Lorenzoni, Manton

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Lorenzoni, Manton

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 118 hozzászólás, 17 résztvevő. Utolsó frissítés: Kapszli Kapszli 6 hónapja, 1 hét telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 119
  • Szerző
    Bejegyzés
    Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Bérczy Károly 1860-ban megjelent Vadászműszótárából kerítettem egy kis leírást a különböző sima csőből kilőtt lövedéktípusokhoz:

“Ficzkó, Laufkugel, kisebb golyó, mellyből kettő három megy a csőbe

Golyó, Passkugel, a fegyvercső átmérőjét betöltő egyes golyó. Hegyalján: galacs

Göbecs vagy serét, Schrot; kásagöbecs – Dunst; szalonka-, rucza-, nyúlgöbecs, sat.

Posta, Pfosten, kisebb golyó, mellyből négy öt megy egy töltésre

Szatyma, a göbecs vastagabb neme”

LQ
    LQ
    Résztvevő

Mondjuk pont semmit nem számít, vélhetően nem emiatt csúszok le a koronglövő VB címről és imádom így is, mert naggyon jó kis vas, buckshotra töltve lehet vele pusztítani a támadó vizespalackokat / dinnyéket / sörös bulihordókat.

Szia Johnny86!

Áttúrtam a szekrényemet és amit találtam abból ezeket a “kombókat” alkottam. Szonettek sörétesre. :) Ki is próbáltam őket. Látványtechnikailag magával ragadó. Csak ajánlani tudom. :)

Üdv: LQ

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    LQ
    LQ
    Résztvevő

Nekem ilyen számok nincsenek. Az enyém szerintem korábbi, de csak tippelem, mert használtan vettem.

kleno1
    Résztvevő

Ezek a képek tényleg nehezen mennek fel. Valami jelezhetné, ha túl nagy.

kleno1
    Résztvevő

Nekem nincs beütés, vagy nem találtam meg. A szemem már nem a régi. :) A mért értékek az mutatják, hogy 1/2-es és nem 1/4-es. Állítom mindezt a legcsekélyebb határozottság nélkül. :) Az enyém is ovális. A CYL 0,15 mm-el, a MOD 0,1 mm-el nagyobb vízszintesen.

2009-s vásárlás,

Nekem nincs beütés, vagy nem találtam meg. A szemem már nem a régi. :) A mért értékek az mutatják, hogy 1/2-es és nem 1/4-es. Állítom mindezt a legcsekélyebb határozottság nélkül. :) Az enyém is ovális. A CYL 0,15 mm-el, a MOD 0,1 mm-el nagyobb vízszintesen.

2009-s vásárlás,

Attachments:

kleno1
    Résztvevő

2009-s vásárlás,

LQ
    LQ
    Résztvevő

Meg lesznek a nagyobb távolságú tesztek is, de most csak 8 db.-ot készítettem. Több félét próbáltam ki, magasan ez volt a legbiztatóbb.

“Mondjuk pont semmit nem számít, vélhetően nem emiatt csúszok le a koronglövő VB címről és imádom így is, mert naggyon jó kis vas, buckshotra töltve lehet vele pusztítani a támadó vizespalackokat / dinnyéket / sörös bulihordókat.”

Ezen a téren teljesen megegyezik az ízlésünk. :)

LQ
    LQ
    Résztvevő

Nekem nincs beütés, vagy nem találtam meg. A szemem már nem a régi. :) A mért értékek az mutatják, hogy 1/2-es és nem 1/4-es. Állítom mindezt a legcsekélyebb határozottság nélkül. :)
    Az enyém is ovális. A CYL 0,15 mm-el, a MOD 0,1 mm-el nagyobb vízszintesen.

LQ
    LQ
    Résztvevő

Nem nagyon értek hozzá, de gugliztam a témát és nekem az jött le, hogy van konkrét csőtorkolat átmérő meghatározás (csatolt kép). A netes források ezt adják meg, azaz a Modified (USA) az 1/2-esnek (UK) felel meg, és a csőtorkolat átmérője 0,02 inch-csel kisebb a Cylinder csőnél. Ez nálam teljesen megállja a helyét. Viszont sokáig abban a hitben voltam, hogy 1/4-es a szűkítésem, mivel itt a fórumon, a cikkekben, a termékeknél, stb. ez van írva, ill. ez hangzott el. Értetlenkedni azután kezdtem, hogy anno megmértem.

A név nincs anyakönyvezve, lehet ötletelni. Kinek mi tetszik. :)

Attachments:
    Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

A szereltes, bicskával megvágott improvizációs slug mintájára készítettem elöltöltős verziót. Nem volt nehéz dolgom. A papírpatron készítésnél korábban problémát jelentő „slugosodásra” kellett kicsit ráerősítenem. Duplán tekertem a papírt és nem sajnáltam a ragasztót. Parafakorongokkal növeltem egy kicsit a hosszán, hogy kellően elől legyen a súlypontja. A fedőkorongot vastagabbra cseréltem és nem csak lehajtottam, le is ragasztottam. Ezzel kész is volt. Ma próbáltam ki. A You Tube-os „Cut Shell” videókból számítottam rá, hogy nem lesz rossz. És tényleg nem lett rossz. A szélsőket az elején lőttem, aztán besűrűsödött. A közepén négy van. Sajnos az utolsó szétszakadt és „terített”. Duplázva lőttem, azaz CYL és MOD felváltva. Távolság 20 m, szabadkézből.

A névadás is megtörtént, mivel a „Zs”- és „C”-brenneke, – mondjuk úgy – nem illendő névhasználat. A Parasztbrenneke meg nekem nem tetszik. Azért a hagyomány „vonalán” maradva Indiánbrenneke lett. :)

Ez nagyon jó szórás, kíváncsi lennék nagyobb távon (30, 40, 50 méteren) mit mutatna. Egy komolyabb kamerával milyen frankó lassított felvételeket lehetne csinálni…

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

A puskám csövei oválisak, kb. 0,1 mm ovalitás mérhető bennük. Talán forrasztáskor deformálódtak, a “lapát” irányában nagyobbak.

[/quote]

Én azt hittem, hogy csak engem tiszteltek meg avval, hogy tele van marógép nyomokkal a cső belseje, de aztán más sörétes puskáknál is láttam ugyanezt. Azért durva, hogy a 21. században nem tudnak egy valóban sima furatot megcsinálni, az ezer éves ruszki sörétesek csöveit meg ha kifordítanánk, látnánk magunkat bennük…

Mondjuk pont semmit nem számít, vélhetően nem emiatt csúszok le a koronglövő VB címről és imádom így is, mert naggyon jó kis vas, buckshotra töltve lehet vele pusztítani a támadó vizespalackokat / dinnyéket / sörös bulihordókat.

kleno1
    Résztvevő

A képek egy kicsit döcögősen mentek fel. Egyébként azért kísérletezgetek ezzel, mert én nem igazán merem kilőni a szűkített csőből a tapaszolt gömböt. Sőt olyan kollégával is beszéltem aki a Lee slugot kilövi belőle. „Ami belemegy az ki is jön” elv alapján. Hát lehet, hogy csak bátorság dolga. Megjegyzem én megmértem a DP Classic puskám szűkített csövét és ½-es szűkítést mértem (17,85 mm). A Cylinder cső nekem 18,4 mm. Egyébként az internetes szakirodalom is ½-esnek írja a Modified szűkítést. Ezzel szemben mindenkitől azt hallottam, hogy a DP Classic ¼-es szűkítésű. Na mindegy, lehet, hogy az enyém péntek délután készült. Üdv: LQ

A csőfarcsavarok aljába beütötték a szűkítés mértékét. Az enyémbe 0 és 4 van beleütve, tehát cyilinder és 1/4 szűkítés. Nagyjából én is azokat az értékeket mértem amiket te is mértél a tiéden. A puskám csövei oválisak, kb. 0,1 mm ovalitás mérhető bennük. Talán  forrasztáskor deformálódtak, a “lapát” irányában nagyobbak.

rprme
    rprme
    Résztvevő

1/2 1/4 mod stb kifejezések tudomásom szerint az adott távolságon beszórt terület alapján lettek kialakítva. Emiatt ezek nehezen válthatóak át konkrét mm-re. Vannak táblázatok de ezek egymástól is eltérőek. Nyilván nem mindegy a csőhossz és a lőportöltet sem. Így a feketelőporos lassú, nem vagy gyenge kosaras töltetek 1/2-es szórása más mértékű szűkítést igényel mint a szerelteseknél.

Amúgy az én új (perwollal mosott) Perersoli L241 cassicomon sem stimmel, úgyhogy nem péntek.

Más: a politikailag korrekt elnevezésre – bugylibrenekke?

LQ
    LQ
    Résztvevő

A képek egy kicsit döcögősen mentek fel.

Egyébként azért kísérletezgetek ezzel, mert én nem igazán merem kilőni a szűkített csőből a tapaszolt gömböt. Sőt olyan kollégával is beszéltem aki a Lee slugot kilövi belőle. „Ami belemegy az ki is jön” elv alapján. Hát lehet, hogy csak bátorság dolga. Megjegyzem én megmértem a DP Classic puskám szűkített csövét és ½-es szűkítést mértem (17,85 mm). A Cylinder cső nekem 18,4 mm. Egyébként az internetes szakirodalom is ½-esnek írja a Modified szűkítést. Ezzel szemben mindenkitől azt hallottam, hogy a DP Classic ¼-es szűkítésű. Na mindegy, lehet, hogy az enyém péntek délután készült.

Üdv: LQ

LQ
    LQ
    Résztvevő

A szereltes, bicskával megvágott improvizációs slug mintájára készítettem elöltöltős verziót. Nem volt nehéz dolgom. A papírpatron készítésnél korábban problémát jelentő „slugosodásra” kellett kicsit ráerősítenem. Duplán tekertem a papírt és nem sajnáltam a ragasztót. Parafakorongokkal növeltem egy kicsit a hosszán, hogy kellően elől legyen a súlypontja. A fedőkorongot vastagabbra cseréltem és nem csak lehajtottam, le is ragasztottam. Ezzel kész is volt. Ma próbáltam ki. A You Tube-os „Cut Shell” videókból számítottam rá, hogy nem lesz rossz. És tényleg nem lett rossz. A szélsőket az elején lőttem, aztán besűrűsödött. A közepén négy van. Sajnos az utolsó szétszakadt és „terített”. Duplázva lőttem, azaz CYL és MOD felváltva. Távolság 20 m, szabadkézből.

A névadás is megtörtént, mivel a „Zs”- és „C”-brenneke, – mondjuk úgy – nem illendő névhasználat. A Parasztbrenneke meg nekem nem tetszik. Azért a hagyomány „vonalán” maradva Indiánbrenneke lett. :)

Attachments:
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 119