Fegyverjavítás

Kezdőlap Fórumok Csináld magad Fegyverjavítás

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 116 hozzászólás, 26 résztvevő. Utolsó frissítés: Angyalszem il cattivo Angyalszem il cattivo 2 hónapja, 2 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 117
  • Szerző
    Bejegyzés

itt. vagy nem  :yahoo:

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

Kopás lett az eredmény.

Itt egy kép egy saját Colt Army dobról. Most, hogy jól megnéztem bizony ezen is vannak elütés nyomok, de ez a vas 1972-ben készül és nem merném megbecsülni sem, mennyit volt csattogtatva! :)

Itt az enyém, 2016-ban vettem. Sajna nem sokat volt csattogtatva, de már ilyen. Igazán írhatná az Uberti, hogy csak dísz!  :yahoo:   :yahoo:   :yahoo:

Chariot
    Résztvevő

Kopás lett az eredmény.

Itt egy kép egy saját Colt Army dobról. Most, hogy jól megnéztem bizony ezen is vannak elütés nyomok, de ez a vas 1972-ben készül és nem merném megbecsülni sem, mennyit volt csattogtatva! :)

Akkor, ha 6 kamrát töltök és próbálom a kakassal eltalálni, azt a pici pöcköt aminek a kakas bevágásába kellen illeszkednie.

Érteni értem, de nekem még nem sikerült. Én két kézzel szoktam, egyikkel a kakast eresztem rá, a másikkal forgatom alá a dobot. Mindazonáltal nem kéne, hogy a dob anyaga ennyire képlékeny legyen IMHO.

Én is hasonlóan, csak annyi lehet a különbség, hogy ráeresztettem a kakast és kicsit mozgattam a dobot hogy beugorjon a pöcök a vájatba. Kopás lett az eredmény. Ezért gondolom hogy ez egy konstrukciós hiba. Pici és szar az anyag. Mint a mai termékeknél.

Chariot
    Résztvevő

Akkor, ha 6 kamrát töltök és próbálom a kakassal eltalálni, azt a pici pöcköt aminek a kakas bevágásába kellen illeszkednie.

Érteni értem, de nekem még nem sikerült. Én két kézzel szoktam, egyikkel a kakast eresztem rá, a másikkal forgatom alá a dobot. Mindazonáltal nem kéne, hogy a dob anyaga ennyire képlékeny legyen IMHO.

• A hozzászólás módosításra került: 2 hónapja, 2 hete telt el- Chariot.

HI! Samuel konstrukciós hibája, hogy a kakas elkalapálja a Coltok dodján a biztonsági állás pöckeit? :wacko: :negative:

Nem is értem, mikor?

Akkor, ha 6 kamrát töltök és próbálom a kakassal eltalálni, azt a pici pöcköt aminek a kakas bevágásába kellen illeszkednie. Néha, vagy nem annyira :yahoo:  néha mellé sikerül és akkor bizti nyomorodik a pöcök.

Egyébként Reminél is bele lehet kalapálni a kakassal egy csíkot a dobba, ha a biztonsági bemarással próbálkozunk. Még az Uberti reklámfilmjében is ilyen remi látszik!  :yahoo:  lsd kép.

Attachments:

Chariot
    Résztvevő

HI! Samuel konstrukciós hibája, hogy a kakas elkalapálja a Coltok dodján a biztonsági állás pöckeit? :wacko: :negative:

Nem is értem, mikor?

HI! Samuel konstrukciós hibája, hogy a kakas elkalapálja a Coltok dodján a biztonsági állás pöckeit? :wacko:   :negative:

Attachments:
    Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék a revolveres “kollégákhoz”, hogy egy 1851-es Colt Navy esetében mi az elfogadható csőfar – dobhézag nagysága. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy minél kisebb, annál jobb, de a tapasztalt lövészek véleményére lennék kíváncsi, hogy mi az a hézag nagyság, amire még azt lehet mondani, hogy elfogadható. A kérdést legfőképp azért tettem föl, mert rengeteg videóban látom, hogy a Colt ékje éppen csak átér, alig van beütve és úgy lőnek vele. Az én Colt-om pedig félig beütött ékkel is (hátrahúzott kakas mellett és hátratolt tárral) 2-3 tizedes hézagot produkál, pedig új darab. Ez így rendben van? Uberti gyártmány, egyébként jó állapotú. Az esetleges válaszokat előre is köszönöm.

SZia! A 2-3 tized mm egyáltalán nem nagy rés. Rés kell, hogy legyen! A lényeg, hogy minden kamra esetében ugyanakkor legyen. üdv Balázs

jtamas88
    Résztvevő

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék a revolveres “kollégákhoz”, hogy egy 1851-es Colt Navy esetében mi az elfogadható csőfar – dobhézag nagysága. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy minél kisebb, annál jobb, de a tapasztalt lövészek véleményére lennék kíváncsi, hogy mi az a hézag nagyság, amire még azt lehet mondani, hogy elfogadható.

A kérdést legfőképp azért tettem föl, mert rengeteg videóban látom, hogy a Colt ékje éppen csak átér, alig van beütve és úgy lőnek vele. Az én Colt-om pedig félig beütött ékkel is (hátrahúzott kakas mellett és hátratolt tárral) 2-3 tizedes hézagot produkál, pedig új darab. Ez így rendben van? Uberti gyártmány, egyébként jó állapotú.

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm.

Billy Bones 1789
    Résztvevő

http://kapszli.hu/forums/users/billy-bones-1789/ jobb menetes , simán ki lehet tekerni.

Köszi !!! Este rápróbálok.😂😂😂

Rudi kettö
    Résztvevő

http://kapszli.hu/forums/users/billy-bones-1789/
    jobb menetes , simán ki lehet tekerni.

Billy Bones 1789
    Résztvevő

Sziasztok!  Egy kérdésem lenne azokhoz akik szedték szét kovás lakatot. A kakas csavarja jobbos-é vagy esetleg balos???Még mielött nekiállnék,nemakarom lemészárolni az egészet.Előre is kösz. Sziasztok!

TAMÁS
    TAMÁS
    Résztvevő

Hi! Szerintem az infokukackapszliponthu Szabó Gabi tudja.

Alighanem ez lesz a járható út, köszi! Mindjárt írok neki.   :mail:

Sziasztok! Tudna valaki segíteni abban, hogy ha esetleg egyszer majd cserére szorulnának az ASM Dragoonom lőkúpjai, vajh’ milyen gyártmánnyal lesznek helyettesíthetők?

Hi! Szerintem az infokukackapszliponthu Szabó Gabi tudja.  :good:

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 117