Lőterek

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Lőterek

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 69 hozzászólás, 28 résztvevő. Utolsó frissítés: Angyalszem il cattivo Angyalszem il cattivo 4 hónapja, 2 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 70
  • Szerző
    Bejegyzés
    Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

Új infók a csongrádi lőtérről:

Úgy tűnik egyelőre egyesület mégsem lesz, hanem Kht? formában szeretnék majd üzemeltetni.

A kérdésem az lenne, hogy ebben a formában van-e mód és lehetőség arra, hogy a szerelt lőszeres fegyverek és lőszerek mellett tartsanak feketelőport és csappantyút, olyanok részére akik máshol már tagok, csak épp lőterük nincs, vagy korongozni szeretnének elöltöltővel, vagy csak ötödannyit akarnak utazni egy lövészetért (ez utóbbi alatt magamat értem)

Amúgy a tervezett pálya egy igazi tereplőtér, három oldalról dombokkal, 70-75 méter körüli maximális lőtávval.

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

:bye: Olyan kérdésem lenne, hogyha van egy lőtér ami eléggé komolynak és faszának néz ki ahhoz, hogy akár feketelőporos is legyen , mi a teendő? Beszéljek a lövészetvezetővel? Vagy a Szövetség környékezi meg őket? http://www.soponyaloter.hu/ Ország közepén van (Soponya, Fejér megye, közel Székesfehérvárhoz) elég jó trapper helynek néz ki, sokat járok arrafelé. Vélemények? B-)

Szerintem vannak ápolttársak, akik itt lőnek. Kapcsolódjatok össze véleménycsere ügyében. Egyébként ha visszaolvasod ezt a topikot, minden kérdésre választ találsz!

Üdv

SC

traktoros
    traktoros
    Résztvevő

:bye:

Olyan kérdésem lenne, hogyha van egy lőtér ami eléggé komolynak és faszának néz ki ahhoz, hogy akár feketelőporos is legyen , mi a teendő? Beszéljek a lövészetvezetővel? Vagy a Szövetség környékezi meg őket?

http://www.soponyaloter.hu/

Ország közepén van (Soponya, Fejér megye, közel Székesfehérvárhoz) elég jó trapper helynek néz ki, sokat járok arrafelé. Vélemények?  B-)

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

Jó nagy marha vagyok, nem is néztem itt, csak ahogy bedobta az utolsó oldalt, rögtön az archívumba mentem, közbe meg ott volt pár hozzászólással feljebb…

De amire kíváncsi voltam, azt megtaláltam. Sajna egyesület ha jól tudom még nincs, de szeretnének azt is csinálni, majd mondom az illetékesnek, hogy vegyék bele a tevékenységi körbe a feketelőporos lövészetet is.

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Ma egy jó hírt kaptam: A csongrádi Cseh István lőtéren ha minden jól alakul, hamarosan lehet nagykaliberrel, valamint feketelőporos vasakkal is lőni. A szakhatóság már rámondta az áment, hogy megfelel a követelményeknek, most kérik majd az engedélyeket. Az érdekelne, hogy milyen törvényi feltételei vannak annak, hogy a lőtéren tudjanak majd feketelőport, illetve csappantyút tartani. Tudom, hogy itt is fent vannak ezek valahol az archívumban, de nem igen találtam eddig. Ha sikerülne a procedúra, nagy előre lépés lenne, mivel ez egy eléggé jól felszerelt sörétes lőtér + végre Csongrád megyében is lenne egy normális lőtér. Az meg a non plusz ultra, hogy kb 8-9 km-re van a lakhelyemtől… Köszöntem előre is a segítséget!

No ez tényleg jó hír! Ha itt egyébként viosszalapozol megtalálod az összes keresett infót. Ha vmi nincs meg, akkor holnap csörögj rám!

Üdv

SC

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

Ma egy jó hírt kaptam:

A csongrádi Cseh István lőtéren ha minden jól alakul, hamarosan lehet nagykaliberrel, valamint feketelőporos vasakkal is lőni. A szakhatóság már rámondta az áment, hogy megfelel a követelményeknek, most kérik majd az engedélyeket.

Az érdekelne, hogy milyen törvényi feltételei vannak annak, hogy a lőtéren tudjanak majd feketelőport, illetve csappantyút tartani. Tudom, hogy itt is fent vannak ezek valahol az archívumban, de nem igen találtam eddig.

Ha sikerülne a procedúra, nagy előre lépés lenne, mivel ez egy eléggé jól felszerelt sörétes lőtér + végre Csongrád megyében is lenne egy normális lőtér. Az meg a non plusz ultra, hogy kb 8-9 km-re van a lakhelyemtől…

Köszöntem előre is a segítséget!

szabotom
    szabotom
    Résztvevő

The Gunman
    Résztvevő

Valóban, csak akik nálunk olvasták,azok között bizonytalanságot tapasztaltam.Lehetséges hogy felületesen kezelik a kérdést és ezért nem vizsgáznak le.

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Szóban már többször javasoltam hogy a feketelőporos vizsgaanyagot letölthető formátumban teljes terjedelmében kellene feltenni a lapra.(Tehát nem szétbontva pl. lőtéri etikett)Több éve nem lehet hozzájutni Káldi Gábor könyvéhez, amiben egyébként is a törvényi részek elavultak, tehát szerintem össze kellene ollózni és bárki letölthetné és bemagolhatná az anyagot.Tudom meg lehet találni mindent a honlapon, csak nyomozó kutya kell az összegyüjtéséhez. :-)

Az az igazság, hogy a TELJES vizsgaanyag fent van évek óta a honlapon. A vizsga tartalmát maximálisan fedi a lőszabályztat és a vizsgaszabályzat, mely mindig is elérhető volt/van/lesz nálunk.

http://kapszli.hu/szabalyzatok/

Egyébként a frissen elkezdett alapismereti cikksorozat is jó információ forrás lesz, ha befelyeződik:

http://kapszli.hu/az-eloltolto-fegyveres-loveszet-alapjai-cikksorozat/

The Gunman
    Résztvevő

Szóban már többször javasoltam hogy a feketelőporos vizsgaanyagot letölthető formátumban teljes terjedelmében kellene feltenni a lapra.(Tehát nem szétbontva pl. lőtéri etikett)Több éve nem lehet hozzájutni Káldi Gábor könyvéhez, amiben egyébként is a törvényi részek elavultak, tehát szerintem össze kellene ollózni és bárki letölthetné és bemagolhatná az anyagot.Tudom meg lehet találni mindent a honlapon, csak nyomozó kutya kell az összegyüjtéséhez. :-)

Cajga
    Cajga
    Résztvevő

Most jutott eszembe.

Tisztítólövés leadására engedély kérés lövészetvezetőtől. Mondjuk ez inkább nemzetközi versenyen szokás. ;-)

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Lőportöltet kimérése csak a kijelölt helyen Lőállásba bevihető mennyiség Töltetek, csapik letakarása Dohányzási tilalom a lőtér egész területén Ilyesmikre gondoltál?

Igen, köszönöm! Jöhet még, akinek van ötlete!

Cajga
    Cajga
    Résztvevő

Lőportöltet kimérése csak a kijelölt helyen

Lőállásba bevihető mennyiség

Töltetek, csapik letakarása

Dohányzási tilalom a lőtér egész területén

Ilyesmikre gondoltál?

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Sziasztok!

Segítsetek nekem! A elötöltős alapismeretekkel foglalkozó cikkek egy későbbi részében lesz szó a lőtéri etikettről. Elkezdtem összegyűjteni a szabályokat, eddig jutottam:

A lőtéri viselkedés alapvető biztonsági és etikai szabályait érdemes összefoglalni. Ezek célja elsősorban az, hogy mindenki maga és társai egészsége megőrzése miatt, jó hangulatban hódolhasson a sportlövészet nagyszerű hobbijának.

1. Minden kézbevételkor ellenőrizd fegyvered töltetlenségét!

2. Kezeld fegyvered mindig úgy, mintha töltve lenne! Legyen szó akár a fegyver elővételéről, másnak megmutatásáról, lőállásba viteléről. Vagyis soha ne érintsd az elsütőbillentyűt, a kakas legyen mindig biztosított állásban, a cső pedig mindig mutasson biztonságos irányba!

3. A lövészetvezető (vagy bíró) szava szent! Minden utasítását köteles vagy betartani! A lövészetvezető személyes felelősséggel bír azért, ami a lőtéren működik, így a te hibát az ő kárát okozza!

4. Ha a lövészetvezető tűzszünetet parancsol, bármit is csinálsz azonnal hagyd abba, ürítsd fegyvered és figyelj a szavára!

5. Lövészet előtt ismerd meg a hatályos jogszabályokat és tartsd is be őket! A jogszabály nem ismerete nem ment fel betartásuk alól!

6. Lövészet előtt ismerd meg a lőtérszabályzatot és tartsd is be!

7. Lövészet előtt ismerd meg a lőszabályzatot és tartsd is be!

8. Lövészet előtt, közben soha nem fogyassz alkoholt, vagy bármi más tudatmódosító szert!

9. Fegyvered soha ne hagyd a lőtéren őrizetlenül!

10. Soha ne érintsd más fegyverét a tulajdonos engedélye nélkül!

11. Tűzszünet alatt az ürített fegyvert tedd le az asztalra. Ameddig a lőállások előtt mozgás van, a fegyvert ne érintsd!

12. Versenyen a ha befejezted a sorozatod, a lövészetvezetőnek mindig mutasd be fegyvered töltetlenségét!

13. A fegyvert mindig úgy tedd le, hogy a töltetlenségéről egy pillantással meg tudjon győződni mindenki!

14. Csak olyan fegyvert használj lövészetre, mely biztonságos, megfelelő működéséről meggyőződtél!

15. Ha a lövészetvezető tűzszünetet jelez, de a te fegyvered töltve van, a lövést ne add le, hanem azonnal jelezz a lövészetvezetőnek és kövesd utasításait!

16. Ha tereplövészeten veszel részt, soha ne hagyd el a lővonalat se hátra, se előre!

17. Ha akadályod van, jelezd azt a lövészetvezetőnek! Elhárítását csak az ő engedélyével kezd meg!

18. Töltött fegyver a lőállást el nem hagyhatja!

19. Ha célzás közben pihentetni akarod karod, soha ne engedd le a fegyvert jobban, mint 45 fok!

20. A kakast teljes állásba és a gyorsítót csak akkor feszítsd meg, ha a fegyver csöve már biztonságos célirányba mutat!

21. Lövés előtt mindig bizonyosodj meg célodról, valamint arról, ami mögötte van!

22. Ha fegyvered elcsettent, várd ki a biztonsági 60 másodpercet úgy, hogy a cső a lődomb felé mutat!

23. A lőállásban a fegyverrel ne forogj! A cső mindig a golyófogó felé mutasson!

24. Lövészet közben ne tartsd szóval lövésztársadat, engedd, hogy elmélyülhessen hobbijában! A beszélgetés helye a lőálláson kívül van!

25. Lövészet közben ne hangoskodj, ne zavard lövésztársadat!

26. Ha fényképezel, kapcsold le a vakut, ne villants a célzó lövészre!

27. Lőtéren soha ne politizálj!

28. Takarítsd ki magad után a lőállást, szedd le a kilyuggatott lőlapot és dobd azt ki. Ha a lőtéren az szokás, rakj ki helyette újat a következő lövésznek!

29. Kéretlenül soha ne javítgasd lövésztársad vélt vagy valós hibáit!

30. Ha biztonsági vagy jogszabályokba ütköző tevékenységet látsz a lőtéren, azonnal jelezd azt a lövészetvezetőnek!

31. Fegyvered szétszereléséhez, tisztításáéhoz csak az arra kijelölt helyen fogj hozzá!

32. Viselj mindig szem és hallásvédelmet!

33. Ha kovás fegyverrel lősz, győződj meg arról, hogy a gyúlyukon kifújó gáz nem fogja zavarni lövésztársadat!

ha van még ötleted, kérlek oszd meg!

Köszönöm előre is!

SC

Nephilim
    Nephilim
    Résztvevő

Ó ez nagyon jó hír!!!

tőlem 5Km van :)

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 70