Fogjuk meg a kezdők kezét

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Fogjuk meg a kezdők kezét

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 213 hozzászólás, 46 résztvevő. Utolsó frissítés: border guard border guard 1 hónap, 2 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 196-210 / 214
  • Szerző
    Bejegyzés

Tag

A leengedett (vagy elsütött) kakas a nyugalmi állás (elöltöltőknél üres kamrára, vagy két kamra közé, szerelt lőszeresnél, ha van passzív ütőszeg biztosítás, akkor töltött dobkamrára is mehet). Onnan húzod fel a második állásba, ami a biztonsági félállás, majd a harmadikba, amikor tűzkész. Legalábbis a perkussziós Remingtonoknál és Coltoknál így van. A modern szerelt lőszeres revolvereknél nemigen van biztonsági állás, mert nincs rá szükség. A Remington Over/Under derringert másoló Röhm Norris Twinny esetében viszont négy állás is van: a nyugalmi (a kakas az ütőszegen nyugszik), egy félállás, amikor a kakas nem éri el az ütőszeget, de ebben a félállásban elsüthető (viszont a minimális út és rugóerő miatt a csőben lévő lőszert nem tudná elsütni), egy második félállás, ekkor már nem süthető el és a tűzkész állás.

Köszi!

Én is így tudtam, csak nem ilyen profin.

Akkor a revolvereim hibásak. Van egy állás a (1)leengedett nyugalmi,(elsütött), aztán a(2) félállás, amikor a dobot lehet forgatni, de nem lehet elsütni, (biztonsági félállás), aztán lassan kicsit tovább húzom, (3) a<span style=”text-decoration: underline;”>kkor van egy állása amikor a dobot nem lehet forgatni, de elsütni sem lehet.</span> (4)Aztán tovább húzom és van a tűzkész állása.

Azt a harmadik helyzetet nem értem, amikor kb. félig fel van húzva a kakas, de elsütni nem lehet és a dobot sem lehet fordítani. Ez hiba, vagy van valamilyen funkciója. Vagy én nem értem jól?

Szép estét!

Fegyverek: Remington NMA1858, Colt Navy 1861

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

A leengedett (vagy elsütött) kakas a nyugalmi állás (elöltöltőknél üres kamrára, vagy két kamra közé, szerelt lőszeresnél, ha van passzív ütőszeg biztosítás, akkor töltött dobkamrára is mehet).

Onnan húzod fel a második állásba, ami a biztonsági félállás, majd a harmadikba, amikor tűzkész. Legalábbis a perkussziós Remingtonoknál és Coltoknál így van.

A modern szerelt lőszeres revolvereknél nemigen van biztonsági állás, mert nincs rá szükség.

A Remington Over/Under derringert másoló Röhm Norris Twinny esetében viszont négy állás is van: a nyugalmi (a kakas az ütőszegen nyugszik), egy félállás, amikor a kakas nem éri el az ütőszeget, de ebben a félállásban elsüthető (viszont a minimális út és rugóerő miatt a csőben lévő lőszert nem tudná elsütni), egy második félállás, ekkor már nem süthető el és a tűzkész állás.

Tag

A nyugalmi állás.

Köszi! :bye: :bye: Úgy tudtam, hogy a “leengedett” azaz a dob biztonsági vájatába, (Rem.) vagy a Colt-nál a kis acél pöckökre engedett kakas van nyugalmi állásban. Ajaj! :wacko: :wacko: Akkor ez milyen állás? Ez a negyedik.  :good: :good:

Johnny86
    Johnny86
    Résztvevő

A nyugalmi állás.

conqver
    Résztvevő

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>conqver hozzászólása:</div>
    Köszönöm!!!<br>
    Pénteken tervezem a látogatást…..sajnos még mindig nem sikerült eljutnom Lőni :negative: Szita Ez nekem szólt?Már írok is! :yahoo:

Szia! Te kérted a magazinokat nem?

Igen, én voltam!

Tag

Teljesen kezdő kérdés: (?) :unsure:

Mi a harmadik állása a revolverek kakasának? Van egy biztonsági félállás, van egy felhúzott állása. Mindkét revolverem (Colt, Remington) kakasa megakasztható egy harmadik állásban is, a fenti kettő között. Erről nem találtam sehol leírást. :good: Szép napot! :bye:

Tag

Köszönöm!!!
    Pénteken tervezem a látogatást…..sajnos még mindig nem sikerült eljutnom Lőni :negative: Szita Ez nekem szólt?Már írok is! :yahoo:

Szia! Te kérted a magazinokat nem?

conqver
    Résztvevő

Köszönöm!!!
    Pénteken tervezem a látogatást…..sajnos még mindig nem sikerült eljutnom Lőni :negative:

Szita Ez nekem szólt?Már írok is! :yahoo:

Tag

Szia!

el tudom küldeni a “toldacuccot-tal” ha adsz email címet ide: szityman@gmail.com. erdőben lakom, nagyon lassú az internetem, ezért csak így.

Jó légy! De ne nagyon!

Szabó Gábor
    Szabó Gábor
    Kulcsmester

Sziasztok!
    A következőben kérném a segítségeteket!
    Szeretném újra kezdeni az Elöltöltő lövészetet amit kényszerűségből abba kellett hagynom!
    A füstölgő magazin 2-számát sajnos nem tölti be amit szeretnék elolvasni.
    Konkrétan Füstölgő eMagazin 27. szám 2011. december és 31. szám 2012. november számai érdekelnének a EA Zouave és Pedersoli Enfield hadipuskák miatt!
    Aki tud ebben segíteni megköszönöm neki…….volt egy EA 2 pántos Enfield hadi puskám amit a hirtelen megváltozott anyagi helyzetem miatt el kellett adnom.
    Még mielőtt elkezdenétek kövezni…..nem akarok fejest ugrani, bezsákolni és eladni ár alatt.Megyek lőni és olvasom újra a fegyverkezelés alapjait.
    ……persze jön a Fehova és Balázsék hátha csinálnak valami extra akciót :-) Tőlük volt az első és szerintem a következő is ha eljutok arra szintre! Köszönöm!

Szia Conqver!

Gyere ki a Fehovára, lesz akciónk ilyesmire! :) A cikkeket előtúrom!

Üdv

SC

conqver
    Résztvevő

Sziasztok!
    A következőben kérném a segítségeteket!
    Szeretném újra kezdeni az Elöltöltő lövészetet amit kényszerűségből abba kellett hagynom!
    A füstölgő magazin 2-számát sajnos nem tölti be amit szeretnék elolvasni.
    Konkrétan Füstölgő eMagazin 27. szám 2011. december és 31. szám 2012. november számai érdekelnének a EA Zouave és Pedersoli Enfield hadipuskák miatt!
    Aki tud ebben segíteni megköszönöm neki…….volt egy EA 2 pántos Enfield hadi puskám amit a hirtelen megváltozott anyagi helyzetem miatt el kellett adnom.
    Még mielőtt elkezdenétek kövezni…..nem akarok fejest ugrani, bezsákolni és eladni ár alatt.Megyek lőni és olvasom újra a fegyverkezelés alapjait.
    ……persze jön a Fehova és Balázsék hátha csinálnak valami extra akciót :-) Tőlük volt az első és szerintem a következő is ha eljutok arra szintre!

Köszönöm!

Tag

:bye:

Janko125
    Janko125
    Résztvevő

:-) Értem, még egyszer köszönöm!

Üdv

Jankó

Space Cowboy
    Space Cowboy
    Kulcsmester

Nedvesítés = nyál. Máshol is bevált, itt is jó kell legyen :)

Minden kúpos lövedék jó lesz, de értelemszerűen próbálkoznod kell majd, hogy melyik milyen töltettel, milyen kenőanyaggal lesz pontos a csövedből.

Janko125
    Janko125
    Résztvevő

Szia SC!

Köszönöm a segítséget, ahogy lesz rá lehetőségem, megyek próbálgatni! Akkor ha jól értem lövedék tekintetében minden .50 es kúpos megfelelő, mondjuk a Plains 395 gr es is jó a maxiball mellett? Valamint a nedves tapaszt mivel nedvesítsm, mert hogy láttam van erre valami spéci tisztító folyadék, vagy simán vízes legyen?

Jankó

15 bejegyzés megtekintése - 196-210 / 214