Fegyverjavítás

Kezdőlap Fórumok Csináld magad Fegyverjavítás

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 121 hozzászólás, 29 résztvevő. Utolsó frissítés: Angyalszem il cattivo Angyalszem il cattivo 2 hete, 4 napja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 106-120 / 122
  • Szerző
    Bejegyzés

Chariot
    Résztvevő

Van énnékem egy Württembergi mauser puskám, ami a tipus történetében nem először, elkezdett elromlani. A 4.képen látszik, ahol a puska ágyazat hosszanti irányban elkezdett behasadozni, kisebb darabok már le is törtek róla. Hosszas töprengés után arra jutottam, hogy az első csőkengyelt rögzítő, a cső tetején kialakított éknek a rossz elhelyezése, pontosabban a kb. 5 mm-rel hátrébb helyezése miatt (1. kép), az ék eleje a használat során erősen kopni kezd (2. kép) mindaddig, amíg végül a csőkengyel pont annyit lötyögni kezd, hogy lövéskor lassanként szétüsse a faágyazatot.  Megoldásképp volt, aki az egész csőkengyelt hátrébb rakta, ami elég jelentős beavatkozás. Ezt elkerülendő arra gondoltam mi lenne, ha csak a kengyel lenne úgy módosítva, hogy a hátsó, felső részét toldanánk meg egy ívelt lemezzel úgy, hogy az a csövön levő éket teljesen befogadná és stabilizálná?

Segítsetek gondolkodni, megoldást nyújtana? És a fegyver ezután is meg fog felelni az eredetiségvizsgálatnak?

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

Long rifle
    Résztvevő

Köszi az ötletet. Maga a darab nem túl bonyolult alaku, 1 flex + reszelővel el tudnám késziteni de se c60 anyagom nincs,és megedzeni se tudom házilag.esetleg nem ismersz valakit aki elkészitené?

Hozd át, aztán megcsinálom.

Rudi kettö
    Résztvevő

Köszi az ötletet. Maga a darab nem túl bonyolult alaku, 1 flex + reszelővel el tudnám késziteni de se c60 anyagom nincs,és megedzeni se tudom házilag.esetleg nem ismersz valakit aki elkészitené?

kleno1
    Résztvevő

C60-s anyagból készíts egy új serpenyő fedelet.  Örök mint a nyomorúság.

T. sporttársak!
    Az a katasztrofális helyzet állt elő, hogy 2db kovás puskám van, de egyik sem szikrázik.1 DP meg egy Armi Sport ,kb 3-400 lővést birt ki mindegyik. Valakinek sikerült már ilyen serpenyő fedelet újra megedzeni úgy hogy megint szikrázzon? Vagy megpatkolni edzett lemezzel? 1x árultak az egunon ilyen lapkákat, amit UHUval rá kellett ragasztani a serpenyő fedélre.Hol tudnék ilyen edzett lemez venni-csináltatni? Szóval bármilyen megoldás érdekel.
    R

T. sporttársak!
    Az a katasztrofális helyzet állt elő, hogy 2db kovás puskám van, de egyik sem szikrázik.1 DP meg egy Armi Sport ,kb 3-400 lővést birt ki mindegyik. Valakinek sikerült már ilyen serpenyő fedelet újra megedzeni úgy hogy megint szikrázzon? Vagy megpatkolni edzett lemezzel? 1x árultak az egunon ilyen lapkákat, amit UHUval rá kellett ragasztani a serpenyő fedélre.Hol tudnék ilyen edzett lemez venni-csináltatni? Szóval bármilyen megoldás érdekel.
    R

Rudi kettö
    Résztvevő

T. sporttársak!
    R

Chariot
    Résztvevő

Elfelejtetted a telefonszámomat ? :)

Dehogy, csak ha már félig elb..tam, hát gondoltam nem végzek félmunkát!   ;-) De a válaszok fényében lehet, hogy a kezeidre bízom! Kb 10-12 nap múlva majd megkereslek.  :-)

Vgaby
    Résztvevő

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>Szabó Gábor hozzászólása:</div>
    Betétezni kell sajnos a tengelyen lévő bevágást.

Részleteznéd? Pontosan hova?

Elfelejtetted a telefonszámomat ? :)

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

A tengelyen lévő téglalap alakú bevágást kell szűkíteni, és aztán újra hozzá illeszteni az ék szélességét. fegyvermesteres munka sajnos. Nem megoldható házilag.

Chariot
    Résztvevő

Szabó Gábor
    Szabó Gábor
    Kulcsmester

Mindig tudtam, hogy nagyobb a lelkesedésem mint a szaktudásom, ennek hála kicsit szétbarmoltam egy 36-os Coltot. Történt ti, hogy túl soknak találtam a dobhézagot (sok is volt, több mint 1 mm), nosza hát, elkezdtem óvatosan leszedni a keretből annyit, hogy a cső közelebb kerüljön a dobhoz. Ezt jól meg is csináltam, épp csak arra nem számítottam, hogy ekkor a rögzítő ék már nem fog feltámaszkodni a dobtengely hasítékának a végén, és használhatatlanul lötyögni kezd! No, most itt tartok. Ilyenkor mi a teendő? Tegyek keményforrasz anyagot a tengely hasíték végébe és igazítsam méretre? Vagy valami jobb ötlet?

Chariot
    Résztvevő

Mindig tudtam, hogy nagyobb a lelkesedésem mint a szaktudásom, ennek hála kicsit szétbarmoltam egy 36-os Coltot. Történt ti, hogy túl soknak találtam a dobhézagot (sok is volt, több mint 1 mm), nosza hát, elkezdtem óvatosan leszedni a keretből annyit, hogy a cső közelebb kerüljön a dobhoz. Ezt jól meg is csináltam, épp csak arra nem számítottam, hogy ekkor a rögzítő ék már nem fog feltámaszkodni a dobtengely hasítékának a végén, és használhatatlanul lötyögni kezd! No, most itt tartok. Ilyenkor mi a teendő? Tegyek keményforrasz anyagot a tengely hasíték végébe és igazítsam méretre? Vagy valami jobb ötlet?

LQ
    LQ
    Résztvevő

Kedves Pferi, olmos!

Köszönöm a segítséget. Bő 1 hetes csavarlazítós áztatás után gond nélkül megadta magát.

Üdv: LQ

ui: Akartam képet berakni, de nem sikerült. :(((

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Ok! csak szép közelik legyenek!

Chariot
    Résztvevő

Inkább körbefotózom, azt egyszerűbb “szállítani”, ha nem baj. Hmmm? :)

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Az 1857 Mauserek torkolat felőli bilincse és annak környéke sok gondot okoz a gyárnak bizony. Sajnos a megoldás, melyet az eredetiről átvettek, már eredetiben sem volt jó. Ezt Mr. Gibbs eredeti puskáján megtapasztalhattuk… az EB-n is igen változatos megoldásokat láttunk a pánt rögzítésére, de egyik sem tökéletes. Nem igazán láttam még üdvözítő megoldás sem az eredetin, sem a replikán, hogy ezt a gondot kiküszöböljék. Minden esetre szeretném majd lefotózni az ágyazásodat, és kiküldeni a képet a cégnek. Jövő héten hozd be légyszi!

15 bejegyzés megtekintése - 106-120 / 122