Szórások, töltetek

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Szórások, töltetek

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 71 hozzászólás, 19 résztvevő. Utolsó frissítés: Angyalszem il cattivo Angyalszem il cattivo 5 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 72
  • Szerző
    Bejegyzés

Sziasztok! Fekával, ólommal töltött vas meddig állhat a szekrényben? Igaz, hogy évente egyszer nem árt kilőni, vagy eltávolítani a töltetet??? És miért/ vagy miért nem???

Kellemes sörvirslit!

Chariot
    Résztvevő

A műanyag kosarat elöltöltősben én annyira nem szeretem, de a papírtapaszolás nem gond. Sőt még talán jobb is mint a cső-ólom érintkezés. Ha jól rémlik neked Lyman diabólód van, nem próbáltad elöltöltősben esetleg? Még ha kosárral is. Töltet szórás érdekelne.

Csak szereltes patront töltöttem vele, műanyag kosárral. Nincs ET sörétesem.

LQ
    LQ
    Résztvevő

A műanyag kosarat elöltöltősben én annyira nem szeretem, de a papírtapaszolás nem gond. Sőt még talán jobb is mint a cső-ólom érintkezés. Ha jól rémlik neked Lyman diabólód van, nem próbáltad elöltöltősben esetleg? Még ha kosárral is. Töltet szórás érdekelne.

Chariot
    Résztvevő

Kedves Kartácsok! Érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak 12-es slugok területén. Üdv: LQ

Neked IMHO csak az 1 unciás Fosters a barátod, a másik kettő kosárba való, vagy bőven lötyög a csőben.

LQ
    LQ
    Résztvevő

Kedves Kartácsok!

Érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak 12-es slugok területén. Gondolok itt első sorban a legnépszerűbbekre. A Lee 1 és 7/8 ounciásaira és a Lyman nagy “légpuskalövedékére” (de bármilyen más is érdekel). A neten jó sok anyag van róluk, de sajnos – szinte kivétel nélkül – szereltes kategóriában. Engem az érdekelne, hogy elöltöltősben kinek hogyan muzsikálnak. Ha valakinek van kedve és ideje leírni a tapasztalatait, előre is nagy tisztelettel köszönöm.

Üdv: LQ

HI! Jó a számolgatásom, ha egy .44 es revkóra, 18gr lőpor, ( kapszli szererint=248 m/s) 140 gr gömbbel csak 247 J Szép hétvégét!

1. Szerintem kb. 276. Olyan, mintha 8 grammal számoltad volna a lövedéktömeget.

9, xxx valamennyvel számoltam. A sebességet tartom kicsit kicsinek. Lehet, hogy azért mert nem 15, 18, vagy több a por? A Balázs filmjén egy eredeti Coltot használ, talán kevesebbet tuszkolt bele? Egyébként nem is az a kérdés, hogy 247 vagy 276, én 4-500-ra saccoltam volna. Holnap meg kell kapnod az ólmot, ha nem, szólj! Szép estét!

Ha egy eredeti Coltról van szó, gondolom Balázs nem akarta túltolni a tormentálást. :-) Különböző fórumokon olvasgatva .44-es, 8 inches revolverekre 30 grain körüli töltettel nagyjából 320-350 J-t szoktak mérni, gömblövedékkel. 35 grain-nel és konikális lövedékkel (ha sikerül beletuszkolni) láttam már 490-et is. (Ezek pyrodex-es adatok.)

:good:

TAMÁS
    TAMÁS
    Résztvevő

HI! Jó a számolgatásom, ha egy .44 es revkóra, 18gr lőpor, ( kapszli szererint=248 m/s) 140 gr gömbbel csak 247 J Szép hétvégét!

9, xxx valamennyvel számoltam. A sebességet tartom kicsit kicsinek. Lehet, hogy azért mert nem 15, 18, vagy több a por? A Balázs filmjén egy eredeti Coltot használ, talán kevesebbet tuszkolt bele? Egyébként nem is az a kérdés, hogy 247 vagy 276, én 4-500-ra saccoltam volna. Holnap meg kell kapnod az ólmot, ha nem, szólj! Szép estét!

Ha egy eredeti Coltról van szó, gondolom Balázs nem akarta túltolni a tormentálást.  :-)  Különböző fórumokon olvasgatva .44-es, 8 inches revolverekre 30 grain körüli töltettel nagyjából 320-350 J-t szoktak mérni, gömblövedékkel. 35 grain-nel és konikális lövedékkel (ha sikerül beletuszkolni) láttam már 490-et is. (Ezek pyrodex-es adatok.)

TAMÁS
    TAMÁS
    Résztvevő

Szerintem  kb. 276. Olyan, mintha 8 grammal számoltad volna a lövedéktömeget.

Rudi kettö
    Résztvevő

Szia Balázs!
    Kösz az infókat, legalább nem keresgélek hüvelyt feleslegesen. Cerrosafe-em ugyan nincs, de megoldom valahogy.

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

T. Urak! Valaki rám eröltetett egy Antonio Zoli .45 Sharps sporting pusekot. Tudna valaki egy rajzot felrakni hüvelyről? Vennék a Kapszliba, de nincs, és nem tudom, hogy jó-e a DP hüvely a Zoli puskába.Ha van valakinek tapasztalata papírtöltényről, vas vagy műanyag hűvelyről, irjon pár sort.Sharpsom még nem volt.

Szia Rudi!

Sajnos biztosan nem jó hozzá sem a Pedersoli, sem a Chiappa, sem a régi IAB. Cerrosafe-fel ki kellene önteni a töltényűrt és az alapján készíteni.

Üdv

SC

Rudi kettö
    Résztvevő

T. Urak!
    Valaki rám eröltetett egy Antonio Zoli .45 Sharps sporting pusekot. Tudna valaki egy rajzot felrakni hüvelyről? Vennék a Kapszliba, de nincs, és nem tudom, hogy jó-e a DP hüvely a Zoli puskába.Ha van valakinek tapasztalata papírtöltényről, vas vagy műanyag hűvelyről, irjon pár sort.Sharpsom még nem volt.

Billy Bones 1789
    Résztvevő

45-ös kentucky huzagolás1:66 40gn vano ppp+15gn gríz tapasz 0,25 ès 445 rb.takaritás elött feketényi szórást tudtam vele.13 lövésböl pár ment fehébe is.Max 78-82 kör.

Üdv: Jani

Rudi kettö
    Résztvevő

Billy Bones 1789
    A fegyver, lőpor,lövedék összeállítást írd meg, légyszi. Meg, hogy milyen volt a szórás a pucolás előtt.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 72