Szórások, töltetek

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Szórások, töltetek

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 71 hozzászólás, 19 résztvevő. Utolsó frissítés: Angyalszem il cattivo Angyalszem il cattivo 5 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 72
  • Szerző
    Bejegyzés
    Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Köszönöm Chariot!

Huzagolt hosszú csövű elöltöltősben próbálta már esetleg valaki?

Chariot
    Résztvevő

Üdv Mindenkinek! Korábban feltettem kérdésként, hogy van-e valakinek tapasztalata filc-fojtással. Senki nem használt ezek szerint még ilyesmit? :bye:

Revkóban régen próbáltam, de ki-kinyomta a rátöltött lövedéket, nem szerettem.

12ga papírhüvelyes lőszerben, egyéb fojtások mellett használtam, ott OK. De +papír, +lószőr fojtás, az azért más. :)

Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Üdv Mindenkinek!

Korábban feltettem kérdésként, hogy van-e valakinek tapasztalata filc-fojtással. Senki nem használt ezek szerint még ilyesmit?

:bye:

;-)

El Mariachi
    Résztvevő

OK! Tucc elni!! 😉

:unsure:

Nezd , akkor meg nem volt net, okostelefon,egyeb bizbasz. Akkor a poker az alkohol, a szajhak voltak a szabadido eltoltesenek egyeduli lehetosegei. :good:

Szimpatikus! Nálam most is így van, csak annyi a különbség, hogy a sört meg a Cabernet Savignont vedelem, van mobilnetem, hogy tudjak piát hozatni és nem lehet puskaporom.   :whistle:   :yahoo:   :good:

El Mariachi
    Résztvevő

Nezd , akkor meg nem volt net, okostelefon,egyeb bizbasz. Akkor a poker az alkohol, a szajhak voltak a szabadido eltoltesenek egyeduli lehetosegei. :good:

:whistle:   :unsure:

Vad Bill Hickok minden reggel kilotte a revolvereit, es ujra toltotte, fontos volt szamara a megbizhato mukodes, voltakeppen az elete mulhatott ezen… Sot a reggeli loveszet bemelegitesnek is jo volt. B-)

Vad Bill Hickok minden reggel kilotte a revolvereit, es ujra toltotte, fontos volt szamara a megbizhato mukodes, voltakeppen az elete mulhatott ezen… Sot a reggeli loveszet bemelegitesnek is jo volt. B-)

Bizonyosan, bár az életrajza alapján bemelegítésnek főleg whiskyt nyomatott egész nap.  :good:   :whistle:

El Mariachi
    Résztvevő

Persze majd ha hamarosan Alaszkába költözöm.

Nem kell olyan messzire menni, elég lenne a Cseh Köztársaságig. :) Na de ha már Alaszka. A jelenlegi szokásokról nem tudok, de a XIX. sz.-ban nem volt ilyen írott vagy íratlan szabály. A fegyver mindennapi használati eszköz volt. Egyszerűen nem állt elő olyan helyzet, hogy egy puskát, nem hogy egy évre, de akár csak egy hónapra sarokba állítson valaki. Rendszeresen jártak vadászni, őslakosokat zaklatni. A pisztolyoknál meg ott volt az ünnepekkori, vagy hétvégi levegőbe lövöldözgetés, vagy egymásra vitás helyzetekben, stb., stb., stb. Ami idevágó szokás, hogy ha tervezetten készültek valamilyen fegyverhasználati programra, akkor előző este kilövöldözgették a vasakat, és frissen újratöltötték. Ez a civil szférára igaz. Esetleg érdemes belemélyedni a katonai vonalon különböző regulákba. A hadseregekben biztosan volt ilyen témájú szabály(zat). Üdv: LQ

Nem kell olyan messzire menni, elég lenne a Cseh Köztársaságig. :) Na de ha már Alaszka. A jelenlegi szokásokról nem tudok, de a XIX. sz.-ban nem volt ilyen írott vagy íratlan szabály. A fegyver mindennapi használati eszköz volt. Egyszerűen nem állt elő olyan helyzet, hogy egy puskát, nem hogy egy évre, de akár csak egy hónapra sarokba állítson valaki. Rendszeresen jártak vadászni, őslakosokat zaklatni. A pisztolyoknál meg ott volt az ünnepekkori, vagy hétvégi levegőbe lövöldözgetés, vagy egymásra vitás helyzetekben, stb., stb., stb. Ami idevágó szokás, hogy ha tervezetten készültek valamilyen fegyverhasználati programra, akkor előző este kilövöldözgették a vasakat, és frissen újratöltötték. Ez a civil szférára igaz. Esetleg érdemes belemélyedni a katonai vonalon különböző regulákba. A hadseregekben biztosan volt ilyen témájú szabály(zat). Üdv: LQ

nekem a népritkaság miatt is inkább marad Alaszka. Esetleg Kanada. És az íratlan szabályok. ;-)

LQ
    LQ
    Résztvevő

Nem kell olyan messzire menni, elég lenne a Cseh Köztársaságig. :)
    Na de ha már Alaszka. A jelenlegi szokásokról nem tudok, de a XIX. sz.-ban nem volt ilyen írott vagy íratlan szabály. A fegyver mindennapi használati eszköz volt. Egyszerűen nem állt elő olyan helyzet, hogy egy puskát, nem hogy egy évre, de akár csak egy hónapra sarokba állítson valaki. Rendszeresen jártak vadászni, őslakosokat zaklatni. A pisztolyoknál meg ott volt az ünnepekkori, vagy hétvégi levegőbe lövöldözgetés, vagy egymásra vitás helyzetekben, stb., stb., stb. Ami idevágó szokás, hogy ha tervezetten készültek valamilyen fegyverhasználati programra, akkor előző este kilövöldözgették a vasakat, és frissen újratöltötték. Ez a civil szférára igaz. Esetleg érdemes belemélyedni a katonai vonalon különböző regulákba. A hadseregekben biztosan volt ilyen témájú szabály(zat).

Üdv: LQ

Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Még valamit elfelejtettem.

Használ valaki a hosszlövedék és a lőpor között fojtást? Ahogy elnézem, ez egy egyszerű vastag filckorong méhviasszal kezelve.

Vettem korábban egy nagy tekercs vastag filcet puskatisztításhoz, úgyhogy van mivel kísérleteznem. Érdemes?

:bye:

Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Sziasztok!

Kis tanácsra lenne szükségem.

Pénteken egy .50-es kaliberű, 1:48 huzagolással rendelkező elöltöltőst próbáltam vadász-töltettel belőni 320 grain Lee REAL lövedékhez.

A kenőanyag 80% marhafaggyú és 20% méhviasz elegye volt. Keményen megszilárdult a lövedéken. Valamivel lágyabb, mint a  gyertyafaggyú. Nehezen, de kenhető.  A használt lőpor Swiss FFFg volt.

50 méteren 45 grain-el az irányzékok rendezésével kezdtem, ami a képek alapján úgy érzem, hogy sikerült. A 3. lövésnél oda küldte a golyót, ahová kell. Őszintén szólva meglepődtem, hogy ez a része ilyen hamar sikerült.

Aztán jött a 90 grain-es vadásztöltet, amely irányzékállítás nélkül (ez szintén meglepett, mert szerintem egy arasszal feljebb lett volna a helye) ugyanabban a magasságban ütötte át a lőlapot, csak kb. 4 cm-el balra. Na ezután jött  a móka, mert balra felfelé elkezdett szórni. Állítgattam az irányzékot, de nem igazán akart összejönni. Közben hamar beesteledett, így abbahagytam a lövészetet. Azt a lapot sajnos nem fotóztam le, de nem igazán akart működni.

Van esetleg ötlet a fentiekre vonatkozóan?

Ballisztikai program alapján ennek a lövedéknek (súly, átmérő és lövedékhossz alapján) ebben a kaliberben az 1:48-as huzag-emelkedéssel és a 90 grain porral elért sebességgel (ami kb. 490-510 m/s) stabilan illene viselkednie. Így a lövedék nem megfelelőségére egyelőre nem gondolok.

Nyilván a  Maxiball és a Plains lövedék még szóba jöhetne, de ezek mind hosszabbak a 320-as REAL-nál és ezzel a huzag-emelkedéssel nem biztos, hogy jobb eredményt fognak produkálni. A 250 grain-es REAL még megmaradhat végső megoldásként (ez jóval rövidebb), de nagyvad vadászatát tekintve ha nem muszáj, nem mennék 300 grain lövedéksúly alá. Továbbá nem szeretném ilyen könnyen feladni, szeretném, ha a 320-as lövedékkel jól működne a puskám.

Tudom, hogy szépen változtatni kellesz az összetevőket, s kísérletezgetni, de ha van esetleg valamilyen alapvető dolog, ami a fentieket okozhatja, akkor nyilván könnyebb, ha tapasztaltabb Kollégák megmondják, mire hónapok alatt magamtól rájövök :)

Nem tudom, hogy a kenőanyagon változtassak-e első körben, vagy pedig a 82 centi hosszú cső és az .50-es kaliber igényelné inkább a FFFg lőpor helyett az FFg-t?

A véleményeket és a segítséget előre is nagyon köszönöm Nektek.

Üdv.: Attila :bye:

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

Köszönöm szépen az aggódásod értem! Van alapja. De én szarok azokra akiknek hátsógondalataik vannak és az alapján feltételezgetnek esetleg jelentgetnek. Igen, lehet, hogy így akarnám tárolni, ezért szeretnem tudni. Persze majd ha hamarosan Alaszkába költözöm.  :bye:   :bye:

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

Sziasztok! Fekával, ólommal töltött vas meddig állhat a szekrényben? Igaz, hogy évente egyszer nem árt kilőni, vagy eltávolítani a töltetet??? És miért/ vagy miért nem???

Kellemes sörvirslit!

Ezt szerintem nem kellene erőltetni, mert ha beleírod, hogy csak elméletben kérdezed, még akkor is lesz olyan, aki azt hiszi, hogy így akarod tárolni…

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 72