Puska lőszerek újratöltése

Kezdőlap Fórumok Lőszer újratöltés Puska lőszerek újratöltése

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 53 hozzászólás, 16 résztvevő. Utolsó frissítés:  debian 7 hónapja, 1 hét telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 54
  • Szerző
    Bejegyzés

Chariot
    Résztvevő

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>Chariot wrote:</div>

Vicces, vicces, de panel lakásban egy esetleges csapi adagoló robbanás már nem annyira. :-(

A panelben sokkal rosszabb betegségeket lehet kapni, mint a nagyothallás. :-) A választék és az árak, no meg a “fegyvertörvényük” nekem szimpatikus!!! :-)))

Akkor újra. Nemigen vagyok humoromnál, amikor a fórumokban arról olvasni, hogy Federal csapikkal néha elszáll az egész, akár 100 db csapit tartalmazó adagoló! Ami nem csak fülcsengést okoz. És hogy ezért a Lee csak CCI és Remi csapikkal javasolja használatot.

Szóval az a kérdés, hogy  S&B  csapikkal is fennáll-e a probléma szerintem K  nem humoros!

Tag

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>Szita wrote:</div>
    Szerintetek ebben a filmben a srácok tesztelgetik a lőszereket?

Vicces, vicces, de panel lakásban egy esetleges csapi adagoló robbanás már nem annyira. :-(

A panelben sokkal rosszabb betegségeket lehet kapni, mint a nagyothallás. :-) A választék és az árak, no meg a “fegyvertörvényük” nekem szimpatikus!!! :-)))

Chariot
    Résztvevő

Vicces, vicces, de panel lakásban egy esetleges csapi adagoló robbanás már nem annyira.  :-(

Tag

von Kovakövi
    von Kovakövi
    Résztvevő

Utanaolvasgattam egy kicsit is valoban az emlitett tipushoz nem javasolja a ceg – Lee – csak CCI vagy  Winchester csapit javasol.

A hozzaszolasokban az egyik posztban kiemeli az illetö, hogy a Lee töltesi kezikönyvben arrol irnak, hogy a Federal nem adott a gep tesztelesehez ingyen csapit igy azt azzal egyaltalan nem vagy csak korlatozottan tesztelhettek!? Es azt feltetelezik, hogy mivel a Federeal primerek nagyobb “erzekenysege”  gondot OKOZHAT  ha egy elszall es mivel a gep teljsenen automata komolyabb baj is lehet belöle.

Nekem ugy tünik, hogy ez a figyelmeztetes leginkabb arra szolgal, hogy a ceg –  mivel nem tudta mondjuk 1000000 drab löszerrel tesztelni a Federal csapit minden felelösseget magatol elharithasson HA valami esetleg törtenne.

Mas illetve az emlitett Federal csapit ki kellene probalnod – ha lehet ennel a töltötipusnal – hogy az adott huvelyeknel szorul e, mekkora eröt kell kifejtened a beültetesnel egyesevel es persze löpor nelkül. Ezt javasoljak legalabbis az emlitett forumon es szerintem igazuk is lehet!

http://thefiringline.com/forums/showthread.php?t=414795

Chariot
    Résztvevő

Üdvözlet az uraknak! Szeretnek egy kis segitseget kerni azoktol akiknek van mar tapasztalata a löszerujratöltesben! A kerdesem az lenne , hogy a hasznalt hüvelyeket milyen anyagokkal erdemes mosni? Itt most elsösorban csak a tisztara mosas erdekelne, az nem igazan fontos, hogy csillogjon villogjon! Elöre köszönöm :) von Kova :)

Én ultrahangos mosóban, 3-5%-os citromsavas oldatban rázogatom 10 percet, utána alapos öblítés és kész. Illetve vegyészéknél még jön egy alkoholos szárítás is, de ez nem kötelező.  ;-)

Chariot
    Résztvevő

Hazavittem a szép új pro 1000 prést, elkezdem kicsomagolni és hát a következő figyelmeztetés fityegett rajta: kizárólag cci vagy remington csappantyúkkal használható! 

Hmm.

Utánaolvastam, kiderült, hogy ami barátainknak a Federal csapikkal gyűlt meg a baja, de a figyelmeztetés nem így szól. Illetve a hozzáadott papírok közt kiemeli a Federalt, de mellette erősen óv minden más gyártmánytól is!  Nekem meg ott figyel a szekrényben a jó cseh S&B csapi, akkor azzal mi a helyzet?

Kicsit elkente a jókedvemet a dolog, szóval tud erről valaki valamit?

von Kovakövi
    von Kovakövi
    Résztvevő

Üdvözlet az uraknak!

Szeretnek egy kis segitseget kerni azoktol akiknek van mar tapasztalata a löszerujratöltesben! A kerdesem az lenne , hogy a hasznalt hüvelyeket milyen anyagokkal erdemes mosni? Itt most elsösorban csak a tisztara mosas erdekelne, az  nem igazan fontos, hogy csillogjon villogjon!

Elöre köszönöm :)

von Kova :)

Chariot
    Résztvevő

Pferi találta ezt az igen jó olasz oldalt: http://www.siarm.com/
    Azt tervezem, hogy magamnak rendelek többféle, sörétes újratöltéshez való műanyag bisz-baszt, kosarakat, csapi nélküli új hüvelyeket, satöbbi. Viszont 5 kg súlyig is már a szállítás ~5000 Ft, fölötte több, és gondoltam ha másnak is kellhetnek innen dolgok akkor osztozhatnánk a szállítási díjon.
    Nem csak söréteshez, hanem pisztoly és puskatöltéshez is vannak itt bőven cuccok, szóval olvasgassátok, és ha lesz érdeklődés összerakok egy megrendelést. Előbb-utóbb amúgy is, de spórolni jó dolog! :)

Nyomkeresõ
    Résztvevő

sziasztok!

Én 7,62 x54R típusú lőszert töltök moszinhoz. Nagyon penge.. kb a gyári ár harmadából kijön és a hüvelyeket most töltöm talán ötödször. Úgy gondolom hogy  egyszer vagy kétszer újratölthetőek ezek a hüvelyek.

FMJ 180 gr cseh lövedék lovex d073.4-es lőporral. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Rúg rendesen (3500 joule)és nagyon pontos. Támasztékból 50 méterről a 3 lövés egy 5 forintos körben két lövés egybemenve.

Voltam nagyöbű puskaversenyen a hétvégén  és 50 méteres számban nyíltirányzékkal a 3. lettem.

Azt sajnálom, hogy nem indultam vele a 100 méteres számban.

Én nem is veszek már gyári lőszert 500-600 Ft-ért/darab Töltsetek, ha van rá lehetőségetek. És most tervezem megvenni a marlin camp 9 mm-es félautomata karabélyt, ami paralőszerrel etethető. Persze ezt is saját magam töltöm. A 9 mm-es luger az egyik leggazdaságosabb lőszer.

Pferi
    Pferi
    Résztvevő

Ami lemaradt az előzőről :  ez a 4. variáció volt, ez jött be legjobban. A kör 30 mm átmérőjű. Itt is a visszarúgás (bár az 0.243-nál elég kicsi), nyitás, csappantyú deformáció volt szem előtt – és persze a szórás, bár az ennél a betonkemény sütésnél eléggé a szerencsén is múlhatott.

A 30-06 viszont rúgott mint a ló, míg el nem találtam a kombinációt – bár inkább a kihúzóerő-besajtolási erő egybeesése lehetett a gond. De sikerült elég kezes töltet ott is. Ez a rosszabbik szóráskép 100 méteren – sajnos néha “belehúzok” a lövésbe.

Jav:  Ja, és 100 méter mindkét lőlap, természetesen

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Pferi
    Pferi
    Résztvevő

Ha már belejöttem az irkálásba (nem nagyon pörög a topik, tolok rajta kicsit) ez meg 0.243 Win. Valódi, hamisítatlan orosz remek, IZS 18 – olyan “hadi” sütéssel, hogy csak na! Agabi derék barátom, nem akarta elhinni, hogy ki van biztosítva, majd beletört az ujja. Laza 10 lövés, és garantált izomláz a mutató ujjadban. Az összeállítás hasonló, csak Vht. N160, (Sierra GameKing lövedék, CCI 200 csapantyú, “light”  töltés) Előzőleg Geco gyári lőszert használtam mindkét puskához, azok elég emberes töltetek. (Nem szidni akarom, nagyon is jó lőszerek, de van bennük teljesítmény!)

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

S.C, nem szerénykedek, bazi nagy véletlen volt, csak a szám nagy! A “szokásos” 100 méteren 3-5 cm, ha 5-öt lövök (elkapkodom a végét), ezért szoktam hármat lőni! Egyébként jól műxik a gyakorlatban! A 200 métert meg még tesztelni kell, nálunk (Alföld széle) sajnos néha hasonló távot is lőni kell, egyszerűen nincs takarás télen. (150 felett nem szoktam nagyvadra…) Üdv: F.

Egyébként a lőszertöltésben pont ez a királyság: bonyolultnak tűnik, közben mégsem az. Igen egyszerűen lehet a puskához jobban passzoló lőszert csinálni, mint a gyári, az pedig általában egyet jelent a pontosság növekedésével.

3 egymás utáni lövés 3 cm-be 200 felett meg igencsak jó akkor is! Vadász vagy, úgyhogy 3 lövésnél többre nincs szükség/lehetőség úgysem.

Pferi
    Pferi
    Résztvevő

S.C, nem szerénykedek, bazi nagy véletlen volt, csak a szám nagy! A “szokásos” 100 méteren 3-5 cm, ha 5-öt lövök (elkapkodom a végét), ezért szoktam hármat lőni! Egyébként jól műxik a gyakorlatban! A 200 métert meg még tesztelni kell, nálunk (Alföld széle) sajnos néha hasonló távot is lőni kell, egyszerűen nincs takarás télen. (150 felett nem szoktam nagyvadra…)

Üdv: F.

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Szia S.C.! Na, attól én még igen messze vagyok, hogy osszam az észt lőszertöltés ügyben! Szívesen elmondom amit össze szerencsétlenkedtem, hátha megkönnyíti mások életét, de azért ez egy konkrét fegyverre O.K. (Egyébként kicsit módosított gyári ajánlás, semmi különleges – ami különleges, hogy még az ellenőrzést is ellenőrzöm :-) !) Ez meg itt 200++ méter (nem volt távolságmérőnk, én 250-nek saccoltam), a 30 mm szórás még épp megvan. A 95 mm esés kicsit soknak tűnhet, de a puska bivalyerős Geco-ra volt belőve (4000J) , itt még nem tekertem át a tornyokat. (A kezdő 100 m-ren is alul volt a találat jócskán) Ez komfortosabb töltet, szép a kivett hüvely, semmi deformáció. Irodalmi adat szerint 3700 körül lehet, nem volt Chrony sem…tiszta szegényház :-)

3 cm 200+ méteren az k. jó! Gratulálok! Tényleg jöhet a töltés info, nem kell szerénykedj! :good:

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 54