Fogjuk meg a kezdők kezét

Kezdőlap Fórumok Pontlövészet Fogjuk meg a kezdők kezét

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 213 hozzászólás, 46 résztvevő. Utolsó frissítés: border guard border guard 1 hónap, 2 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 151-165 / 214
  • Szerző
    Bejegyzés
    gyalus
    gyalus
    Résztvevő

<h2 style=”font-size: 12px; padding: 0px; margin: 0px; font-weight: normal; color: #585858; font-family: verdana, arial, tahoma; line-height: 20px; text-align: justify;”>( Umberi )?</h2>
    Én is kezdő vagyok 65-öt megér egy keveset használt colt army?

Tag

Tag

Sziasztok! Ha beleírtok egymás “ablakába” akkor már nem lehet tudni, ki kinek, kiről, mit írt. :yahoo: :mail: :yahoo: :yahoo:

Rudi kettö
    Résztvevő

“Akár mit mond a belballisztika,a huzagolás akkor is forgatja a lövedéket”
    Szóval akkor azt tanultad belballisztikából, hogy a huzagolás nem forgatja a lővedéket, de szerinted mégis igen, amit az bizonyít hogy az USA-ban gyártanak szerelt lőszeres váltódobot elöltöltős fegyverhez.Lehet, iszok egy páleszt a magyar tanárok egészségére.

goan
    Résztvevő

Tag

<p style=”margin: 0px 0px 0.85em; padding: 0px; line-height: 1.3em; color: #646361; font-family: Georgia, Times, ‘Times New Roman’;”>EJNYE – BEJNYE! NE BÁNTSÁTOK MÁR EGYMÁST! FŐLEG AZÉRT MERT<b> EREDETILEG NEM IS EZT KÉRDEZTEM!!! </b>A “VITAINDÍTÓ ” KÉRDÉSEM MÁS VOLT!</p>
    <p style=”margin: 0px 0px 0.85em; padding: 0px; line-height: 1.3em; color: #646361; font-family: Georgia, Times, ‘Times New Roman’;”>MÉGPEDIG AZ, HOGY: EGYLÖVETŰEKNÉL ELCSETTENÉS ESETÉN MINDENKI (ÁLTALÁBAN) KIVÁRJA AZ EGY PERCET A KÉSŐI GYÚJTÁS KÖVETKEZMÉNYEINEK ELKERÜLÉSE VÉGETT, DE EZT MÉG SENKINÉL SEM LÁTTAM REVOLVERREL . ELLENKEZŐLEG, ELCSETTENÉS UTÁN AZONNAL HÚZZÁK A KAKAST :yahoo: MINDEN KIVÁRÁS NÉLKÜL. No. Én sem fogalmaztam szépen, de biztos értitek miről van szó. Szép napot! (szita)</p>

The Gunman
    Résztvevő

Akár mit mond a belballisztika,a huzagolás akkor is forgatja a lövedéket, a harmadik sorodtól pedig könnybe lábadnak a magyartanárok, ha idetévednek.

Tag

Szia ‘The Gunman’! Amit írtál az nem fogalmazásbeli hiba, hanem a belballisztikának egy “újszerű” megközelítése. :yahoo: A magyarázat szerintem nem áll meg. A Magyarság belekeverése meg számomra érthetetlen. Én is írtam (mondtam) már hujeséget, bárkivel megeshet. Ne vedd a szívedre. A hibákat viszont nem árt javítani, mert kezdők is olvasgatják a fórumot. :bye: Üdv: LQ

EJNYE – BEJNYE! NE BÁNTSÁTOK MÁR EGYMÁST! FŐLEG AZÉRT MERT<b> EREDETILEG NEM IS EZT KÉRDEZTEM!!! </b>A “VITAINDÍTÓ ” KÉRDÉSEM MÁS VOLT!

MÉGPEDIG AZ, HOGY: EGYLÖVETŰEKNÉL ELCSETTENÉS ESETÉN MINDENKI (ÁLTALÁBAN) KIVÁRJA AZ EGY PERCET A KÉSŐI GYÚJTÁS KÖVETKEZMÉNYEINEK ELKERÜLÉSE VÉGETT, DE EZT MÉG SENKINÉL SEM LÁTTAM REVOLVERREL . ELLENKEZŐLEG, ELCSETTENÉS UTÁN AZONNAL HÚZZÁK A KAKAST :yahoo: MINDEN KIVÁRÁS NÉLKÜL. No. Én sem fogalmaztam szépen, de biztos értitek miről van szó. Szép napot! (szita)

LQ
    LQ
    Résztvevő

Szia ‘The Gunman’!

Amit írtál az nem fogalmazásbeli hiba, hanem a belballisztikának egy “újszerű” megközelítése. :yahoo:

A magyarázat szerintem nem áll meg. A Magyarság belekeverése meg számomra érthetetlen.

Én is írtam (mondtam) már hujeséget, bárkivel megeshet. Ne vedd a szívedre.

A hibákat viszont nem árt javítani, mert kezdők is olvasgatják a fórumot.

:bye:   Üdv: LQ

The Gunman
    Résztvevő

Látom megragadtátok a lényeget.Szerencsétlen a megfogalmazás valóban.Helyesen, egy lövedéket a huzagolás forgat meg.Persze Mo.-on mindig vannak akik jobban írják, beszélik a magyart, mint a másik és magyarabbak a magyarnál.Ezt remélem értitek.

Rudi kettö
    Résztvevő

Hát ez tényleg logikus :yahoo:

LQ
    LQ
    Résztvevő

Láncgyújtásnál a lövedéket a huzagolás gyorsítja fel.

:scratch: ? :scratch:

The Gunman
    Résztvevő

USA-ban forgalmaznak szerelt lőszeres váltódobot elöltöltős fegyverhez,tehát a szerkezet az elviseli a nagyobb energiát,de elölről úgy megtölteni a dobot, mint egy szerelt lőszert, csak fekete lőporral tudjuk.Az utántöltők gondolom tanulják is miért van ez így.Láncgyújtásnál a lövedéket a huzagolás gyorsítja fel.Egy lövedék kimegy a csövön,kettő-kettő szinte akadály nélkül a cső mellett-alatt kimegy és egy akad meg a töltő rúdon.Amikor megakad,a túlnyomás már el tud szökni alatta, mivel ott már nagy hézag van.Igy a fegyver és a lövész nem sérül.Tegyük hozzá szerencsés esetben.Tudjuk hogy az ördögnek karikás a szeme a kialvatlanságtól.

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Hát, láncgyújtást már éppenséggel láttam, ott 3 kamra ment el egyetlen durranással, de sem a lövőnek sem a mellette állóknak és láthatólag a fegyvernek sem lett baja. Hogy a lövedékek merre repültek azt senki sem látta. És ott is csak egy volt csövön!

Nekem is vot láncgyújtásom, olyan, amit félig direkt idéztünk elő. Egy igazságügyi fegyverszakértő ismerősöm kért meg, hogy modellezzük annak a valószínűségét, hogy FMJ 38 spec lövedéket lövünk ki egy elöltöltő fegyverből. DUrrant nagyot, de nem lett baja sem a fegyvernek, sem nekem.

Chariot
    Résztvevő

Hát, láncgyújtást már éppenséggel láttam, ott 3 kamra ment el egyetlen durranással, de sem a lövőnek sem a mellette állóknak és láthatólag a fegyvernek sem lett baja. Hogy a lövedékek merre repültek azt senki sem látta. És ott is csak egy volt csövön!

15 bejegyzés megtekintése - 151-165 / 214