg érvényes és korábban is létező végzettséget. Eztán megszűnik olvasatomban a javítási és gyártási engedély közti feltételkülönbség. Mindegy mi a végzettséged, ha fel van sorolva, megkérheted a gyártási engedélyt. Szerintem nagy segítség azoknak, akik a honvédségnél szereztek végzettséget, s a polgári életben eddig sehogy sem élvezhették előnyét. Magam is ismerek két kitűnő fegyvermestert – a szó legjobb értelmében – akik azért szívtak, mert egyenruhás végzettségük semmit ért a civil piacon. ”

http://www.magyarkozlony.hu/dokumentumok/db648acc940055c4418f379fb6c579fd60620d8c/megtekintes

Múlt hét szombaton hatályba is lépett.

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

hi, A BM honlapjára nemrég felkerült egy kormányrendelet-módosítási tervezet, mely a fegyvergyártási/kereskedelmi/javítási engedélyekhez kapcsolódó végzettségi követelményeket módosítaná. http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kormanyrendelet-modositas

No ez egy jó nagyot lazít a jelenlegi helyzeten! Gyakorlatilag azonos szintre emel minden jelenleg érvényes és korábban is létező végzettséget. Eztán megszűnik olvasatomban a javítási és gyártási engedély közti feltételkülönbség. Mindegy mi a végzettséged, ha fel van sorolva, megkérheted a gyártási engedélyt. Szerintem nagy segítség azoknak, akik a honvédségnél szereztek végzettséget, s a polgári életben eddig sehogy sem élvezhették előnyét. Magam is ismerek két kitűnő fegyvermestert – a szó legjobb értelmében – akik azért szívtak, mert egyenruhás végzettségük semmit ért a civil piacon.

gvass
    gvass
    Résztvevő

Miután az elöltöltő fegyver nem tárgya a hatályos fegyvertörvénynek

:wacko:

Most komolyan, évek óta itt fórumozik valaki, és elvileg még fegyvere van és lő is, és ennyire fogalma nincs a hatályos jogról???

Már hogy a túróba ne lenne tárgya a hatályos fegyverjognak az elöltöltő fegyver???

Olvasgassál:

http://kapszli.hu/eloltoltos-loveszet-es-jog/

border guard
    border guard
    Résztvevő

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>Holmes hozzászólása:</div>
    “A 2012. évi XIII. törvény (fegyvertörvény módosítása) szerint a
    sportlövész
    etre vizsgáztatott elöltöltős fegyver tűzfegyvernek = lőfegyvernek
    minősül” László Zoltán innen való az idézet: http://magyarhuszar.hu/cikkek/2014/2014_02_28/korlevel.pdf

Ez éhgyomorra egy durva olvasmány…

Nos annyit kíderitettem,hogy ez a “házirend”a Kál-Kápolnai csatára értendő “invitáció,miheztartás, kivánsághalamaz”,amire a rendező szervnek kompetenciája van/gondolja Ő/ semmi több….Erre utal a fejléc is….Bár MHKHSZ egyetértést feltételez,de az csak részben igaz.

Semmiképpen nem a hatályos jogszabály nem ismerete miatti,téves informácíókkal….

Miután az elöltöltő fegyver nem tárgya a hatályos fegyvertörvénynek,ennek okán minden egyébb,marhaság…

üdv

Attila

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

sportlövész
    minősül” László Zoltán innen való az idézet: http://magyarhuszar.hu/cikkek/2014/2014_02_28/korlevel.pdf

Ez éhgyomorra egy durva olvasmány…

gvass
    gvass
    Résztvevő

Tessék beleolvasni a pdf-be, van ott még ahonnan ez is jött ;-)

Ja. Beleneztem. FACEPALM!!!

Holmes
    Résztvevő

Tessék beleolvasni a pdf-be, van ott még ahonnan ez is jött ;-)

gvass
    gvass
    Résztvevő

sportlövész

Te jó ég…ekkora marhaságot régen olvastam. 2004 előtt volt ilyen hatályos jogszabály, tehát az lassan 10 éve érvénytelen.

Holmes
    Résztvevő

sportlövész
    minősül” László Zoltán

innen való az idézet: http://magyarhuszar.hu/cikkek/2014/2014_02_28/korlevel.pdf

von Kovakövi
    von Kovakövi
    Résztvevő

Na igen de itt most nem cegek kereskedelmeröl van szo hanem barki aki pl az Egunon meghirdetett celtavcsövet ami mondjuk 6 X nagyitassal bir elküldi egy masik unios orszagba az elmeletileg mehet a sittre ha nincs engedely. A dolog pikanteriaja, hogy csak masik eus orszagba valo kivitelröl szol a törveny pl Ukrajnaba küldhetem illetve pl. az en esetemben Kinabol rendelhetem semmi problema.

A mausertavcsönel volt egy kis fennakadas de mint kiderül behozni  barmit barhonnan – amig az itt nem engedely köteles – de tovabbküldeni mar nem szabad az EU-n belül. Es mint irtam nem csak a töltenyhüvely hanem szinte mindem ami fegyverekhez hasznalhato. Konkretan pl egy lövedek öntöforma egy ilyen “szerszam” es ez is listazva van.

Agyrem!

Ez egy helyi specialitas mint a 3db os korlatozas a fegyverutlevelben szereplö fegyverek köreben. Na igen mondjuk ezeket jo lenne mar harmonizalni a tagorszagok között de az emlitett uj törekvese a “Biztosnönek” nem ezt celozza!!

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Kova: a toltenyhuvely, lovedek behozatala, kivitele, expoertja, importja, transzferje itt is engedelykotes, csak nem a yard ala tartozik, hanem az MKEH haditech kulker osztalya ala. Elsokezbezbol mondhatom, hogy mindez igy van, mert nekunk is meg kellett kerni a haditech engedelyeket ezekre a cuccokra. Az a vicc, hogy sztem nin cskulonbseg e teren magan es ceges import kozott, vagyis behozol Osztrakiabol egy hulyt es maris tv-t sertettel…

von Kovakövi
    von Kovakövi
    Résztvevő

Na na, nem biztos, hogy komolytalan az a gyari szamos dolog:) Majd ugy lesz a dolog bevezetve, hogy egy unios egyedi azonositoval kell ellatni minden löfegyvert amit – utolag is – mondjuk  Hologrammos 3 D -s vonalkodos mittudomenmilyen gravirozassal kell felszerelni a mondjuk 150 eves mausert hogy jol nezzen ki.

gvass
    gvass
    Résztvevő

Próbálkozni mindig fognak. De magam részéről jobban tartok a helyi igrendes kiskirályoktól, és elszigetelt esetek alapján betiltommónikát játszó buta politikusoktól, mint az EU sok áttételen keresztül majd talán egyszer valamilyen formában esetleg megvalósuló szándékaitól.

A haditechnikának/kettős felhasználásúnak minősített termékek köre pedig magyarisztánban is tömény elmebaj, amire kedvenc példánk a zöld zokni, ha ugyanis az egyenruházat részének minősül, akkor ezerféle engedély kell a forgalmazásához, külkereskedelméhez.

A jelen hivatkozott anyag teljes komolytalanságát az ilyen kitételek is mutatják:

“a Bizottság közös megközelítést fog kidolgozni arra vonatkozóan, hogy miként kell a <span class=”A__T2″>lőfegyvereket</span> a gyártás helyén sorozatszámmal <span class=”A__T2″>megjelölni</span>.”

Megközelítést, kidolgozni, vonatkozóan….egy olyan dologra, ami évtizedek óta mindenhol ÍGY VAN. Lőfegyver gyári szám nélkül sztem az utóbbi 50 évben sem kerülhetett legális forgalomba sehol.

15 bejegyzés megtekintése - 211-225 / 233