Szóljon az ágyú

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Szóljon az ágyú

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 77 hozzászólás, 16 résztvevő. Utolsó frissítés: border guard border guard 11 hónapja, 3 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 78
  • Szerző
    Bejegyzés
    border guard
    border guard
    Résztvevő

Persze a felsorolásból kimaradt Székesfehérvár/vagy Jászfelső az utolsó 100m-es OB val?/ ahol emlékeim szerint utoljára lett lőve a három számból álló tüzér

alapverseny.Ahhoz is megvan minden feltétel/Jánosnál,Gézánál,Veress fhdgy-nél a várfoglaló célok .Ne érjétek be a szimpla

precíziós lövészettel,bár tény,hogy a pontos lövés ebben a számban mutatkozik meg igazán.De ne hagyjátok el a “tradicíókat” a várfoglalásban,gyorstüzelő számban is megfordulhat a lövészszerencse …az utolsóból is lehet első..

Csak látnám már ,hogy mozogtok,egy körtelefonnal,emil,kapcsolattartás nélkül nem megy  :good:

Attila

border guard
    border guard
    Résztvevő

Kapszlinak a 36202 hsz-hez:

Természetesen bármely lőtér alkalmas,olvasva a Balázs által közzétett jsz-ben a BP-s fegyvereket éríntő pozítív kibővített lehetőségeket/bármely nagykaliberűre /22-es nél nagyobb/engedélyezett/Nem kell a spanyol viaszt kitalálni,mindenhol ahol évekig ment/Jászfelső,Dabas,Dorog és még néhány…..Csak megbeszélés,kordinácíó…merthogy néma gyermeknek….

Lacinak a 36126 hsz-hez

Gratulálok! Nagy modell kategoria az meg külön élmény volna,minden modellágyú versenyen!

Vedd fel a kapcsolatot a szintén nagy modell kedvelő B.Pistával/Bőrharisnya?/

Remélem még van a 30mm-es lövedékekből/csak spéci lőtereken,nagy golyófogóval,többszörös biztosítással.

Kérdésedre:még működök ….Sok sikert nektek,fogjatok össze,keressétek egymást! Á.Gézát legfőképpen a

Magyar Modellágyús Baráti Kör alapítóját,vezetőjét Komáromban.A versenyeken részt  vett tüzértársakat Sólyomszem,Klenó,Veress fhdgy úr…

üdv

Attila

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Kedves Ágyúsok!

Ne haragudjatok, hogy az idei 100m-es OB programjából kikerült a modellágyú. A sarlóspusztai lőtér egyelőre nem igazán alkalmas a modellágyúra, mivel nincsenek rendes asztalok. Az OB azonban nem kell, hogy elmaradjon!! Keressetek egy megfelelő időpontot bármely 25 m-es lőterünkönk, és mehet a muri, kiírjuk az OB-t hiavatlosan is.

Üdv

BAlázs

olmos
    Résztvevő

Nos ,az “esdeklő levél,Nagy Gyurinak” talán elkerülhető lett volna ,ha elsősorban egymással beszélne az az elméleti 14 fő

aki a modellágyú baráti kört alkotta/de legalább azok a néhányak, akik versenyeztek együtt,ismerik egymást/,”nem otthon várva a csodát”,mert “civil szarakodással,egymásra várással,majd valaki megszervezi “stb nem fog menni…Vannak /2002 óta itthon is /kidolgozott ,nemzetközi szabályok,célok,lőképes,vizsgáztatott lövegek,tűzérek is,csak az a “valami” a kis szív,amitől felveszed a a telefont ,hogy vagy komám?Nem kéne versenyeznünk az OB-én?

Valaki aki a nyakába veszi a kolompot,NO azt nem látom….Pedig az ingyen volna…..

Őszinte sajnálattal ,”látva a vergődéseteket”,és a gyönyörörű szakág leépülését”… :-( a pálya széléről

Attila

Üdv Attila !
    Jó hallani felőled és remélem jó egészségnek örvendesz.
    Megragadom az alkalmat,hogy dicsekedjem az ágyúnk csövének a belső polírozásával.
    Egy nyers cső volt,most tükör fényes.
    Minden jót kívánok.Laci

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    border guard
    border guard
    Résztvevő

Nos ,az “esdeklő levél,Nagy Gyurinak” talán elkerülhető lett volna ,ha elsősorban egymással beszélne az az elméleti 14 fő

aki a modellágyú  baráti kört alkotta/de legalább azok a néhányak, akik versenyeztek együtt,ismerik egymást/,”nem otthon várva a csodát”,mert “civil szarakodással,egymásra várással,majd valaki megszervezi “stb nem fog menni…Vannak /2002 óta itthon is /kidolgozott ,nemzetközi szabályok,célok,lőképes,vizsgáztatott lövegek,tűzérek is,csak az a “valami” a kis szív,amitől felveszed a a telefont ,hogy vagy komám?Nem kéne versenyeznünk az OB-én?

Valaki aki a nyakába veszi a kolompot,NO azt nem látom….Pedig az ingyen volna…..

Őszinte sajnálattal ,”látva a vergődéseteket”,és  a gyönyörörű szakág leépülését”… :-( a pálya széléről

Attila

Sólyomszem
    Résztvevő

Kedves Tüzér-társak!

Úgy néz ki, hogy az idei sarlóspuszati OB-n nem lesz ágyú.  :cry:

Nagy Gyuri viszont azt mondta, ha lesz jelentkező, megoldható. Persze hogy jelentkezzünk, ha nincs meghirdetve?! Én azt javaslom, aki szeretne Sarlóspusztán ágyúzni, írjon Gyurinak egy “esdeklő” levelet. Ha néhányan összejövünk, megesik rajtunk a szervezők szíve. :heart:

Szóljon az ágyú!  :yahoo:

János

gyalus
    gyalus
    Résztvevő

<span style=”color: #646361; font-family: Georgia, Times, ‘Times New Roman’; font-size: 12.88px; line-height: 16.744px; background-color: #fbfbfb;”>Kezdő lépések.</span>

gyalus
    gyalus
    Résztvevő

Kezdő lépések.

border guard
    border guard
    Résztvevő

Kedves János!

Nos revolverrel,halántékra szorítva nem lehet újraéleszteni egy mozgalmat…Csak önkéntesen.Jó soha nem voltunk nagy létszámban

azonban ha visszaolvasol,különösen a régebbi anyagot meglátod,hogy ment ez jobban is…Csak rajtatok múllik senki nem fogja helyettetek megcsinálni ! Gáza komoly ígéretet tett,hogy hamarosan intenzivebben fog újra bekapcsolódni.Na, de addig is! Írtatok ide egy pár sort a versenyzésről,netán képek ,tapasztalatok.? Hozzászóltatok ehhez a huzagolt-huzagolatlan lövegek problematikájához?  Különösen az érintett tüzértárs véleménye volna releváns.Jó az hogy a z ország sarkában egy versenyen ép hogy “alapon” vannak a résztvevők az nem csoda.Jászfelső mindig is alkalmasabb volt az OB megrendezésére az ország “inkább” közepén.A Magyar Modellágyúsok Baráti Köre mindig is

Pest-Komárom megyében volt “erősebb”.Nem megy másként mint akarni kell!Kell egy pali/vagy többen/ aki felvállalja/ják,hogy mozgatják a témát!Az eredeti induló létszám 14 fő volt 2002-ben.Aztán ebből volt 1. aki soha nem gondolta komolyan ,hogy egy közösségben versenyez hanem otthon barkácsolva éli életét,néha igazi gyönyörűségeket alkotva.Ha elég intenzíven “pofoztam” akkor még esetleg egy-egy megmozdulásra eljött….2.Voltak aki meghaltak Miltényi Dénes bácsi/Celldömölk/,Altmajer Attila/Szombathely/ Egy részüket Te is ismered, akivel találkoztál a versenyeken.Nem szabad egymás kezét elengedni!De nem is öröm!Most jó volt ott ketten megjelenni,nyilván nem.Ez az a helyzet amikor együttműködés nélkül nem megy….Aztán buta dacból van aki nem ír ide,mikor kiváló lehetőség a közösség megszervezésére!De hát szakember vagy,ki tudja ha nem te? Ezt meg kell szervezni János,de mint feljebb írtam,önkéntesen, de aki szervezi az legyen olyan makacs a közösség érdekében, mint a porszívóügynök akinek a bal lábán vasorrú cipő volt,ha a háziasszony ajtót nyitott azt rögtön a résbe helyezve csak akkor vette ki,ha vettek tőle valamit :good:

Sok sikert a munkához nektek,ha részletes lista kell,privátba elküldöm elérhetőségekkel!

barátsággal:

Attila

Sólyomszem
    Résztvevő

Tüzér urak! Vártam volna ,hogy ismét beszélő viszonyba kerültök egymással,de az istennek sem akaródzik!Hova züllött a Gézával 2002-ben alapított Magyar Modellágyúsok baráti köre…Pedig még tavaly emblémás hímzett egyesületi jelvényről is ment a szavazás .Vagy az a jászfelsői tüzérnap jó hangulata,kecsegtető reményei….. Most amikor egy egyszerű huzagolt-huzagolatlan témát sem sikerült “rövidre zárni” Lehet valakit szeretni-nem szeretni,de egy ilyen lehetőséget a közösség “számontartására” mint ez a fórum lehetőség kár kihagyni! A pálya széléről aggódva: Attila

Szia Attila!

Én nem tudom, mi volt “régen”, mivel én alig egy éve tüzérkedek, de azóta nem igazán volt nagy mozgás a fórumon. A fórum inkább arról szól, ha valakinek gondja van, itt keres mefgoldást. “Beszélgetés” típusú bejegyzést én nem sokat láttam, a “baráti kört” pedig tényleg csak hallomásból ismerem.

Eddig legalább azon a néhány versenyen, amin részt vettem, voltunk néhányan, de most, Zalaegerszegen mindössze ketten indultunk. Talán majd Jászfelsőn többen leszünk!

border guard
    border guard
    Résztvevő

Tüzér urak!

Vártam volna ,hogy ismét beszélő viszonyba kerültök egymással,de az istennek sem akaródzik!Hova züllött a Gézával 2002-ben alapított

Magyar Modellágyúsok baráti köre…Pedig még tavaly emblémás hímzett egyesületi jelvényről is ment a szavazás .Vagy az a jászfelsői tüzérnap jó hangulata,kecsegtető reményei…..

Most amikor egy egyszerű huzagolt-huzagolatlan témát sem sikerült “rövidre zárni”

Lehet valakit szeretni-nem szeretni,de egy ilyen lehetőséget a közösség “számontartására” mint ez a fórum lehetőség kár kihagyni!

A pálya széléről aggódva:

Attila

border guard
    border guard
    Résztvevő

Sanyikám!

Attól még,hogy nem tudsz részt venni mostanában, pláne távolabbi versenyeken/mert gondolom a jászfelsői versenyeken ott leszel/

Mint” regnáló”  országos bajnoknak meghatározó a véleménye,ami ráadásul momentán még nem kerül pénzbe… :good: Én már nem veszek részt a versenyzésben de azért véleményem van/volt…..Akivel beszéltem,avagy  megkeresett ez ügyben,egyértelmű volt a vélemény a külön kategóriába sorolás szükségességéről….Ellenkezőjét senki nem képviselte, mert azért alapvetően korrekt gyerekek vagyunk…. :good: ..

Mintha 14-en lettünk volna a MMBK tüzérlistán,és abba az “újak” még nincsenek is benne…..eddig három…No majd….

Sok sikert!

:bye:

kleno1
    Résztvevő

Azt hiszem éppen itt az ideje,hogy végképp feladjam az erőlködést….. egy abszolút kardinális kérdésről van szó, a korrekt versenyzésről Nos, ehhez Lacit kivéve az aktív versenyző uraknak semmi hozzáfűznivalója nem akadt….. No isten veletek,cimborák! :bye: Attila

Nekem lenne véleményem, de nem hangoztatom. Az elkövetkezendő időszakokban nem tudok versenyeken részt venni, úgyhogy a véleményem nem számít. A lányom az állatorvosi egyetemre jár, – hagy ne ecseteljem mennyibe fáj havonta az ingyenes oktatás. Ahogyan Puskin is mondta, “minden az Anyegin múlik”. -Szerintem nem vagyok egyedül.

border guard
    border guard
    Résztvevő

Szó sincs róla…csak rögzítettem a tényeket :bye:

üdv

Chariot
    Résztvevő

Szia Attila!

Szerintem ne vedd magadra, az általános pangás nem neked/rólad szól. A többi topikokban is alig van élet, túl sok olvasó nem jár errefelé. :-( Akiknek írsz szerintem nem is olvasták.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 78