Lőszerújratöltés

Kezdőlap Fórumok Lőszer újratöltés Lőszerújratöltés

‘Lőszerújratöltés’ témakör lezárásra került, így a hozzászólás nem lehetséges.

Ennek a témakörnek tartalma 1 hozzászólás, 2 résztvevő. Utolsó frissítés: Bogas Bogas 3 éve, 8 hónapja telt el.

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
  • Szerző
    Bejegyzés
    Bogas
    Bogas
    Résztvevő

Ott hagytam el, hogy megvolt a megfelelő százalékú szórást adó lőpor+sörét+fojtáskombináció, csak éppen túl élesen rúgott vissza a puska. A feladat tehát adva volt: a fojtásoszlop átalakításával kényelmesebbé tenni a lövést.

Próbálkoztam különböző vastagságú filcekkel és parafával, ezeket a zsírozott filc fölé pakolva. Az eredmény teljes kudarc. ökörhugyozás-szerű szórások, nagy, söréthiányos lyukak a papíron. Úgyhogy visszatérek a koppanós kombinációhoz.

Lehet, hogy a spanyolviasz feltalálásához hasonlít a következő leírás, de mivel én most jöttem rá, közzéteszem. A sörétes Magtech-hüvelyek kőnnyűszerrel kicsappantyúzhatóak a prés segítségével, speciális sörétes matrica nélkül, a következőképp:

1. vegyük ki a hüvelytalpbefogót
    2. a matricából (én 30-06-ost használtam) csavarjuk ki a kicsappanytyúzó tüskét
    3. a tüskétlenített matricát csavarjuk a helyére
    4. a kicsappantyúzó tüskét illesszük a gyújtófuratba
    5. a tüske másik végét (ahol az anya van), illesszük a hüvelytalpbefogó helyére
    6. a prés karjának mozgatásával toljuk ki a csappantyút

Csinálni gyorsabb, mint leírni.

nemeth.balazs
    Kulcsmester

A 2013 november 28. előtti fórum hozzászólásokat az alábbi link alatt találja: http://archiv.kapszli.hu/hu/forum/6-14-1

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2