Kútmérgezők kuckója

Kezdőlap Fórumok Csináld magad Kútmérgezők kuckója

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 103 hozzászólás, 25 résztvevő. Utolsó frissítés: Pferi Pferi 6 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 76-90 / 104
  • Szerző
    Bejegyzés

conqver
    Résztvevő

Szevasztok!
    Tudtok BP-n olyan boltot, ahol lehet kapni marhafaggyút?
    Otthoni olvasztás kizárt mert az asszony kinyír :-)
    Tehát előre kiolvasztott kell!

Köszönöm!

Cajga
    Cajga
    Résztvevő

Azon agyalok, lehetne-e esetleg ugyanezt a módszert használni egylövetűhöz is?

Hi Doki!

Nekem is eszembe jutott és ki is próbáltam. Egy .45-ös Le Page volt az alany. A töltet sorban: lőpór/swiss/, gríz, tabletta, majd tapasz/mivel ez mindenképpen kell/, végül a lövedék. Tapasztalat: Pontosabb nem lett, valamivel tisztább maradt a cső, viszont macerássabb lett a töltés, tehát maradtam az eredeti töltésnél. A revkónál viszont bejött, mint azt már írtam alább is. Még egy érdekesség. A tablettát kipróbáltam a hagyományos zsírzással is olymódon, hogy a dobfuratba bepréselt lövedék tetejére tettem a zsírtablettát/én ezt a nevet adnám neki/, majd a hüvelykujjammal belenyomtam a dobfurat tetejébe. Ezzel a megoldással elég kb. 3-4mm vastag tabletta. Ez is sokkal tisztább és gyorsabb megoldás, valamint a hő sem olvassza meg annyira mint a sima zsírt.

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Cajga
    Cajga
    Résztvevő

Tőbb, mint valószínű, hogy az el nem égett ragasztócsík   ragasztócsík maradványok voltak,

Azóta normál módon töltök, még ha macerásabb is.

Elkészítettem ragasztó nélkül a töltényeket. Se az alját, se a tetejénél a golyót nem ragasztottam, hanem csak vizeztem/nyál/. A töltény alakját alul szűkítettem egy kicsit, így egészen a dobkamra aljába le tudom nyomni, segítvén a biztos gyújtást. Ezek már elsőre és nyomtalanul működtek. Edzés és verseny alkalmával én is a hagyományos módszerrel töltök, de szeretnék majd N-SSA lövészetre/találkozóra is menni, ott viszont ez a módi. ;-)

Attachments:
    Doki_75
    Doki_75
    Résztvevő

Sziasztok! Egy kérdésem lenne a “gyakorló” N-SSA lövészekhez. A papírhüvelyes töltényt a dobba töltés után kell-e zsírozni? Kisérleteztem, hogy a papírtölténybe tettem a korábban leírt zsírtablettát, de ahol éríntkezett a tablettával, ott nem égett el rendesen cigipapír. Következő próba, a kész töltényt egy pillanatra belemártottam a nitrátos folydékba. Valamivel jobb lett az eredmény, de maradt még egy kis szalag az említett érintkezési ponton. Tehát ezért kérdezném, hogy ennél a lövészetnél kell-e a zsírzás. A pontlövészetnél olvasva az idei nemzetközi szabályt, nem kötelező a dob zsírzása. Várom a javaslatokat. Korábban igértem, hogy a zsírtablettával kapcsolatos tapasztalataimat megosztom veletek. A korábban leírt keveréket elkészítettem,az eszközöket beszereztem-elkészítettem, tablettákat kiszaggattam. Az általam használt R&S revolvernél a lőpor 15gr, a dara térfogatát csökkentenem kellett a tabletta miatt kb. 20-21gr-re, majd erre jött a tabletta ami 6-7mm vastag, és végül a ,454-es RB lövedék. A fegyver szórása nem változott, a csőbe lerakodó égéstermék mennyísége viszont drasztikusan csökkent. A képen a tapasz az első, majd a második kihúzás után készült. Tabletta nélkül korábban megértem a tapaszt letolni a csövön. Zsír lerakódást a dob és cső körül nem volt, viszont a dobot egy vékony film szerű réteg rakodik le. Ez nem zavaró, egy laza törléssel eltávolítható két töltés között. Összefoglalva, nekem bejött ez a tabletta, ezt használtam már az idei OB-n is.:-)) Üdv: Cajga

Szia Cajga!

Örülök, hogy bejött az innováció. Azon agyalok, lehetne-e esetleg ugyanezt a módszert használni egylövetűhöz is? Ha nem Swiss lőport használsz, vagy hosszú lövedéket, mint a Lee REAL, kevésbé koszolódik a cső, illetve nem olyan dzsuvás a töltés után a kezed. Ráadásul gyorsabb is tölteni. Hátha számít 1-2 kört?

Ha valakinek még van a pasztillákkal tapasztalata, örülnék, ha megosztaná. Hadd hízzon a májam :-). Kíváncsi lennék, Chariot Kolléga kipróbálta-e már. Hátha visz bele egy kis vegyész turpisságot.

A grease cookie az eredeti angol neve a cuccnak. Magyar névadás még nem volt. Csak zsírpasztillának neveztem el, bár nem biztos, hogy akkurátus a megnevezés. Van valami ötletetek?

Üdv.

Balázs

Doki_75
    Doki_75
    Résztvevő

indemellet a cigipapíros patron elvileg jó magában is, nem kell plusz nitrátozás, nekem elégett a dobban maradék nélkül.

Szia Cajga!

Nekem ugyanez játszott be a papírtölténnyel, pedig extra vékony cigipapírt használtam. A 2. és 3. dob között már 50% fölé ment a csütörtökös lövések száma. A papír kis darabjai eltömték a lőkúpok furatát. Tőbb, mint valószínű, hogy az el nem égett ragasztócsík maradványok voltak, amiket a következő töltéskor a dobkamra aljára toltam. A nyomás aztán szépen belepasszírozta őket a gyújtófuratokba.

Azóta normál módon töltök, még ha macerásabb is.

Üdv: Balázs

Etheus
    Etheus
    Résztvevő

Mindemellet a cigipapíros patron elvileg jó magában is, nem kell plusz nitrátozás, nekem elégett a dobban maradék nélkül. Na, akkor nem tudom mit rontok el.Készítettem 3db töltényt másik fajta ragasztócsíkos cigipapírból RB lövedékkel. Már a végét sem ragasztom /mit a csapi lángja begyújt /, hanem nedvesen lezárom. Egyedül a lövedéket ragasztózom meg, hogy ne essen ki a töltényből. A csapi is a revolverekhez ajánlott extra erőset használom. Az eredmény a képen látható, 3-ból 2 nem égett el rendesen. Ha ebbe belenyomom a következő töltényt, nem hiszem hogy ne okozna gyújtási problémát / dugulást /. A papírtöltény zsírzását megoldottam, egyszerübben mint vártam. A dobba benyomás után simán beletettem a tablettát és újjal rányomtam. Tisztább megoldás mint a kencefice és gyorsabb is. Ha teheted, tegyél fel képet a saját papírtöltényedről. Üdv: Cajga

Szia,

képem most nincs, nem voltam már egy ideje lőtéren sajnos, de pontosan így csinálom én is (ha rávesz a lélek :yes:  ), mint a videóban. Én is gömblövedéket használok. Ennél arra kell figyelni, hogy a kis “kukacot” az alján annyira le kell vágni, amennyire csak lehet, mert az okozhat olyan galibát, mint Neked, ha túl hosszú. A videóban tesz bele vmi kenőanyagot, én nem szoktam. Amikor ezt belenyomod a dobba, a dob levágja a fölösleget a golyó tetejéről.

Etheus

Cajga
    Cajga
    Résztvevő

Mindemellet a cigipapíros patron elvileg jó magában is, nem kell plusz nitrátozás, nekem elégett a dobban maradék nélkül. 

Na, akkor nem tudom mit rontok el.Készítettem 3db töltényt másik fajta ragasztócsíkos cigipapírból RB lövedékkel. Már a végét sem ragasztom /mit a csapi lángja begyújt /, hanem nedvesen lezárom. Egyedül a lövedéket ragasztózom meg, hogy ne essen ki a töltényből. A csapi is a revolverekhez ajánlott extra erőset használom. Az eredmény a képen látható, 3-ból 2 nem égett el rendesen. Ha ebbe belenyomom a következő töltényt, nem hiszem hogy ne okozna gyújtási problémát / dugulást /. A papírtöltény zsírzását megoldottam, egyszerübben mint vártam. A dobba benyomás után simán beletettem a tablettát és újjal rányomtam. Tisztább megoldás mint a kencefice és gyorsabb is. Ha teheted, tegyél fel képet a saját papírtöltényedről.

Üdv: Cajga

Attachments:
    Etheus
    Etheus
    Résztvevő

Sziasztok! Egy kérdésem lenne a “gyakorló” N-SSA lövészekhez. A papírhüvelyes töltényt a dobba töltés után kell-e zsírozni? Kisérleteztem, hogy a papírtölténybe tettem a korábban leírt zsírtablettát, de ahol éríntkezett a tablettával, ott nem égett el rendesen cigipapír. Következő próba, a kész töltényt egy pillanatra belemártottam a nitrátos folydékba. Valamivel jobb lett az eredmény, de maradt még egy kis szalag az említett érintkezési ponton. Tehát ezért kérdezném, hogy ennél a lövészetnél kell-e a zsírzás. A pontlövészetnél olvasva az idei nemzetközi szabályt, nem kötelező a dob zsírzása. Várom a javaslatokat. Korábban igértem, hogy a zsírtablettával kapcsolatos tapasztalataimat megosztom veletek. A korábban leírt keveréket elkészítettem,az eszközöket beszereztem-elkészítettem, tablettákat kiszaggattam. Az általam használt R&S revolvernél a lőpor 15gr, a dara térfogatát csökkentenem kellett a tabletta miatt kb. 20-21gr-re, majd erre jött a tabletta ami 6-7mm vastag, és végül a ,454-es RB lövedék. A fegyver szórása nem változott, a csőbe lerakodó égéstermék mennyísége viszont drasztikusan csökkent. A képen a tapasz az első, majd a második kihúzás után készült. Tabletta nélkül korábban megértem a tapaszt letolni a csövön. Zsír lerakódást a dob és cső körül nem volt, viszont a dobot egy vékony film szerű réteg rakodik le. Ez nem zavaró, egy laza törléssel eltávolítható két töltés között. Összefoglalva, nekem bejött ez a tabletta, ezt használtam már az idei OB-n is.:-)) Üdv: Cajga

Szia,

én saját tapasztalat alapján és a biztonság végett javaslom a papírpatron zsírzását, miután belenyomtad a dobba. A papírpatronba magába az általad leírt miatt sem jó tenni, illetve akármennyire is időjárásálló, én inkább külön használom a zsíradékot. Nem az igazi, ha kicsit elkezd olvadgatni  :scratch: Mindemellet a cigipapíros patron elvileg jó magában is, nem kell plusz nitrátozás, nekem elégett a dobban maradék nélkül.

Etheus

Cajga
    Cajga
    Résztvevő

Még két kép. ;-)

Attachments:
    Cajga
    Cajga
    Résztvevő

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a “gyakorló” N-SSA lövészekhez. A papírhüvelyes töltényt a dobba töltés után kell-e zsírozni? Kisérleteztem, hogy a papírtölténybe tettem a korábban leírt zsírtablettát, de ahol éríntkezett  a tablettával, ott nem égett el rendesen cigipapír. Következő próba, a kész töltényt egy pillanatra belemártottam a nitrátos folydékba. Valamivel jobb lett az eredmény, de maradt még egy kis szalag az említett érintkezési ponton. Tehát ezért kérdezném, hogy ennél a lövészetnél kell-e a zsírzás. A pontlövészetnél olvasva az idei nemzetközi szabályt, nem kötelező a dob zsírzása.

Várom a javaslatokat.

Korábban igértem, hogy a zsírtablettával kapcsolatos tapasztalataimat megosztom veletek. A korábban leírt keveréket elkészítettem,az eszközöket beszereztem-elkészítettem, tablettákat kiszaggattam. Az általam használt R&S revolvernél a lőpor 15gr, a dara térfogatát csökkentenem kellett a tabletta miatt kb. 20-21gr-re, majd erre jött a tabletta ami 6-7mm vastag, és végül a ,454-es RB lövedék. A fegyver szórása nem változott, a csőbe lerakodó égéstermék mennyísége viszont drasztikusan csökkent. A képen a tapasz az első, majd a második kihúzás után készült. Tabletta nélkül korábban megértem a tapaszt letolni a csövön. Zsír lerakódást a dob és cső körül nem volt, viszont a dobot egy vékony film szerű réteg rakodik le. Ez nem zavaró, egy laza törléssel eltávolítható két töltés között. Összefoglalva, nekem bejött ez a tabletta, ezt használtam már az idei OB-n is.:-))

Üdv: Cajga

Attachments:
    Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Sziasztok! bár mindenki tudja, hogy az ólom nem a hosszan tartó egészség titka, talán érdekes lehet ez a kis pamflet az ólomexpozícióról. üdv – Gábor

Ez egy nagyon hasznos anyag! Köszönöm, hogy postoltad!!

Szabó Gábor
    Szabó Gábor
    Kulcsmester

Sziasztok!

bár mindenki tudja, hogy az ólom nem a hosszan tartó egészség titka, talán érdekes lehet ez a kis pamflet az ólomexpozícióról.

üdv –

Gábor

Doki_75
    Doki_75
    Résztvevő

Szia Cariot!

Túl vagyok tobb mint 300 lövésen. Eddig zero lerakódas, ami ne jött volna ki bronzkefével. Bár a baby popsitörlő a Swiss lőport simán kihozza tapasz kihúzóval.

A köztes fojtásra ott a pont. Bár találtam a lőlapon  kenőanyagot. A 12-es lyukasztóval kivágott karton korongot szoktam a zsírpasztilla fölé tölteni. Lőpor, gríz, zsír, karton, golyó a töltet. Nobody kolléga a megmondhatója, hogyan működik. A karton gyürüs mappa elválasztó lap.

üdv:

Balázs

Chariot
    Résztvevő

Eddig külföldön voltam és közben  mik történtek errefelé! A leírt ötlet igen tetszik! Magam is ki fogom próbálni.  Már csak még azt kellene eldöntenem, hogy a “gyertya viasz” az paraffin, vagy sztearin legyen-e? Bár praktikusan lehet, hogy mindegy.

Az viszont IMHO szintén jó felvetés, hogy tán kéne valami a zsír és a lövedék közé, mert ez a kemény anyag jócskán felragadhat a lövedék aljára! De egy megfelelő méretűre kivágott zsír/pausz papír korong mindezt jól megoldhatja. Habár a felragadás szerintem főleg az ogivál lövedékek esetén történhet meg igaziból :). Azt meg úgyis fémcélok döntögetésére használjuk, ott meg az a (elméleti) pontosságcsökkenés, amit a zsír okozhat nem hiszem, hogy bármit is számít!

Azt meg, hogy hosszú távon okoz-e gyantás lerakódást a csőben a sok paraffin, azt úgyis csak az idő dönti majd el!  ;-)

Nobody
    Résztvevő

És a képek

Attachments:
15 bejegyzés megtekintése - 76-90 / 104