Lorenzoni, Manton

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Lorenzoni, Manton

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 118 hozzászólás, 17 résztvevő. Utolsó frissítés: Kapszli Kapszli 7 hónapja, 1 hét telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 91-105 / 119
  • Szerző
    Bejegyzés
    Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

Szia LQ!

Jól tippelek, hogy az utolsó képen lévő tálkában nem műzli van? Ez lenne az a rugalmas folytás, amiről lentebb írtál?

LQ
    LQ
    Résztvevő

Szia Etheus!

Ezt a vízfürdős dolgot adaptálom. Én 40-50 darabot szoktam egyszerre csinálni. A kenegetés alatt vagy 2x vissza kell tennem a viaszt a mikróba.

Akkor még egyszer jó tesztelgetést! Az indiánok anno a sörétszórásból is tudtak jósolni… :yahoo:

Üdv: LQ

Bogas
    Bogas
    Résztvevő

“Ha ez az amerikai 4-esre utal, akkor 3,28 mm a max méret. Ha angol, akkor 3,05 mm, ha európai, akkor pedig 3,25”

Ha meg a magyar 4-esre, akkor 4,5 mm.

Etheus
    Etheus
    Résztvevő

Szia Etheus! Csinosak. :good: Mivel viszed fel a kenőanyagot? Én fel szoktam melegíteni mikróban folyékonyra. Aztán egy vízfestékes kis ecsettel viszem fel a palástra. Így melegen kicsit be is szívódik a papírba, de kihűlés után a papír nem veszít a szilárdságából (azaz kézben, táskában nem szakad). Én 40-60% arányban keverem (40% méhviasz, 60% faggyú)., de 10% ide vagy oda nem számít. Egy USA fórumról vettem a receptet és nekem nagyon bevált. Nem szedi annyira a koszt a táskában (azért valamennyire ragad, úgyhogy porban azért ne fürdessük), nem maszatol töltés közben, tökéletesen stabilizálja a patront kimozdulás ellen és nagyon kevés dzsuva marad a csőben. Egyébként ez a patronozás egyik előnye, hogy mivel alulméretes, töltéskor nem viszi lefelé a koszt, viszont kifelé jövet tolja rendesen. Főleg ezzel a kemény méhviaszos cuccal. Jó tesztelgetést! Üdv: LQ ui. Keresd meg a kilőtt papírhüvelyeket (már ami marad belőle), mindent elárulnak hol kell még esetleg javítani a konstrukción.

Szia LQ!

Hehe, még a krémes tégely is ugyan az, mint amiben én melegítem a trutyimat  :-) ! A metódus nálam is ua., mint amit Te is leírtál, melegítés, vízfestékes ecsetes “kezelés”, aztán hagyom dermedni. A csőtorkolat úgy is levágja a feleslegben felvitt anyagot. Annyi, hogy én, miután megmikróztam, vízfürdőbe teszem a tégelyt, így nem hűl ki és dermed meg az anyag. A kidermed viaszos bevonat tényleg ad egy plusz tartást, merevíti a patront. Táskában cipelve nem hiszem, hogy szét tudna esni egykönnyen. Még a belövés maradt hátra, talán hétvégén. Majd nézem a papír maradékát. Kicsit olyan, mint a kávézacc jóslás vagy tapaszból jósolni… :whistle:

Etheus

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Szia SC! Köszi, de nem kell hozzá nagy tudomány. Egy Lee kohó, meg egy vizes tál. Akkor ezek szerint a legnagyobb megengedett sörétméret a .454? ;-) LQ

Ja és 200 db-nál több szem nem lehet egy töltetben. :rose:

Ez áll egyébként a szabályzatban: “4-es méretű sörét vagy kisebb használandó mindenkor, a sörét anyaga nem lehet acél vagy köpenyezett” Ha ez az amerikai 4-esre utal, akkor 3,28 mm a max méret. Ha angol, akkor 3,05 mm, ha európai, akkor pedig 3,25

:yes:

LQ
    LQ
    Résztvevő

Szia SC!

Köszi, de nem kell hozzá nagy tudomány. Egy Lee kohó, meg egy vizes tál.

Akkor ezek szerint a legnagyobb megengedett sörétméret a .454?  ;-)

LQ

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Az enyém ennyi:

Szia LQ!

A csipicsöpinél csak arra figyeljetek, hogy a max sörétméret limitálva van CAS-ban, a gellerek elkerülése végett! Egyébként faja a cucc!

SC

border guard
    border guard
    Résztvevő

Még valami: A sörét egyberepülhet,lövedék gyanánt témához

A régi vadászok/már a szerelt patronos ídőkben/ ha hirtelen apróvadas vadászat közben golyóra volt szükség/disznót vagy őzet kiabáltak a hajtásban/ és golyó nem volt náluk,a lőporfojtás felett bicskával,körbevágták a patront és a felső söréthányad egybe repült lövedékként,…..

Jó, a szerelt patron levágott felső része,kemény kartonpapír zárófojtással, és a lágy papírpatron felső hányada,pláne lazán behajtva ,nem azonos….

no majd…

üdv:

Attila

üdv:

Attila

border guard
    border guard
    Résztvevő

Urak!

Nos erre gondoltam én is,szépek…brtto 18.2 mm,kaliberhelyes legyen a 12-es kaliberbe.Nos a lőpor akkor mégis csak előre,külön kerül betöltésre helyesen ,hiszen a lőpor alá nem kerülhet ,papír egyébb maradvány.Müködik -e a dugattyú-elv,eltávozik-e a patron maradéktalanul ?Kérdés a slugosodás/ a patron felső része,egybe repül/ ami LQ jogos aggodalma,hogy alakul, a szóráskép?

Veletek szemben én még csak elméletileg  nézem a dolgot/pedig a PD sörétes ítt figyel a sarokban,de a gyakorlati próba még várat magára/dacára ,hogy muskétában jópárat kilöttem/löttünk , a lőport betöltve,a többit rátöltve természetesen müködik a dolog lövedékkel egypár száz éve,de söréttel,szórásképpel …Na az a kérdés

Annál is inkább,mert számtalanszor a “szoló” gömblövedék is viszi magával a papírpatronos “kabátját” sokszor 50m-re a lőlapot átütve

No majd a puding próbája… :good:

üdv:

Attila

LQ
    LQ
    Résztvevő

Szia Etheus!

Csinosak. :good:

Mivel viszed fel a kenőanyagot?

Én fel szoktam melegíteni mikróban folyékonyra. Aztán egy vízfestékes kis ecsettel viszem fel a palástra. Így melegen kicsit be is szívódik a papírba, de kihűlés után a papír nem veszít a szilárdságából (azaz kézben, táskában nem szakad). Én 40-60% arányban keverem (40% méhviasz, 60% faggyú)., de 10% ide vagy oda nem számít. Egy USA fórumról vettem a receptet és nekem nagyon bevált. Nem szedi annyira a koszt a táskában (azért valamennyire ragad, úgyhogy porban azért ne fürdessük), nem maszatol töltés közben, tökéletesen stabilizálja a patront kimozdulás ellen és nagyon kevés dzsuva marad a csőben. Egyébként ez a patronozás egyik előnye, hogy mivel alulméretes, töltéskor nem viszi lefelé a koszt, viszont kifelé jövet tolja rendesen. Főleg ezzel a kemény méhviaszos cuccal.

Jó tesztelgetést!

ui. Keresd meg a kilőtt papírhüvelyeket (már ami marad belőle), mindent elárulnak hol kell még esetleg javítani a konstrukción.

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Etheus
    Etheus
    Résztvevő

Sziasztok,

kicsit barkácsoltam én is patrongyártás terén. A kész patront én már nem szerelgetném szét töltés során, azzal szinte az összes előnye elveszik, amiért az ember összerakta. A port természetesen nem integrálva az egész patron ledöngölhető egyben és lőhető. Viszonylag egyszerű az összeszerelése, de a 18,2-es farúd, az enyémhez nagyon nagy lenne, mert a papír és a kenőanyag vastagsága is hozzáadódik. Én 16 mm-es hengeres rudat vetettem be, maszkoló szalaggal “kaliberpontosra” igazítva. Még így sem lett 17 mm. A kész patron impregnáltam szupertitkos kencével (méhviasz-marhafaggyú 1:1 arány  :whistle: ). Ez segít tölteni és reméllem tisztán tartani a csövet. Még a teszt van hátra, majd meglátjuk, hogy muzsikál.

1. kép: impregnálás előtt 2. kép: utánna

Etheus

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    LQ
    LQ
    Résztvevő

Az enyém ennyi:

border guard
    border guard
    Résztvevő

Szervusz István!

Örülök a válaszodnak,ha megjön a jobb idő Jászfelsőn kipróbálom/juk…illetve ha lessz fuvar előbb is ebben a “mediterrán télben” ahogy már kész tényként az ídőjósok megállapították,hogy eltolódnak az időjárási övek..kontinentálisból mediterrán,mediterránból sivatagi….

Azért remélem ez még sci-fi,nem valóság…

Igen a katonai vagy vadász alkalmazás,némileg más,mint a lőtéri ahol mindennek van helye a töltőasztalon….Bársony István féle írás tartalmazza ,hogy egy 30 töltéssel bejárhatta több község határát pedig akkor,jobban keltek a foglyok,pattogtak a nyulak…/ a fácán később terjedt el az egyes főurak fácánkertjei , az intenziv tenyésztés következtében/

Szóval kiróbálom a klasszikus papírpatron készitésből egy  praktikus patronformát kiválasztva…

18.2 -es farúdra ,csomagolópapír/behajtva,majd lőpor,filfojtás,majd a sörétadag vagy tapaszolt golyó,zárólap

Lényeg az,hogy a lőporbeöntés filc,vagy parafa vastagfolytás betétele ,ledöngetése után a papírpatron palástjából jóformán

csak a sörétet tartalmazó patronhányadot használnám/esetleg kenőanyaggal impregnálva/,esetleg zárófojtásként a darabokból valamennyit DE a lőpor,alatt semmi

szutyok ne legyen,és a vastagfojtás hagy lássa el a “dugattyú funkcíót”

Remélem müködik…Szivesen olvasnánk a sörétgyártási próbálkozásotokról,miután a sörétbeszerzés elég nyögvenyelősen meg

üdv:

Attila

LQ
    LQ
    Résztvevő

Szia Attila!

Szerintem gond nélkül működni fog az elméleted. Valami hasonlóval Én is töltöttem egy ideig. Hagyományos módszerrel indultam, csak később kezdtem patronozni. A lőpor “hozzácsomagolásának” nem sok értelme van lőtéri körülmények között, ezért ilyesmivel nem kísérleteztem. A lőporos rész feltépése, beöntése, letépése a hadipuskáknál jól működik, akkor itt is fog.

border guard
    border guard
    Résztvevő

Szervusz István!

Olvasva küzdelmeidet,valamint egyetértve a jogos aggodalommal,miszerint a csőbe ne kerüljön elkerülhető hulladék.Csak az elmélet szintjén szerinted megvalósitható -e az alábbi műveleti sor:

1.patronnyitás a lőpor betöltése

2,a lőpor feletti patronpalást letépése,eldobása/összegyűjtése/

3.a filfojtás kivétele,betöltése,töltővesszővel szorosan “rammelés”

4.a sörétet tartalmazó felső harmad betöltése,akár a zsírozott,átitatott patronpalástal

5.a zárólap behelyezése,”rammelés”

Ha működne akkor gyakorlatilag a papírpatron,csak mint előrecsomagolt töltési módszer, anyagát nézve csak részlegesen felhasznált lenne.

A sörétet tartalmazó patronpalást,qvasi sörétkosárként funkcionálna…

elméletileg a csőbe nem maradna vissza jelentős hulladék mert a fojtás kitolná

Nos ez természetesen csak elmélet,kérdés működne -e

Valamint érdemes -e,jelentene ez észlelhető könnyebséget,azáltal hogy az egy töltéshez szükséges lőszerelem kéznél van..nem a táskából kell egyenként elővenni.

Mi a véleményed ill.véleményetek?

üdv:

Attila

15 bejegyzés megtekintése - 91-105 / 119