Új Törvény

Kezdőlap Fórumok Szolgálati közlemények Új Törvény

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 231 hozzászólás, 35 résztvevő. Utolsó frissítés:  Chariot 4 hónapja, 3 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 196-210 / 232
  • Szerző
    Bejegyzés
    Bogas
    Bogas
    Résztvevő

“A Kormany.hu oldalon már 2 napja fent van” – Aha, biztos vasárnap bement valaki ezért a BM-be…

“egy kormányrendelet-módosítás tervezete” + “Egy jogharmonizációs célú salátatörvénybe van elrejtve”

Most akkor törvény vagy kormányrendelet-tervezet? Annyira átlátszó, hogy rá sem kell kattintanom a kormany.hu -s linkre.

:bye:

Szabó Gábor
    Szabó Gábor
    Kulcsmester

Április 1. Toto, április 1…. :yahoo:

Urak
    Állítólag a kormany.hu oldalon megjelent egy jogharmonizációs célú salátatörvény, ami többek között egyszerűsített engedélyezési eljáráshoz köti a muzeális fegyvereket és a szerelt loszeres gumilovedekes fegyvereket is. Tehát önvédelmi oldalon lazítás várható, mivel a szerelt loszeres gumisok lofegyverkent voltak eddig kategorizalva, eloltoltos fronton viszont szigorítás lesz ami sokakat érint. Állítólag mindez csak 2015 április 1-tol lép majd hatályba igy lesz némi idő az engedélyezésre. :cry:
    Van vkinek konkrétabb infoja erről?

Toto_HU
    Résztvevő

Urak
    Állítólag a kormany.hu oldalon megjelent egy jogharmonizációs célú salátatörvény, ami többek között egyszerűsített engedélyezési eljáráshoz köti a muzeális fegyvereket és a szerelt loszeres gumilovedekes fegyvereket is. Tehát önvédelmi oldalon lazítás várható, mivel a szerelt loszeres gumisok lofegyverkent voltak eddig kategorizalva, eloltoltos fronton viszont szigorítás lesz ami sokakat érint. Állítólag mindez csak 2015 április 1-tol lép majd hatályba igy lesz némi idő az engedélyezésre.

:cry:
    Van vkinek konkrétabb infoja erről?

Bogas
    Bogas
    Résztvevő

“az igrendesek NEM hivatkozhatnak a polgári fegyverekre vonatkozó jogszabályváltoztatási kötelezettségre”

Hej, pedig azokban a régi “szép” időkben minden fegyverügyi szigorítást azzal vezettek be, hogy “Hát, mi nem igazán akarjuk ezt, dehogyis, sőt! Csakhát ugye az a csúnyagonosz EU, a jogharmonizáció, meg az elvárások, tehát irány Európa”.

gvass
    gvass
    Résztvevő

A 2014. évi V. törvény a Fegyverkereskedelmi Szerződés kihirdetésétől magyar nyelven a 2153. oldaltól olvasható: http://www.magyarkozlony.hu/dokumentumok/197eab1f7dd169dece5c77eb06145e5879ad4a25/megtekintes Még nem volt időm tüzetesen átolvasni.

Igazából nincs benne semmi érdemi, jórészt általánosság. És ami lényeges, hogy az 5. cikk 3. pontja alapján az igrendesek NEM hivatkozhatnak a polgári fegyverekre vonatkozó jogszabályváltoztatási kötelezettségre (lásd palermói gazemberséggel bepróbálkozás.)

Bogas
    Bogas
    Résztvevő

A 2014. évi V. törvény a Fegyverkereskedelmi Szerződés kihirdetésétől magyar nyelven a 2153. oldaltól olvasható:

http://www.magyarkozlony.hu/dokumentumok/197eab1f7dd169dece5c77eb06145e5879ad4a25/megtekintes

Még nem volt időm tüzetesen átolvasni.

border guard
    border guard
    Résztvevő

A jogszabály még számos kérdést szabályoz,  ezt senki nem vitatta

Ennek azonban a de facto a tárgyi körhöz,illetve az elismert tévedéshez semmi köze

Ennyi

gvass
    gvass
    Résztvevő

“Miután az elöltöltő fegyver nem tárgya a hatályos fegyvertörvénynek”

Nos az a helyzet a hatályos tv 3. paragrafus e. pontja alapján a muzeális elöltöltő fegyver,ha sportlövészetre használják

a leíró részben megnevezve tárgya a tv-nek

Nem azért mert x ideje fórumozok,mert még oviba járt a delikvens már jogot tanultam,egyszerűen elnéztem,sajnálom

Ismerek olyat /talán ti is/aki előbb harapná le a nyelvét,vágná le a kezét mint hogy ezt leírja vagy elmondja :good:

:mail:

Hát, ez továbbra is marhaság jogilag. Ugyanis a hatályos fegyverjog rendelkezik az említetten túlmenően az elöltöltő fegyver

– forgalmazásáról

– gyártásáról

– javításáról

is. (De még a működtetésükhöz szükséges lőszerelem tárolásáról is van bennük szó. STB.)

Továbbá definiálja mi a muzeális fegyver, mi az elöltöltő fegyver, és ezek viszonyát a lőfegyver ill. tűzfegyver definiciójához. Illene tudni mindenkinek, aki ilyen fegyverekkel foglalatoskodik.

Életkortól függetlenül.

Szabó Gábor
    Szabó Gábor
    Kulcsmester

Uraim!

Kérlek titeket, hogy mellőzzétek a személyeskedést. Maradjon a vita teljesen szakmai tárgyú. Minden mást magánban, telefonon intézzetek, ne a nyilvánosság előtt.

Köszönöm!

Tag

Tisztelt Határőr Úr és Go Levin Úr!

Úgy gondolom, hogy nem ez a fórum a helyszíne annak, hogy eldöntsék ki a domináns hím a csordában. Engem kifejezetten zavarnak .

Leiratkoztam!

Szép napot!

border guard
    border guard
    Résztvevő

Tisztelt uram!*

Minadazonáltal,hogy amit leírt  abban némi tárgyi tévedés van,miszererint a magyar Néphadseregben nem szolgáltak határőr hadnagyok

ellenben a BM-Határőrségben igen

Aztán jómagam azt a RTF-t végeztem amit a ma vezető jogászai 25%-a jogi alapképzésként elvégzett/európa hírű bü.jogi tanszéke miatt/ és ennek okán a pécsi JPTE-n lett 6-4 félév lett

alatt lett jogász

az ne zavarja,hogy a képzési jegyzékben az “RTF-en vagy AF-en szerzett diploma jogi végzettségnek minösűl”

Nos természetesen ez nem jogosit zugügyvédkedésre,de arra hogy egy jogszabályt ne fejjel lefele tartsak,tán igen..

Biztos ,hogy nem tartozik azok közé akik közelebbről ismernek mert akkor  a korábbi nickneveimből  gyúrt megszólitásával nem szórakozatatta volna a nagyérdeműt  .Különösen találó “az ex-Lőmester” amit 2-3 napja kényszerűségből lemondva a “könnyű nyári náthám miatt”,javaslatomra egy jó barátomat,kedves lövésztársunkat V.S-t ajánlottam a MHKHSZ elnökségének ,akinek kinevezése már meg is történt.Ezúton is gratulálok neki!

Nos, nem tudom miért mondom én el ezt önnek,Talán  a közönség azon része kedvéért,aki személyesen nem ismer.Mert annak a kb 200

lövésznek nem kell bemutatkozni,akivel volt szerencsém találkozni az eltelt 15 év alatt,amíóta elöltöltőzünk….

És mindezek után még mindig nem ismerem Önt.

Részemről itt van vége…

Bende Attila

*miután az ön nevét nem tudom,nem közölte,megszólitani csak ilyen sommásan  tudom,de talán ezt nem nekem rója fel ugye?

Jut eszembe ezt nem rendszerspecifikus,ez egyszerű illemtan a bemutatkozás,jó ne eröltessük…

Go Levin
    Go Levin
    Résztvevő

Bende Úr!

A “kiokatás” a néphadseregben szocializálódott határőr hadnagyok nyelvi leleménye, vagy egyszerű lejterjakab-é? Továbbá nem kéretlen, hanem fogadatlan a prókátor, amiről a közmondásunk is szól.
    Fogadatlan prókátornak (eb)szar a fizetése.
    Semmi célzatosság nincs ebben, a közmondást nem azért idéztem, mert pl. arra kívánnék utalni, hogy nagy szarrágónak tartanám Önt. Aki ilyet feltételezne, az eleve rosszindulatú velem szemben. Egyébként az elköszönésemben csak udvariasnak szánt a barátsággal fordulat, ez természetesen nem jelenti, hogy címet kellene cserélnünk.

Tisztelettel: (Go) Levin

P.S. A polémiát a magam részéről lezártnak tekintem. A hozzászólása javításából látom, hogy a betű kihagyást is és a rosszul használt jelzős szerkezetet (kéretlen prókátor – kéretlen kommentár) is módosította időközben.

border guard
    border guard
    Résztvevő

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>border guard hozzászólása:</div>

Nos az a helyzet a hatályos tv 3. paragrafus e. pontja alapján a muzeális elöltöltő fegyver,ha sportlövészetre használják

Nem azért mert x ideje fórumozok,mert még oviba járt a delikvens már jogot tanultam,egyszerűen elnéztem,sajnálom

Ismerek olyat /talán ti is/aki előbb harapná le a nyelvét,vágná le a kezét mint hogy ezt leírja vagy elmondja :good:

Kedves Boder Tüzér Guard Uram, ex Lőmester Úr! Az életkor nem érdem, a jog tanulása valamely főiskolán pedig még zugügyvédséghez is kevés, tehát Bacsó Péter után szabadon: Szerénység Virág! (a szabadverseléshez hasonlatos írásjel, ékezet és szóköz használat okán is :-) Barátsággal: (Go) Levin

Nem ismerem önt Uram!

Ennek okán kéretlen kommentárjára,pláne “barátságára” és kioktatására sem tartanék igényt!

Bende Attila

Go Levin
    Go Levin
    Résztvevő

Kedves Boder Tüzér Guard Uram, ex Lőmester Úr!

Az életkor nem érdem, a jog tanulása valamely főiskolán pedig még zugügyvédséghez is kevés, tehát Bacsó Péter után szabadon: Szerénység Virág! (a szabadverseléshez hasonlatos írásjel, ékezet és szóköz használat okán is :-)

Barátsággal: (Go) Levin

border guard
    border guard
    Résztvevő

Nos az a helyzet a hatályos tv 3.  paragrafus e. pontja alapján a muzeális elöltöltő fegyver,ha sportlövészetre használják

a leíró részben megnevezve  tárgya a tv-nek

15 bejegyzés megtekintése - 196-210 / 232