Kiegészítők készítése

Kezdőlap Fórumok Csináld magad Kiegészítők készítése

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 152 hozzászólás, 30 résztvevő. Utolsó frissítés:  pergerg 3 hónapja, 1 hét telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 153
  • Szerző
    Bejegyzés

Méretre 44-eshez 9mm tökéletes, a legtöbb cigipapir szélessége nem is nagyon bir el többet. A hézag miatt ne aggódj, a betöltéskor úgyis zömül, nem okoz dobrobbanást. Ha a fahengeren a papirhüvely lövedék felőli részét lezárod és erre ragasztod kivülről az ólmot akkor nem fog a betöltéskor a dobforgatásban zavarni a túllógó papirmaradék mint a Szekér által mutatott videón.

Ez az! Ez lesz a gordiusi bütyök!!!! Lövedék nem bele, hanem rá! Holnap próba!  Azért kíváncsi vagyok, hogy vajon milyen egy korabeli, miből, hogy csinálták?

:good: :good:   :good:   :bye:   :bye:   :bye:

rprme
    rprme
    Résztvevő

Méretre 44-eshez 9mm tökéletes, a legtöbb cigipapir szélessége nem is nagyon bir el többet. A hézag miatt ne aggódj, a betöltéskor úgyis zömül, nem okoz dobrobbanást. Ha a fahengeren a papirhüvely lövedék felőli részét lezárod és erre ragasztod kivülről az ólmot akkor nem fog a betöltéskor a dobforgatásban zavarni a túllógó papirmaradék mint a Szekér által mutatott videón.

Jobb dolgom nem lévén végignéztem elég sok videót a témában és ez tetszett a legjobban:

Erdőlakónak csak mobilinternete van, “G-vel,  azzal nem lehet megnézni, úgyhogy ez majd egy hétfői munkahelyi program lesz.  :yahoo:

rprme
    rprme
    Résztvevő

A cigipapir (áttetsző- hártya szerű- lásd a videón)eddig mindig simán átégett. Eleinte próbáltam vastagabbal ami nem. Akkor egy vékony kenet pritt ragasztót kapott a hátsóra és azt beszórtam porral – elment. A vastag nem elégő papirral inkább az volt a gond, hogy a henger maradékát belökte a csőfarba, és a dobforgatást elakasztotta.

Bocs logorrheás lett copy-paste. Nem akartam mellébeszélni. Nekem eddig akkor működött a dolog: 1 ha a töltet a behelyezésekor az ólomnál fekszik fel a töltényűr nyilásra. Ha a papir miatt nem esik be eddig a szintig akkor nem tudom beforgatni, ill. betölteni mert elbillen. 2 a töltet csapi felőli része nem vastagabb egy cigipapirnál.

Tudom, a copy/paste mindig ezt eredményezi.

Ahogy írod, úgy kell működnie, csak ehhez nem tudom a méreteket. Úgy látom a videókon, hogy a Colt töltények hüvelye kb. csak 2x olyan hosszú mint a lövedék és sokkal kúposabb a feneke felé, mint ahogy a leírásban meg van adva. Szerintem a kétrétegű pézsé sem vastagabb a cigipapírnál amit az aljára tettem. De ez majd egy másik történet! Előbb beletuszkolható méretet kell kitalálni. Ha valaki ezeket meg tudja írni, akkor lesz újra nekilátok. Kösz neked is és mindenkinak!

Young Shatterhand
    Young Shatterhand
    Résztvevő

Sose okoz gyújtási gondot, a papír?

rprme
    rprme
    Résztvevő

Bocs logorrheás lett copy-paste. Nem akartam mellébeszélni.

Nekem eddig akkor működött a dolog: 1 ha a töltet a behelyezésekor az ólomnál fekszik fel a töltényűr nyilásra. Ha a papir miatt nem esik be eddig a szintig akkor nem tudom beforgatni, ill. betölteni mert elbillen.

2 a töltet csapi felőli része nem vastagabb egy cigipapirnál.

Chariot
    Résztvevő

Jobb dolgom nem lévén végignéztem elég sok videót a témában és ez tetszett a legjobban:

Kösz. Konikálissal kezdtem és ezt a filmet és a “Papírtöltény készítése”-t is megsasoltam. Igaz az utóbbiban elegánsan elkerüli a koma a sablon méreteinek az ecsetelését. Valamit biztosan elrontottam???

Párat alszok rá és újra kezdem, most majd saját elképzelésből. És akkor majd megfejtem az a szövegrészt is ami HTML-ben került ide.  :yahoo:

Szép hétvégét!

DP. Igazán gyárthatna Coltot is a dolga felől, ha Remit gyárt.  :yahoo:

Amúgy a DP nem gyárt Coltot. B-)

rprme
    rprme
    Résztvevő

A papirkabát konikális lövedékhez optimalizált dolog, ott kisebb a lövedék disztális átmérője. Segitség a vékonyabb – pl. cigipapir is. Ha gömböc alá akarsz papiptöltényt próbáld az alábbi módon: <span class=”title” dir=”ltr” style=”margin: 0px 0px 2px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 14px; color: #333333; cursor: pointer; text-decoration: none; outline: 0px; position: relative; overflow: hidden; min-height: 94px; font-family: Roboto, arial, sans-serif; line-height: 1.2; display: inline !important; max-height: 2.4em; background-image: initial; background-attachment: initial; background-color: transparent; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;”>Making paper cartridges 1858 Remington – azaz – https://www.youtube.com/watch?v=pC5mwOJ2Khg </span>

igy a töltet kisebb átmérőjű lehet a lövedéknél, és igy simán beesik a dobüregbe.

Amúgy a DP nem gyárt Coltot.

B-)

Éhesnek éhes és mire a papírokoat kivagdaltam, ragasztgattam, sablont farigcsáltam és csiszolgattam le is lankadt. :good: Most már én sem hiszem, hogy szakértő leszek.  :unsure:  Én láttam, sima A4- es lapból, újságpapírból is. Az én borítékom is jó vékony és a fenekét 2rétegű pzsből csináltam. Jó sok kivágott papír, sablon és pzskarikám van eladó!!! :yahoo:   :yahoo:   :yahoo:

Chariot
    Résztvevő

…és a gyönyörűség képe csatolva:

Hmm. Éhes cowboynak lankadt a töltete?  :-)

Amit én eddig darabokat működő láttam, azok mind cigarettapapírnál nem vastagabb anyagból voltak. Kb átlátszott a papíron a por színe. De tény, hogy ebben nem én vagyok az igazán tapasztalt, remélem mások is hozzászólnak majd.

…és a gyönyörűség képe csatolva:

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Nem teljesen értelek. A keret akadályozza, vagy az RB nem fér bele bepréseléskor? Előbbi esetben túl vastag a porral töltött rész, akkor jó, ha az RB magasságáig belecsúszik, még azelőtt, hogy aláfordítanád. Ha az utóbbi, akkor nézd meg, hogy a javasolt méretek nem Remihez valók-e? A Coltoknak ált. kisebb a kamrája, kisebb töltet fér bele. És ugye nem bűvész/nitro papírt használsz?
    A keret nem  engedi. Félcentinként rövidítettem a hüvelyt és vékonyítgattam az újabbnál újabb prototipusokat.  A képen látható lankadt fütyi alak után feladtam.  :unsure: Ez már csak 8mm-ről vastagodó 11,5mm ig és 18gr gríz van benne, lőpor helyett és semmi több anyag. (mivel még mindig nem lehet puskaport tartani. Azt hiszem.  :yahoo: ) 11,5 nél szűkebbe nem megy bele az RB. Ha nem lankadt, :whistle: hanem szorosan ül a grízpuskaporon a lövedék, akkor 3/4 ig bemegy a dobba ferdén, de tobább csak papírszakadás és grízömlés van.  :yahoo:   :cry: A képen úgy néz ki, mintha vastag lenne, de ez csak a tuszkolástól keletkezett roggyant-csizmaszár efektustól van.  :unsure:   :yahoo:
    Olvastam amit írtál korábban, így én a szocializmusból rámmaradt, gengszterváltást átvészelt  fosszínű vékonypapír borítékkal próbáltam, nem hókuszpokusz papírral.
    Mégsem sikerült. Talán a Balázséknál vett Coltom a kapszli.hu által utángyártott méretpontatlan Uberti? Mert nem Peder Zoli csinálta az bizti.
    És ami ennél sokkal tragikusabb, hogy akasztottam délután egy hatalmas halat, de 20 perc fárasztás után elszakadt az előkezsinor és az ebéd: husss!  :unsure:
    Köszi! Szép napot!

Chariot
    Résztvevő
    Füstölgőben és youtube-n megadott méretekkel gyártott papírtöltényemet képtelenség beletuszkolni egy ColtArmy 1860 Civil .44-be. Gömblövedékkel szerelve sincs elég hely, hogy “beforduljon ” a dobkamrába. Tapasztalat?
    Kösz!

Nem teljesen értelek. A keret akadályozza, vagy az RB nem fér bele bepréseléskor? Előbbi esetben túl vastag a porral töltött rész, akkor jó, ha az RB magasságáig belecsúszik, még azelőtt, hogy aláfordítanád. Ha az utóbbi, akkor nézd meg, hogy a javasolt méretek nem Remihez valók-e? A Coltoknak ált. kisebb a kamrája, kisebb töltet fér bele.

És ugye nem bűvész/nitro papírt használsz?

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 153