Szórások, töltetek

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Szórások, töltetek

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 71 hozzászólás, 19 résztvevő. Utolsó frissítés: Angyalszem il cattivo Angyalszem il cattivo 1 hónap, 3 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 72
  • Szerző
    Bejegyzés

De, hiszen gyártanak kénmenteset! Csak ki kell caflatni érte a nagy Osztriába. Bár lehet hogy Balázséknak is van? De azok feketelőpor pótlók, és mi ótentikusan szeretünk puceválni, meg bűzölni.

Na igen, csak én nem láttam még pótlékot élőben a Pirodexen kívül, mert én is füstölgök meg puceválok. De azokat pótlékok néven és nem “kénmentes puskapor ” néven találtam eddig  a neten.

Wasicuya
    Wasicuya
    Résztvevő

De, hiszen gyártanak kénmenteset!

Csak ki kell caflatni érte a nagy Osztriába. Bár lehet hogy Balázséknak is van?

De azok feketelőpor pótlók, és mi ótentikusan szeretünk puceválni, meg bűzölni.

A Révai lexikonban is található leírás a cukor hozzáadásával készült lőporról.Hozzátenném csak olvassuk az ilyen cikkeket és nem próbálkozunk.

Én sem próbálkozom, mert egyedül élek és nekem kell takarítani. :-) No meg egyszer már kigyulladtam gázolajos rongyos kéményégetéssel, többszöri bőrátültetés és egy év mire újra járni tudtam.

Engem az érdekelne, ha lehet kénmentes fekát gyártani, akkor miért nem? Nem lenne kénes– és kénsav a koromból a vason és akkor nem kellene ennyit pucerálni. Neeem? :unsure:

The Gunman
    Résztvevő

A Révai lexikonban is található leírás a cukor hozzáadásával készült lőporról.Hozzátenném csak olvassuk az ilyen cikkeket és nem próbálkozunk.

Szia .

Nekem erről a füstbomba receptje ugrik be .

Ez mi? 60g salétrom, +30g cukor + 4g faszén?

Szia! Lehet. Én ezzel most találkoztam először. : https://www.youtube.com/watch?v=r1sQhB-Lxfs&spfreload=10

Shardik
    Résztvevő

Szia .

Nekem erről a füstbomba receptje ugrik be .

Ez mi? 60g salétrom, +30g cukor + 4g faszén?

Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Szia Sparrow!

Ígértem, hogy ha találok ipari filcet, akkor szólok.

Nem tudom, biztosan, de lehet, hogy innen rendeltem:

http://www.multifelt.com/webshop/product_info.php?cPath=100_112_106&products_id=849

Már csak lyukasztót kell venned. ;-)

:bye:

• A hozzászólás módosításra került: 1 hónap, 3 hete telt el-Beregi Vadasz Beregi Vadasz.
    • A hozzászólás módosításra került: 1 hónap, 3 hete telt el-Beregi Vadasz Beregi Vadasz.

Chariot
    Résztvevő

Egy +jegyzés. Filcet, ha jót akarsz, fúrógépbe fogott lyukasztóval kell kilyuggatni! Ha kiütővel csinálod akkor vagy sokat pazarolsz, vagy ha túl közel ütögetsz az előző lyukakhoz, akkor eldeformálódnak a kivágott darabok!

Sparrow
    Résztvevő

Szia Sparow!

Köszönöm az információt. Remélem a REAL alatt is jól fog akkor működni. Én 50-es csőhöz használnám majd és kb 1 mm-el szélesebb korongokat vágnék, hogy ne lötyögjön a csőben. Te a csőhöz képest szélesebb korongokat használtál, vagy passzentos volt? Milyen vastagságút használtál?

8 mm vastagságú volt, és pont 45 méretű (tehát nem esett bele a csőbe, nem fordult el letoláskor, de nem is kellett küszködni hogy belenyomjam. Lövés közben összenyomódik tehát kitölti a huzagolást.

Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Szia Sparow!

Köszönöm az információt. Remélem a REAL alatt is jól fog akkor működni. Én 50-es csőhöz használnám majd és kb 1 mm-el szélesebb korongokat vágnék, hogy ne lötyögjön a csőben. Te a csőhöz képest szélesebb korongokat használtál, vagy passzentos volt? Milyen vastagságút használtál?

A filctábla, amit vettem, legalább 1 centi vastag. Feltételezem, hogy ez nem gond, de azért a véleményekre kíváncsi vagyok. Én amit más fórumokon láttam, azok max kb. fél centisek voltak. Nem tudom, hogy okkal voltak-e ennyire vékonyak, vagy csak takarékosságból, mert elég esetleg a vékonyabb is.

Ha eszembe jut, hogy honnan sikerült rendelnem a filcet, feltétlen megosztom (kb. másfél éve volt). Ha jól emlékszem, egy kb. 170 centi hosszú és 15 centi széles darab kb. 6000 Ft körül volt. 5-600 darab feltétlen kijönne belőle.

Sparrow
    Résztvevő

Én sokáig használtam 45-ös puskában tapaszolt gömb alá. Nekem az volt vele a célom, hogy egyrészt letolja az esetleg a csőfalon megragadt lőporszemeket, másrészt száraz marad a lőpor, a zsírban tocsogó tapasz nem ér hozzá. Én úgy vettem észre, gömb alatt javított a pontosságon, de persze nem végeztem befogóállványos teszteket. Én szerettem, de sajnos kifogytam belőle, gyártani szinte nem gyártja senki, lyukasztóm sincs, alapanyagot meg végképp nem sikerült beszereznem. Ha van valakinek eladó, vennék vagy 200 darabot….

Chariot
    Résztvevő

Pont a REAL-ra gondoltam.

Ebben  én nem tudok segíteni, életemben 1x vettem REAL lövedéket és az is kicsi volt a csőbe! :)

De talán vki más használt már ilyet.

Beregi Vadasz
    Beregi Vadasz
    Résztvevő

Szia Chariot!

Pont a REAL-ra gondoltam.

Elvileg a szórást lenne hivatott javítani. A lövedék fenekét védené a lőportöltet működésbe lépésénél és nyilván a lőporgázok szigetelésében is segítene. Ehhez hasonlót olvastam külföldi oldalakon.

A szóráskép elvileg nagyot javul a használatával. Amit én vettem, kb. 1 cm vastagságú tábla. Tömítéslyukasztóval vágtam belőle korongokat. Nagyon pofásak és  mivel jó vastagok, így nemigen fognak a csőben oldalra fordulni a lőporra nyomás közben.

Készítettem szárazat is és olyat is, amit felolvasztott kenőanyagba mártottam. Olyan kemény lett, mint valami lágyabb gyertya.

De mindaddig nem szeretném kipróbálni, amíg nem hallok egy-két hazai gyakorlati tapasztalatot erről. Elvileg ha légmentesen rányomjuk a REAL-t vagy bármi mást (kivéve Minié lövedéket!), nem kéne hogy baj legyen.

Eszembe jutott a gríz is természetesen és olvastam kartonból vagy parafából készült korongról is. A célom a pontosság javítása lenne. Nos?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Attila

Chariot
    Résztvevő

Köszönöm Chariot!

Huzagolt hosszú csövű elöltöltősben próbálta már esetleg valaki?

Agyaltam egy darabig, de nemigen jöttem rá minek? Összesen két olyan lövedék típus jut az eszembe, ami alá jó lehetne, a tapaszolt gömb és a REAL. A többiekhez nem kell vagy épp káros. REAL-hoz nem szoktak használni, maradt az RB, de ott drágább mint a búzadara, miközben nem találom az előnyeit. Hacsak nem jól bezsírozva, vagy vmi más módon átitatva, hátha tisztán tartja a csövet.
    Mire gondoltál, mi előnye lesz?

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 72