Fegyverjavítás

Kezdőlap Fórumok Csináld magad Fegyverjavítás

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 121 hozzászólás, 29 résztvevő. Utolsó frissítés: Angyalszem il cattivo Angyalszem il cattivo 2 hete, 6 napja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 91-105 / 122
  • Szerző
    Bejegyzés

Chariot
    Résztvevő

Ha tényleg csak ennyit kell leszedni, akkor igen. Én az eredetin is megcsináltam ugyanezt anno.

Mielőtt nekiestem volna a csiszolgatásnak, még 1x, minden egyéb alkatrész nélkül vissza raktam a kakast a tokba. És láss csodát, nem szorul, nem súrlódik. Cserében a lötyög a tengelycsavaron. És gondolom, a többi alkatrészen át a rugók ferdén meg tudják feszíteni, hogy neki nyomódhasson :) a tok falának. Most akkor kell hozzá egy új, max 0,1-0,2 mm-el vastagabb csavar?

9mm
    Résztvevő

Szevasztok!

Pedersoli sörétes puska lakattal kapcsolatosan kerdeznem hogy a benne levő dió es elsütőakasztó keregedzettek vagy teljesen edzett alkatreszek?? Finomitani szeretnek a sütesen, de vissza edzeni nem tudom, igy csak a telhesen edzett alkatreszt alakitanam csak.

Elore is köszönöm a segitseget!!

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Ha tényleg csak ennyit kell leszedni, akkor igen. Én az eredetin is megcsináltam ugyanezt anno.

Chariot
    Résztvevő

Tanácsot szeretnék kérni!

A remimbe anno az egység sugarú Emilió egy töredék fokban a derékszögtől eltérően fúrta be a kakastengely furatát, ezért a kakas a tok bal oldalán kicsit, nem nagyon de súrlódik beérkezéskor. Anno próbáltam vékony alátéttel kihézagolni, jobb-rosszabb eredménnyel.

Hozzáértőtől kérdezném, megéri a kakas baloldalából max 0,05 mm-t síkcsiszolóval leszedni, hogy “elférjen”?

Chariot
    Résztvevő

Tegnap végre beszereltem az öreg DP remimbe az új kakast, amit a teljesen elkopott időzítőjű régi helyére rendeltem. Nohát, nem is emlékszem, hogy a revkó valaha is ilyen jól működött volna! Tisztára Feinwerkbau érzetet kelt a pontos időzítés, az egy határozott kattanással a helyére beugró dobrekesztő! Sőt, a sütése sem lett lényegesen keményebb, szinte olyan mint egy új. Mondhatni kár volt ennyi ideig várni a cserével!  :-)

Dino78
    Résztvevő

Köszi, reménykedtem, hogy van valami oldószer.

Chariot
    Résztvevő

Üdv az uraknak! Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami csodaszer, amivel a lőporfoltokat el tudnám tüntetni a vadiúj keréklakatos pisztolyom lakatlemezéről, amik az első lövészet után kerültek rá? Én is szeretem ha egy fegyver patinás, mégis jó lenne valahogy lesikálni a pöttyöket. Ilyen volt előtte: Üdv : Dénes

Polírpor, rongykorong és hangyaszorgalom.

Dino78
    Résztvevő

Üdv az uraknak!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami csodaszer, amivel a lőporfoltokat el tudnám tüntetni a vadiúj keréklakatos pisztolyom lakatlemezéről, amik az első lövészet után kerültek rá? Én is szeretem ha egy fegyver patinás, mégis jó lenne valahogy lesikálni a pöttyöket.

Ilyen volt előtte:

Üdv : Dénes

Chariot
    Résztvevő

Egy Colt navy esetén MLAIC kompatibilis átalakítás az oldalirányban állítható első irányzék? Mert mindkét coltom oldalra kancsalít!

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

És mit szólsz az ötletemhez, hogy legyen a csőkengyel felső, hátsó felén, egy olyasféle formájú, felhegeszett toldat, mint a kengyel teteje, épp csak hátranyúlna a csövön levő ék teljes hosszán?

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>Chariot hozzászólása:</div>

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>János Felföldi hozzászólása:</div>
    Lehet működne a megoldás. Kérdés az hogy – miután elindult már a repedés – nem kell-e kombinálni egy teljes agyazás cserével. A fánál ha egyszer megindult onnantól tök mindegy mit hová rakunk, menni fog tovább a repedés sajnos.

Én arra gondoltam, hogy híg, a repedésekbe könnyen behatoló folyékony ragasztóval stabilizálom a fát. Ami ott majd szépen megköt.

Én két eredeti puskát is így javítottam meg – teherviselő helyen – és évek óta működnek! Hazaértünk megmutatom a technológiát. Ha az anyag vastag, akkor némi csapolás is segít, ha vékony, akkor pedig a csővel érintkező oldalra üvegszövetet kell tenni a ragasztózott felületre. Én két réteget szoktam tenni, egymáshoz képest 45 fokos száliránnyal.

Az sem rossz, de Nyitrai Józsira is hallgathatsz. Ő a fa hosszából vette el, hogy az első kengyel hátrébb csússzon. Új lyukat fúrt a rögzítőnek, a lyukat pedig réz csővel perselyezte. Nincs azóta vele gondja. Ez + üvegszövetes javítás szvsz megoldaná a gondot.

Chariot
    Résztvevő

És mit szólsz az ötletemhez, hogy legyen a csőkengyel felső, hátsó felén, egy olyasféle formájú, felhegeszett toldat, mint a kengyel teteje, épp csak hátranyúlna a csövön levő ék teljes hosszán?

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>Chariot hozzászólása:</div>

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>János Felföldi hozzászólása:</div>
    Lehet működne a megoldás. Kérdés az hogy – miután elindult már a repedés – nem kell-e kombinálni egy teljes agyazás cserével. A fánál ha egyszer megindult onnantól tök mindegy mit hová rakunk, menni fog tovább a repedés sajnos.

Én arra gondoltam, hogy híg, a repedésekbe könnyen behatoló folyékony ragasztóval stabilizálom a fát. Ami ott majd szépen megköt.

Én két eredeti puskát is így javítottam meg – teherviselő helyen – és évek óta működnek! Hazaértünk megmutatom a technológiát. Ha az anyag vastag, akkor némi csapolás is segít, ha vékony, akkor pedig a csővel érintkező oldalra üvegszövetet kell tenni a ragasztózott felületre. Én két réteget szoktam tenni, egymáshoz képest 45 fokos száliránnyal.

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Chariot
    Résztvevő

János Felföldi
    János Felföldi
    Résztvevő

Chariot
    Résztvevő

Hogy a tökbe lehet a hozzászólásban a feltöltött képeket módosítani, törölni, cserélni??????

15 bejegyzés megtekintése - 91-105 / 122