Fegyverjavítás

Kezdőlap Fórumok Csináld magad Fegyverjavítás

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 133 hozzászólás, 30 résztvevő. Utolsó frissítés: Angyalszem il cattivo Angyalszem il cattivo 1 hónap telt el.

14 bejegyzés megtekintése - 121-134 / 134
  • Szerző
    Bejegyzés

kleno1
    Résztvevő

C60-s anyagból készíts egy új serpenyő fedelet.  Örök mint a nyomorúság.

T. sporttársak!
    Az a katasztrofális helyzet állt elő, hogy 2db kovás puskám van, de egyik sem szikrázik.1 DP meg egy Armi Sport ,kb 3-400 lővést birt ki mindegyik. Valakinek sikerült már ilyen serpenyő fedelet újra megedzeni úgy hogy megint szikrázzon? Vagy megpatkolni edzett lemezzel? 1x árultak az egunon ilyen lapkákat, amit UHUval rá kellett ragasztani a serpenyő fedélre.Hol tudnék ilyen edzett lemez venni-csináltatni? Szóval bármilyen megoldás érdekel.
    R

T. sporttársak!
    Az a katasztrofális helyzet állt elő, hogy 2db kovás puskám van, de egyik sem szikrázik.1 DP meg egy Armi Sport ,kb 3-400 lővést birt ki mindegyik. Valakinek sikerült már ilyen serpenyő fedelet újra megedzeni úgy hogy megint szikrázzon? Vagy megpatkolni edzett lemezzel? 1x árultak az egunon ilyen lapkákat, amit UHUval rá kellett ragasztani a serpenyő fedélre.Hol tudnék ilyen edzett lemez venni-csináltatni? Szóval bármilyen megoldás érdekel.
    R

Rudi kettö
    Résztvevő

T. sporttársak!
    R

Chariot
    Résztvevő

Elfelejtetted a telefonszámomat ? :)

Dehogy, csak ha már félig elb..tam, hát gondoltam nem végzek félmunkát!   ;-) De a válaszok fényében lehet, hogy a kezeidre bízom! Kb 10-12 nap múlva majd megkereslek.  :-)

Vgaby
    Résztvevő

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>Szabó Gábor hozzászólása:</div>
    Betétezni kell sajnos a tengelyen lévő bevágást.

Részleteznéd? Pontosan hova?

Elfelejtetted a telefonszámomat ? :)

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

A tengelyen lévő téglalap alakú bevágást kell szűkíteni, és aztán újra hozzá illeszteni az ék szélességét. fegyvermesteres munka sajnos. Nem megoldható házilag.

Chariot
    Résztvevő

Szabó Gábor
    Szabó Gábor
    Kulcsmester

Mindig tudtam, hogy nagyobb a lelkesedésem mint a szaktudásom, ennek hála kicsit szétbarmoltam egy 36-os Coltot. Történt ti, hogy túl soknak találtam a dobhézagot (sok is volt, több mint 1 mm), nosza hát, elkezdtem óvatosan leszedni a keretből annyit, hogy a cső közelebb kerüljön a dobhoz. Ezt jól meg is csináltam, épp csak arra nem számítottam, hogy ekkor a rögzítő ék már nem fog feltámaszkodni a dobtengely hasítékának a végén, és használhatatlanul lötyögni kezd! No, most itt tartok. Ilyenkor mi a teendő? Tegyek keményforrasz anyagot a tengely hasíték végébe és igazítsam méretre? Vagy valami jobb ötlet?

Chariot
    Résztvevő

Mindig tudtam, hogy nagyobb a lelkesedésem mint a szaktudásom, ennek hála kicsit szétbarmoltam egy 36-os Coltot. Történt ti, hogy túl soknak találtam a dobhézagot (sok is volt, több mint 1 mm), nosza hát, elkezdtem óvatosan leszedni a keretből annyit, hogy a cső közelebb kerüljön a dobhoz. Ezt jól meg is csináltam, épp csak arra nem számítottam, hogy ekkor a rögzítő ék már nem fog feltámaszkodni a dobtengely hasítékának a végén, és használhatatlanul lötyögni kezd! No, most itt tartok. Ilyenkor mi a teendő? Tegyek keményforrasz anyagot a tengely hasíték végébe és igazítsam méretre? Vagy valami jobb ötlet?

LQ
    LQ
    Résztvevő

Kedves Pferi, olmos!

Köszönöm a segítséget. Bő 1 hetes csavarlazítós áztatás után gond nélkül megadta magát.

Üdv: LQ

ui: Akartam képet berakni, de nem sikerült. :(((

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Ok! csak szép közelik legyenek!

Chariot
    Résztvevő

Inkább körbefotózom, azt egyszerűbb “szállítani”, ha nem baj. Hmmm? :)

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Az 1857 Mauserek torkolat felőli bilincse és annak környéke sok gondot okoz a gyárnak bizony. Sajnos a megoldás, melyet az eredetiről átvettek, már eredetiben sem volt jó. Ezt Mr. Gibbs eredeti puskáján megtapasztalhattuk… az EB-n is igen változatos megoldásokat láttunk a pánt rögzítésére, de egyik sem tökéletes. Nem igazán láttam még üdvözítő megoldás sem az eredetin, sem a replikán, hogy ezt a gondot kiküszöböljék. Minden esetre szeretném majd lefotózni az ágyazásodat, és kiküldeni a képet a cégnek. Jövő héten hozd be légyszi!

Chariot
    Résztvevő

Az elmúlt hétvégi dorogi lövészeten az én jó Mauser puskám ágyazata nekilátott a csőtorkolat felőli végén, a puskavesszőt tartó vájat szélein hasadozni. Egy kb 5 cm-es szilánk rögtön ki is esett és eltűnt a fűben, de további 2-3 darab is csak épphogy “kapaszkodik”. Alaposabban megvizsgálva a puskát elég döbbenten láttam, hogy a csőre hegesztett kis “szakáll”, ami az első csőbilincs pozicionálását végzi, majd a feléig le van kopva. Kb. bilivas lehet. És ennek megfelelően az egész alkatrész kotyog és lövésenként jó alaposan odavág a fa részeknek! Pont ott, ahol azok hasadozni kezdtek.
    Nos, nekem két hadipuskám van. Egy “mezei” EA Zouave és ez. Előbbiből majd 2x annyi lövést adtam már le, de semmilyen érdemi kárt a fegyver eddig nem szenvedett. Ellentétben a Mauserrel. Nálam elvakultabb Mauser hívőt azt hiszem csak egyet tudok :), de most mégis azt kell mondjam ez elég gáz! Tucatnyi elöltöltő fegyverem van/volt, de ilyet még nem kellett látnom! Pláne egy prémium kategóriás terméknél! :( :(

nemeth.balazs
    Kulcsmester

A 2013 november 28. előtti fórum hozzászólásokat az alábbi link alatt találja: http://archiv.kapszli.hu/hu/forum/6-11-1

14 bejegyzés megtekintése - 121-134 / 134