Fegyverjavítás

Kezdőlap Fórumok Csináld magad Fegyverjavítás

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 116 hozzászólás, 26 résztvevő. Utolsó frissítés: Angyalszem il cattivo Angyalszem il cattivo 3 hónapja, 2 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 117
  • Szerző
    Bejegyzés

El Mariachi
    Résztvevő

Koszonom az 5leteket, a fegyvermester is ezeket butykolte, o mondta, hogy a szerinte a dobon nem sikerult a hokezeles, ezert puhabb lett, a kopas sem eletszeru, mert zsir ujjonnan vettem szakboltban. Meg az is “erdekes”, hogy a potdobon meg nem latszik semmifele kopas, ezert gondoltuk , hogy a gyari dob anyaga lett selejtes…

5letem; Sátorvas alatt van egy nagyfejű csavarral rögzített két nyelvű laprugó, ami a ravaszt és a dobrekesztőt támasztja. 1. Húzd meg a csavart. 2. Ha ez nem segít, óvatosan hajlíts kicsit rajta, hogy erősebben nyomja a dobrekesztőt. 3. Ha ez sem segít, akkor a kakason lévő “lencse” szerü bigyó elkopott. 4. Ha egyik sem, akkor fogalmam sincs, de ha vársz kicsit, akkor nálam okosabbak megírják itt. :yahoo:

El Mariachi
    Résztvevő

Hello! Mult honap elejen vettem egy Uberti Remington NMA-T 8″ csovel. 2oo loves van kb. a fegyverben, de mar fegyvermesternel volt latogatoban… A dobrekeszto a dobon levo horony szelere ut es azt “szepen” el is utotte, ezert a dobforgatas gebaszos lett, tulfordult tobbszor a dob, a kakas hatra feszitese utan. Vettem hozza potdobot , azon is ugyanoda ut a dobrekeszto , de ennek a potdobon nincs kulonosebb nyoma. Lehet, hogy a”gyari” dob anyagminosege “kicsit” biliacelosra sikerult?

Üdv Kollégák!

Ki tudja, hogy az Uberti Colt Armyknál hogyan van rögzítve a csőre a töltőkarakasztó és a célgömb???

Kösz

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

Rudi kettö
    Résztvevő

Szerintem először állítsd az ütőerőt a legkisebbre, ami még biztosan elsüti a lakatot,és utána állítsd be az elsütőerőt biztonságosra, és próbáld azt megszokni. Vagy vidd el fegyvermesterhez ,mert így életveszélyes.

Chariot
    Résztvevő

Jó öreg Jaeger puskám a szombati lövészeten 2x is előadta, hogy a schneller felhúzásakor azonnal elsült. Szabályok betartva, lövés a lődombban, ezzel nincs is probléma, de ez azért mégse jó! Otthon szétszedtem,  kiszedve is el-elsült, hát megpucoltam, átolajoztam, kiszedett állapotban a hibát már nem lehetett előidézni. Összerakás után viszont, ha csak 1x is, de megint előadta. Most kicsit tanácstalan vagyok. A kivett schneller nagyító alatt is sértetlen, semmi kopás nem látszik rajta. Sütéserő pont jó, azon, ha nem kell nem állítanék! Esetleg, ha a scheller rugó erejéből visszavennék kicsit az javíthatna a helyzeten?

Jó alternatíva vajon, ha ezentúl a kakas félállásában húzom fel a schellert, és ha “úgy marad” akkor húzom csak a kakast végállásba a lövéshez? Kipróbáltam működik, de ez azért mégiscsak félmegoldás!

Sziasztok! KÖZHÍRRÉ TÉTETIK! :-) Kedves Testvérek! Valamikor írtam, hogy a Remington (1858 NMA Uberti) ravasz és dobrekesztő rugójának feszítésével és lazításával (nagyfejű csavarral ) állítható a timing. … Most Colt 1860 Army Civyl-en (Uberti) próbáltam. = SZINTÉN! Érdekelnek, hogy Nektek mi a tapasztalatotok. (aki a Remingtonban csak a villanyborotvát ismeri, nem autentikus! ) :yahoo: :yahoo: :yahoo: Szép hétvégét!

Most kötözködni fogok! :) Értem én, amit javasolsz, de hogy állítható be kétszer ugyanúgy? Nem lenne jó megoldás egy-egy vékony (sörösdoboz, satöbbi) alátét, vagy épp több, a csavar alá? Mert a jól meghúzott csavar sajátja, hogy a használat során nem csavarodik el/ki!

A Remin és a Colton is olyan a csavar, hogy ha nincs megtépve, akkor is szorosan áll, nem csavarodik semerre magától, hacsak nem magától kedves Chariot! :yahoo:  A  beállíttó, állítgató csavarok sajátja pedig, hogy nem csavarodik semerre magától a használattól. Kb. egy fordulattal kijjebb tekerve, már miliméterrel később jön fel a dobrekesztő. Egyáltalán nem tudom, hogy miért van így, nem “javaslom” inkább a tapasztaltabbaktól kérdezem. Ha hozol pár sört megisszuk ami benne van és kísérletezgetünk a dobozzal!  :yahoo:  Volt egy remim, új, amin így sikerült a timinget beállítani. Nemrég lett egy Coltom, hát eszembe jutott, hogy ezen is megpróbálom, mert szinte teljesen egyforma a két szerkezet. Tudom, hogy nagyon eröltetett a rugóerővel való magyarázat, de nálam működik a dolog. Nem tehetek róla!  :yahoo: És az is tetszik, hogy most aki ezt olvasta, otthon tekergeti a csavarjait!  :good:   :bye:   :bye:   :bye:

Chariot
    Résztvevő

Sziasztok! KÖZHÍRRÉ TÉTETIK! :-) Kedves Testvérek! Valamikor írtam, hogy a Remington (1858 NMA Uberti) ravasz és dobrekesztő rugójának feszítésével és lazításával (nagyfejű csavarral ) állítható a timing. … Most Colt 1860 Army Civyl-en (Uberti) próbáltam. = SZINTÉN! Érdekelnek, hogy Nektek mi a tapasztalatotok. (aki a Remingtonban csak a villanyborotvát ismeri, nem autentikus! ) :yahoo: :yahoo: :yahoo: Szép hétvégét!

Most kötözködni fogok! :)

Értem én, amit javasolsz, de hogy állítható be kétszer ugyanúgy? Nem lenne jó megoldás egy-egy vékony (sörösdoboz, satöbbi) alátét, vagy épp több, a csavar alá? Mert a jól meghúzott csavar sajátja, hogy a használat során nem csavarodik el/ki!

Sziasztok!

KÖZHÍRRÉ TÉTETIK! :-)

Kedves Testvérek!

Valamikor írtam, hogy a Remington (1858 NMA Uberti) ravasz és dobrekesztő rugójának feszítésével és lazításával (nagyfejű csavarral ) állítható a timing. Többen mondták, hogy : “jééé! Tényleg”, kevesebben, hogy nem hiszik és elég már a sörözésből!)

Most Colt 1860 Army Civyl-en (Uberti) próbáltam. = SZINTÉN!

Érdekelnek, hogy Nektek mi a tapasztalatotok. (aki a Remingtonban csak a villanyborotvát ismeri, nem autentikus! ) :yahoo:   :yahoo:   :yahoo:

Szép hétvégét!

Young Shatterhand
    Young Shatterhand
    Résztvevő

Ki merészelt olyat mondani, hogy felnőttem? :D :D :D

Tag

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>Szita wrote:</div>
    Angyalszem minek cipeli a kapszlis revkójához állandóan azokat a dísztöltényeket az szíján? Én egyszer sem láttam nála más szereltlőszeres stukkert

Na akkor még beoffolom ide, hogy 17:03-nál egy Colt konverziót használ amikor Baker-t az ágyban lelövi. :)

Van valaki közöttünk, aki nem ezeken a filmeken nőtt fel???  És mindenkinek meg van otthon, hogy tudja, mi van hány percnél? :yahoo:  :yahoo:   :yahoo:   :yahoo:   :yahoo:   :yahoo:   :yahoo:

Mondjuk…én még nem nőttem fel. csak 56 vagyok. :scratch:   :scratch:   :yahoo:   :yahoo:

OFFFFFF ( uff )  :bye:   :good:   ;-)

Horse Whisperer
    Résztvevő

Angyalszem minek cipeli a kapszlis revkójához állandóan azokat a dísztöltényeket az szíján? Én egyszer sem láttam nála más szereltlőszeres stukkert

Na akkor még beoffolom ide, hogy 17:03-nál egy Colt konverziót használ amikor Baker-t az ágyban lelövi. :)

Tag

Biztos,de nem akarom ide tölteni a képét, mert szétoffolnánk a topikot ;-)

Szerintem már így is “megmoderál” :-) Szabó Gabi, ha ebbe a “Fegyverjavításba ” belesasol.  :yahoo:  Esetleg: szita.laszlo.tamaskukacgémailpont kom

Young Shatterhand
    Young Shatterhand
    Résztvevő

Biztos,de nem akarom ide tölteni a képét, mert szétoffolnánk a topikot  ;-)

Tag

baaaakkkerrr akkor tuti dolgoztál apámmal is! (dancsok zoltán szintén op. az mtv-nél :) )

Hááát? Én 1991-2002-ig nyomtam. 2002-ben felmondtam, mert akkor már nyóóóc hónapja nem kaptuk meg a fizut és az hagyján, hogy már kajára sem volt de a sörcsap is apadozott.  :yahoo:  Lehet, hogy találkoztunk, de névmemóriám (is)= 0.00

Szeretettel üdvözlöm ettől függetlenül!

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 117