Sörétes lőszerek újratöltése

Kezdőlap Fórumok Lőszer újratöltés Sörétes lőszerek újratöltése

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 36 hozzászólás, 12 résztvevő. Utolsó frissítés:  pili 1 év, 3 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 37
  • Szerző
    Bejegyzés

Szabi95
    Résztvevő

Sziasztok !

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hol tudok füst nélküli lőport venni sörétes lőszer töltéséhez ??

Valamint hol tudnék találni töltési táblázatot 16-os sörétes lőszerhez ???

Előre is köszönöm !

Chariot
    Résztvevő

Chariot, egy privát elérhetőséget tudnál adni? Beszállnék a rendelésbe.

chariot3kukacfreemailponthu :)

Zsiros.Pal
    Résztvevő

Chariot, egy privát elérhetőséget tudnál adni? Beszállnék a rendelésbe.

Chariot
    Résztvevő

Kb egy  hét múlva el kívánom küldeni a megrendelésem a siarms-nak, szóval ha vki mégis szeretne rendelni vmit még most szóljon!

Chariot
    Résztvevő

Pferi találta ezt az igen jó olasz oldalt: http://www.siarm.com/
    Azt tervezem, hogy magamnak rendelek többféle, sörétes újratöltéshez való műanyag bisz-baszt, kosarakat, csapi nélküli új hüvelyeket, satöbbi. Viszont 5 kg súlyig is már a szállítás ~5000 Ft, fölötte több, és gondoltam ha másnak is kellhetnek innen dolgok akkor osztozhatnánk a szállítási díjon.
    Nem csak söréteshez, hanem pisztoly és puskatöltéshez is vannak itt bőven cuccok, szóval olvasgassátok, és ha lesz érdeklődés összerakok egy megrendelést. Előbb-utóbb amúgy is, de spórolni jó dolog! :)

Chariot
    Résztvevő

Sziasztok, Ha valakit érdekelne, Cal 12-es Brenneke elöltöltős puskába, by GZ :bye:

Lyman-féle túlméretes légpuskalövedékeid :) nincsenek?

Gát-Izé
    Résztvevő

Sziasztok,

Aukcióra bocsájtom sörét öntő készülékem! Induló ára: 40.000 Ft (a posta kts. benne foglaltatik)

gati.zoltan@t-online.hu

Üdvözlettel:
    GZ

ui.: Mind a Kapszlin, mind pedig a Kalandlövészeten dokumentáltam :good:

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    border guard
    border guard
    Résztvevő

Szervusz Zoli!

Elérhetőséget ,valamint az általad gyártott sörétről is írhatnál bővebbet,valószínű volna érdeklődés, nagy ínség van….

üdv:

Attila

Gát-Izé
    Résztvevő

Sziasztok,

Ha valakit érdekelne, Cal 12-es Brenneke elöltöltős puskába, by GZ :bye:

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Yenky
    Yenky
    Résztvevő

És hol van az a mérleg ami 0.00001 miligramm (!) élességgel mér? Szerintem 1 grain = 65 mg, “oszt jónapot”. :bye:

Bogas
    Bogas
    Résztvevő

Szajkó Pista bácsival volt alkalmam beszélgetni egy másik vizsgáról. Elmondta, hogy a feladat szerint oda-vissza kellett volna számolnia a jelöltnek az angolszász és a metrikus mértékegységeket, táblázat és zsebszámológép segítségével. Jelölt úrnak nagyon nem ment. Pista bácsi a maga végtelenül higgadt módján próbált segíteni, elmagyarázva, hogy látja, kolléga: 1 grain az 64.79891 miligramm, akkor 76 grain az vajon hány miligramm? Válasz: Ööööö, akkor az 76*64.79891, vagyis kb. 4924.7 gramm. Pista bácsi ezek után jónak látta szűkíteni a kérdést arra az egyszerű összefüggésre, hogy egy gramm, az hány miligramm? Nagyon nagy csend volt a válasz, amit végül Pista bácsi tört meg, érzékeny búcsút véve a vizsgázótól…

Indokolt tehát az óvatosság…

Agabi
    Agabi
    Résztvevő

Tulajdonképpen örülök!

Nem annak, hogy visszatapsoltak 6 embert, hanem annak, hogy van egy szakmai/tudás szint, ami alatt nem engedik ezt a veszélyes üzemet működtetni!

Előfordult már, hogy volt aki mellé nem álltam be lőállásba. Vagy kiálltam amikor valaki lőni kezdett. Mert a hozzáállásán láttam, hogy az illető nem való lőtérre. Egy rosszul töltött lőszerrel zűrösebb a helyzet. Az nagyon nem látszik, miből és mennyi van a lőszerben!

Bogas
    Bogas
    Résztvevő

Mivel nincs olyan topic, hogy “általános társalgó a lőszertöltésről”, jobb híján ide írok. Megtörtént a világ nyolcadik csodája: lőszerszerelő vizsga volt Veszprémben. A 23 jelöltből 6-an részesültek abban a megtiszteltetésben, hogy egy későbbi alkalommal ismét elkápráztathatják a bizottságot.

A szervezésért köszönet illeti Dr. Lukács Attilát, a Veszprém megyei Vadászkamara sportvadász alelnökét. A megjelentek nagy száma csattanós válasz minden megyémbéli illetékesnek, akik korábban annak a véleménynek adtak hangot, hogy Veszprémben nem kell vizsgaidőpontot megadni, hiszen “úgysem jönne össze 15 érdeklődő” a megyéből.

Yenky
    Yenky
    Résztvevő

Szia Agabi!

Köszönöm a részletes tájékoztatást! Azt hiszem akkor maradok a gyári, de filc fojtásos lőszernél. Többek között a S&B gyárt ilyet, de úgy kell külön rendelni, mert alapból egyik vadászboltban sem árulják.

Vagy ha már feketelőpor+filcfojtás akkor egy elöltöltős sörétes. De ahogy látom, az most új áron horror. :S

Üdv,
    Jeney Zoli

Agabi
    Agabi
    Résztvevő

Szóval Igen!

Az elmúlt vadászidényt szinte kizárólag, házilagosan töltött sörétes patronokkal vadásztam végig. Lehet, hogy csak azért mert ezek az én gyermekeim, de olyan érzésem volt, hogy jobb eredménnyel lőttem vele, mint a gyári patronokkal.

Nagyon alaposan körbenéztem, rengeteget irodalmaztam. Annak is utánanéztem mit, honnan, milyen költséggel tudok beszerezni. A választás az orosz rézhüvelyekre (Berdan csappantyús!) és a szintén orosz Sokol nitro porra esett. Nem véletlenül! Nem könnyen, de tudtam szerezni ami kell. + ez a kombináció, illetve a Sokol por, ha nem is bolondbiztos, de mindenképpen biztonságosabb mint a modern nitro porok. És a mai napig gyártják!  (Egyet nagyon megtanultam az újratöltő tanfolyamon: A golyós lőszereknél van egy kevés mozgástér, de a nitrós sörétes patront CSAK azokkal az alkatrészekkel lehet szerelni, amit a gyári ajánlás előír! Kosár, por, hüvely, csapi, peremezés. Még a kosarat sem biztonságos felcserélni. Mondjuk a Lovex-ből van olyan por, amit a gyári töltési adatok szerint is lehet papír/vagy műanyaghüvelyből filcfojtással lőni. És van némi mozgástér is. De ez az egyik kivétel. A másik az ezer éve változatlan Sokol.)  Az orosz 3 lyukú Berdan hüvely és csapi is nitróra van tervezve, de BP-re is alkalmas. A boxer csapis Magtach csak BP-re ajánlott.

Papírhüvely nálam kiesett, mert nincs beszerzési forrás és nem a szabvány #209-es csapival működik. A Magtech azért esett ki, mert csak BP-re ajánlják. A műanyag bennmaradt de az a második vonal.

Próbálkoztam a BP-s patronokkal is. Még az is lehet, hogy eltaláltam vele egy-két fácánt. Cserében viszont olyan füstöt csinált, hogy soha nem láttam találtam-e, kell-e duplázni. A vadásztársak szóltak, hogy mehetek a madárért. És este fáradtan a csövet mosogatni sem egy élmény.

Rengeteg apró fortélyt tanultam az öreg vadászoktól, a hozzáférhető irodalomból, és Youtube videókból. De mindegyikhez KELL a józan ész! Bődületes marhaságokat is láttam, hallottam, olvastam.

Sörét! Tényleg ez a legnehezebb pont. És a legdrágább is. A kalandlövészet.hu-n Gáti Zoli egy sikeres projektet zárt le tavaly ami az orosz tajga módszer és a  Littleton sörétöntés kombinációja. És működik!

Na ez elég hosszúra sikerült. És minimum még tízszer ennyit is tudnék a témában írni.

Tessék kérdezni!

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 37