Szóljon az ágyú

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Szóljon az ágyú

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 90 hozzászólás, 20 résztvevő. Utolsó frissítés:  Sólyomszem 1 hét telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 91
  • Szerző
    Bejegyzés

Kecske21
    Résztvevő

Tisztelt Urak!

Keresgéltem már egy kicsit a neten, de úgy vélem a tapasztaltabb, a témában járatosabb emberek véleménye a mérvadóbb, mint a betűk szó szerinti, vagy akár /át/értelmezése.
    Kérdezném, hogy amennyiben hagyományőrző egyesületünk /középkori/ csináltat egy kiságyút a fellelhető források alapján, és azzal az előadások, fellépések alkalmával “durrantani” szeretne, tehát kilőni semmit nem szeretnénk az ágyúból, csak a hanghatás lenne fontos, akkor milyen kritériumoknak kel megfelelnünk. Kell-e valakinek érvényes pirotechnikai vizsgával vagy hasonló képzettséggel rendelkeznie? Ha fekete lőporral szeretnénk a dolgot megoldani és azt egybe csomagoltan vásároljuk, gyújtóval, készre szerelten, akkor van-e bármilyen bejelentési kötelezettségünk valaki felé?
    Az ágyúnak hátul gyújtónyílása sem lesz, tehát csak elölről, a cső elejéből kilógó kanóc meggyújtásával működtethető.
    Válaszukat előre is köszönöm.
    Üdvözlettel:
    Tamás

border guard
    border guard
    Résztvevő

Kedves Tüzér urak!

Nagy örömünkre  cannonfire /Á.Géza/ barátunk is jön az OB-ra,valamint megígérte ,hogy több régenlátott tüzértársunkat is

megpróbál mozgósitani  még….

Kérek mindenkít ,hogy nevezzen a Kezdőlapon található hírdetményben…

üdv:

Attila

kleno1
    Résztvevő

Lényeg hogy legyen verseny.Lövök én sörösdobozra is ha nincs más.

Bízzunk benne, hogy nem kell sörösdobozokat irtanod. Én ott leszek. A hétvégén megpróbálom kiegyenesíteni az ágyúm csövét.  :yahoo:

border guard
    border guard
    Résztvevő

Uraim!

Remélem többen olvassátok a rovatot a készülődő tüzérek közül…..,az imént hívott Csente István a Csallóközből és érdeklődött az OB modellágyú

versenyéről úgy tájékoztattam,hogy lesz ágyúverseny,remélem nem vezettem félre,kedves barátunkat   :bye:

Jó lenne ha mindenki jelezné a szándékát.

üdv:

Attila

border guard
    border guard
    Résztvevő

Benne az ágyúosztályok,tüzelőállás berendezése,  versenyszámok ,célok leírása,értékelés ,biztonsági tudnivalók,

és egyéb földi jó…

Régi lövésznek,mint te  Laci fejből kell fújni….

barátsággal:

Attila

border guard
    border guard
    Résztvevő

Azért az Országos Bajnokságot nem örömlövészeti célokkal illik lőni

aki még nem ismeri annak figyelmébe ajánlom a modellágyú-tüzér szabályzatot,letölthető a Lövészet főmenű szabályzatok menűpontól…

Jó olvasást!

The Gunman
    Résztvevő

Lényeg hogy legyen verseny.Lövök én sörösdobozra is ha nincs más.

border guard
    border guard
    Résztvevő

Uraim!

.Azt azért jó lenne tisztázni,hogy milyen versenyt akartok lőni az OB-én,teljes tüzér alapversenyt/három szám/

avagy csak a precizíós ágyúlövészetet ? :good:

Nics akadálya a komplett versenynek,célok adottak ídőbe,helybe belefér

Még remélhetőleg csatlakoznak mások is….

üdv:

Attila

The Gunman
    Résztvevő

Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert Tótkomlósra összejött a kritikus 4 fő egy kisebb versenyre.Jó levezetés volt a két napi western lövészet után.Bízok benne hogy az OB-n többen is leszünk.Ez a kis csapat elszántan jelezte hogy ott lesz.

border guard
    border guard
    Résztvevő

Kedves Tüzér urak!

Vélhetőleg júliusban egy hosszú hétvégére találkozunk modellágyú tüzér+sörétes puskás találkozóra Jászfelsőn…

Pontos dátum és toborzó hamarosan…

üdv:

Attila

LittleBig George
    Résztvevő

Kedves Ágyúsok!

A május 3-i Zalaegerszeg Kupán a modellágyúsok is teret kapnak. A 25 m-es lőteret teljes szélességében (min. 5 lőállás) kihasználhatják!
    Nevezés ITT!

border guard
    border guard
    Résztvevő

Tüzér Urak!

A Székesfehérvár kupa “Precízíós ágyúlövészet” eredményei:

1.Klenovits Sándor  59 pont

2.Kalamász Mihály    39 pont

3.Trexler Gyula           31 pont

4.dr. Kovács János         7 pont

Három kezdő tüzértársat üdvözölhettünk, első verseny próbálkozásukhoz gratulálunk!

:good:

border guard
    border guard
    Résztvevő

Kedves Bogas és Sólyomszem tüzértársak!

Nevezzetek a megadott linken ápr 13-ra a fehérvári versenyre/a hogy a Gyuri javasolta az Egyébb üzenetben”modellágyú”/….Most már rajtatok áll,türelmesen kezdőknek megfelelően  a 13 lövéses “preciziós ágyúlövészetet” löjjük…fokozott felügyelettel.Jól fogtok szórakozni ,addig is gyakoroljatok..A levezetést vállalom,amúgy is ügyintézni megyek.Javasolt töltet kombinácíó ismétlésként…. Bogas: 35 green swiss+cca 30 green gríz+0.69/ezen belül 17.14-vagy 17.30 gömb/mérd át/+ a szürke anyagból”cuppanós tapasz”

Sólyomszem.: Géza -féle kis töltet,nagy tömeg szisztéma Pl 38as kaliberre cca 10 green swiss + 15-20 green gríz+0.375 gömb+0.25 tapasz …

Viszontlátásra az első versenyeteken

üdv:

Attila

:good:

kleno1
    Résztvevő

T. Urak!

Leadtam a nevezésemet. Remélem összejön a minimális három fő.  :-(

Sólyomszem
    Résztvevő

Bogas és Sólyomszem urak! Nem tudni ,hogy alakul a fehérvári verseny,lessz e érdeklödés ,hogy egy verseny kialakuljon.Ti mindenesetre tegyétek be a saroglyába a kiságyúkat.És gyakoroljatok a szabályzatban szereplő “percíziós ágyúlövészetet”/13 lövés 30 perc lőidő,ISSF lőlap,25 m/ tanulmányozzátok a szabályzat biztonsági részeit.A szélső,nem használt lőállásban/ a pavilon mellett/ ahol több éve a modellágyú versenyeket tartjuk,valószinüleg lessz lehetőség egy -egy sorozatot lelőni. üdv: Attila :good:

Bogas tüzértárssal ellentétben, nekem eddig még “öröm”-lőni sem sikerült az ágyuval. Itt a nyugati végeken nem dúlnak mostanában háborúk. :(

15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 91