Kútmérgezők kuckója

Kezdőlap Fórumok Csináld magad Kútmérgezők kuckója

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 103 hozzászólás, 25 résztvevő. Utolsó frissítés: Pferi Pferi 6 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 104
  • Szerző
    Bejegyzés
    Pferi
    Pferi
    Résztvevő

Hát köszi. A tilosban nem vagyok biztos, mivel tilos a nyomjelzős lövedékkel szerelt lőszer, de hol itt a lőszer? Hogy a cső szétég? Erre sem kötnék fogadást, néhány lövéstől biztos nem tövig… Ha meg igen sznubi lesz belőle. :) A torkolattűz OK, de hát oldalról nézve még lehet esztétikus, pl video. Az erőltetésre meg ott a szenna tea. Valami konstruktív vagy tapasztalat???

Hidd el most még szépen kérjük,hogy fejezd be… máshol szenna teázzál… :yes:

MI VAN????? (Nézek ki bambán az egyébként is furcsa kinézetű fejemből.)

Nagyon egyetértek a fenti sorokkal! :-(

Bár S.C. az oldal “gazdája” (remélem benéz, és lesz pár keresetlen szava neki is) azért nem állom meg, hogy ne írjak! Ez (főleg) a történelmi lövészet oldala, és nem a “hogyan csináljunk minél nagyobb fegyveres marhaságot” rovat oldala! Itt nagyon sok ember nagyon sokat tett azért, hogy a jelenlegi – távolról sem tökéletes – szinten álljon az elöltöltős lövészet. Nem kellene feltétlenül elbaxni!!!

1; nézzük a tövényi szabályozást: (24/2004)

„A” kategória

1. Automata tűzfegyverek.

2. Más tárgynak álcázott tűzfegyver.

3. Páncéltörő (áthatoló), robbanó, fényjelző vagy gyújtólövedékeket tartalmazó lőszer, valamint az ilyen lőszerhez való lövedék.

No. kérem, ha pl. a 0.454 kúpos lövedéket bele lehet ültetni a 0.45 ACP hüvelybe (nem tudom, utána nézek) akkor mi is van a fentiek szerint? Nagyok sok pénzbe és időbe telhet a tisztázása, és reménykedni kell, hogy nem az elhíresült “fegyverszakértők” egyikét fogjuk ki…ellenkezőleg esetletg 2-8 év, mint “A” kategóriában való kalózkodás.

2. Mi a jó büdös nagy fenének???? Egy lövetű fegyvereknél, vagy akár ismétlő fegyvereknél mi a túró jelentősége van ennek? Elöltöltőnél meg véképp semmi. Gyér fegyveres tudásom szerint, ennek a sorozatlövő (automata) fegyvereknél van jelentősége, hogy még lövés/sorozat körben módosíthatsd az irányzást, le tudd “söpörni” a célt – akár gyér látási viszonyoknál is. Itt még látni se fogod a célt a füsttől!!!!

Ha meg csak úgy, mert élvezetes, mást tudnék javasolni, pl. pár felnőtt oldalt a Neten – na, azzal kell próbálkozni! :-)

(Egyébként min. két kollega van, aki nem rossz vegyész, és szerintem sejt is a témáról valamit – de nem értelmi fogyatékosak, hogy ilyennel próbálkozzanak, vagy hülye tanácsokat adjanak.)

gunner
    Résztvevő

Hát köszi. A tilosban nem vagyok biztos, mivel tilos a nyomjelzős lövedékkel szerelt lőszer, de hol itt a lőszer? Hogy a cső szétég? Erre sem kötnék fogadást, néhány lövéstől biztos nem tövig… Ha meg igen sznubi lesz belőle. :) A torkolattűz OK, de hát oldalról nézve még lehet esztétikus, pl video. Az erőltetésre meg ott a szenna tea. Valami konstruktív vagy tapasztalat???

Hidd el most még szépen kérjük,hogy fejezd be… máshol szenna teázzál… :yes:

rprme
    rprme
    Résztvevő

Hát köszi.

A tilosban nem vagyok biztos, mivel tilos a nyomjelzős lövedékkel szerelt lőszer, de hol itt a lőszer? Hogy a cső szétég? Erre sem kötnék fogadást, néhány lövéstől biztos nem tövig… Ha meg igen sznubi lesz belőle. :) A torkolattűz OK, de hát oldalról nézve még lehet esztétikus, pl video.  Az erőltetésre meg ott a szenna tea.

Valami konstruktív vagy tapasztalat???

Wasicuya
    Wasicuya
    Résztvevő

Valamint felesleges is, mert a feketelőpor torkolat tüzétől és füstjétől amúgy sem látnád.

Wasicuya
    Wasicuya
    Résztvevő

Nos, a mozsarakhoz létezik legális megoldás. A golyót átfúrják és színes szalagokat húznak át rajta és egy csomóval rögzítik. Állítólag valahogy megkönnyítette a célzást a következő lövéshez. (nem értek hozzá, valami amcsi videóban láttam)

Chariot
    Résztvevő

Kedves ápolttársak! Az a tolakodó gondolat bánt, hogy miként lehetne házilag nyomjelzős lövedéket készíteni, elöltöltős revkóhoz. Gyufaméreggel (mindenhol gyújtós is) próbáltam de nem jó. Valamilyen foszfor vegyület kellene? Kémiás sportolók segítségét várom! Ui: Tudom 2-8 év, meg már megint nem vettem be az esti gyógyszerem…

Nem kéne itt ezt a témát eröltetni…

A jogi részét most nem is érintve, jót sehogy! Kóvályogni fog, szétégeti a csövedet, sosem lesz jó. És még tilos is! :-)

gunner
    Résztvevő

Kedves ápolttársak! Az a tolakodó gondolat bánt, hogy miként lehetne házilag nyomjelzős lövedéket készíteni, elöltöltős revkóhoz. Gyufaméreggel (mindenhol gyújtós is) próbáltam de nem jó. Valamilyen foszfor vegyület kellene? Kémiás sportolók segítségét várom! Ui: Tudom 2-8 év, meg már megint nem vettem be az esti gyógyszerem…

Nem kéne itt ezt a témát eröltetni…

rprme
    rprme
    Résztvevő

Kedves ápolttársak!

Az a tolakodó gondolat bánt, hogy miként lehetne házilag nyomjelzős lövedéket készíteni, elöltöltős revkóhoz. Gyufaméreggel (mindenhol gyújtós is) próbáltam de nem jó. Valamilyen foszfor vegyület kellene? Kémiás sportolók segítségét várom!

Ui: Tudom 2-8 év, meg már megint nem vettem be az  esti gyógyszerem…

nchris
    Résztvevő

Koszonom!
    Ki is probalom meg ma! :)

Real lovedek kenesehez megfelelo a faggyu/mehviasz/szintetikus motorolaj (olivaolaj) keverek? A bordak kozotti kitoltes, vagy a vekony, martott bevonat a megfelelobb?

Szia NChris!

Az .54-es REAL-t mártani szoktam 20% méhviasz és 80% ipari faggyú keverékbe. Télen egy kicsit kemény, akkor tiszta faggyút használok, nyáron biztosan müködik 25-30°C-ig. Kencézni próbáltam, de a töltésnél a fele a kezemen maradt, mikor a palástját kellett fognom. A csöszáj letolja a felesleget. Semmi ólmozódás a hawkenemben Swiss 3Fg-vel. 2600J-ig (.54 , 300 grain tiszta ólom) OK volt!

Üdv:

Balázs

Doki_75
    Doki_75
    Résztvevő

Real lovedek kenesehez megfelelo a faggyu/mehviasz/szintetikus motorolaj (olivaolaj) keverek? A bordak kozotti kitoltes, vagy a vekony, martott bevonat a megfelelobb?

Szia NChris!

Az .54-es REAL-t mártani szoktam 20% méhviasz és 80% ipari faggyú keverékbe. Télen egy kicsit kemény, akkor tiszta faggyút használok, nyáron biztosan müködik 25-30°C-ig. Kencézni próbáltam, de a töltésnél a fele a kezemen maradt, mikor a palástját kellett fognom. A csöszáj letolja a felesleget. Semmi ólmozódás a hawkenemben Swiss 3Fg-vel. 2600J-ig (.54 , 300 grain tiszta ólom) OK volt!

Üdv:

Balázs

nchris
    Résztvevő

Real lovedek kenesehez megfelelo a faggyu/mehviasz/szintetikus motorolaj (olivaolaj) keverek?

A bordak kozotti kitoltes, vagy a vekony, martott bevonat a megfelelobb?

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

Próba szerencse, hátha jó lesz. Ha meg mégse, akkor ezt is megtudtuk. RB-t még mindig tudsz önteni belőle és legalább nem a tiszta ólmot pazarlod…

Chariot
    Résztvevő

Én lőtéren szedett ólomból öntöm a lövedékeket (van benne WC is, meg FMJ is, bár nagyrészt elöltöltős lövedékek),igaz csak kétfélét .445 RB-t meg .450 Lee konikálisat. A konikálisnál nem tapasztaltam, hogy nehezebb lenne tölteni. A lövedékek keménysége kb TFK lehet (tudjaf.szom kezitcsókolom)

Szerintem ahány gyártó, annyi féle ólmot használ az FMJ lövedékekhez. Tapaszolt gömbnek, meg ahogy írtad sörétnek, slugnak tökmindegy…

OK, de nekem 457-es miniehez kellenék! :(

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

Én lőtéren szedett ólomból öntöm a lövedékeket (van benne WC is, meg FMJ is, bár nagyrészt elöltöltős lövedékek),igaz csak kétfélét .445 RB-t meg .450 Lee konikálisat. A konikálisnál nem tapasztaltam, hogy nehezebb lenne tölteni. A lövedékek keménysége kb TFK lehet (tudjaf.szom kezitcsókolom)

Szerintem ahány gyártó, annyi féle ólmot használ az FMJ lövedékekhez. Tapaszolt gömbnek, meg ahogy írtad sörétnek, slugnak tökmindegy…

Chariot
    Résztvevő

böngészett gyári szerelt lőszeres köpenyes lövedékek némileg keményítettek, külön olvasztom ezt és

Próbáltad valaha az FMJ-ből kiolvasztott ólmot elöltöltő lövedékre használni?

Ez fontos információ lenne, mert nálunk pl. nagyon sok kg FMJ gyűjthető a lőtéren, de eddig hanyagoltam, mert minek is? Az összegyűjtött WC-ből pedig max sörét és slug lett!

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 104