Elrettentő példák

Kezdőlap Fórumok Szolgálati közlemények Elrettentő példák

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ennek a témakörnek tartalma 91 hozzászólás, 25 résztvevő. Utolsó frissítés: Wasicuya Wasicuya 2 hónapja, 3 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 92
  • Szerző
    Bejegyzés
    Wasicuya
    Wasicuya
    Résztvevő

Nos, az a baj, hogy az emberek egyre kevésbé tudják kontrolálni az érzelmeiket.

Ez most csak azért került ide, mert lövészt érint, ám mint minden foglalkozásnál itt is van eltérő habitusú ember.

Az igazság az, hogy a hidegvérünket megőrizni nem egyszerű, sőt néha nem is kell. Ám bár nem láttam a videót, de ha készült róla és azon látszik a szándékosság, akkor a düh helyett célszerűbb a rendszámot megjegyezni, majd rongálás, garázdaság és közúti veszélyeztetés miatt feljelentést tenni. A háromból biztosan fennáll majd egy, amiért egy kissé elkaszálják az illetőt. Viszont a jogos felháborodásnak annyira le kellene csökkennie mire géphez ül az ember, hogy meggondoltan ír. Ámbár a mobil eszközök még inkább rontanak a helyzeten, mert azonnal lehet reagálni, rosszul.

Tehát mikorra géphez ülünk, gondoljuk meg mit írunk. Nyugodtan letaplózhatjuk és egyebek az illetőt, mert az igaz lehet, ám arra törekedjünk, hogy magunknak ne okozzunk kárt vele. Én a FB egyébként is hanyagolom.

Az elöltöltős lövészet nyugalomra tanít. Próbáljuk meg a nyugalmat átvinni a hétköznapokba. A fent említett “modern” lehetőségek a véleménynyilvánítás “géppisztolya”, szerintem az “egylövetű” vélemény nyilvánítás, ha az jobban megfontolt, kiméricskélt, még ha “nyálas tapasszal” is néha, mégiscsak jobban illik egy elöltöltős lövészhez.

Üdv: Tamás

Ezaz Fiúk, egyetértek! Apcúg fészbúk! Amúgy Géza, tényleg jó fej, évtizedek óta az elöltöltő társadalom tagja, a Füstölgő magazinba is igen jókat írt, igazi “régi motoros”… Sajnálom. Nagy disznóság, hogy ez történt vele!

Az semmi, de csak azok nézhetik, akik ismerik Gézát! Ki ő?

Ismét te találtad telibe a téma lényegét :-) :-) :-) Tegnap óta morfondírozok vajon megtudom-e a fejleményeket, de se FB-om, a netem is egy f.s, és egy Tarantino filmbeli hangsúllyal cseng a fülembe: kii aaa f..om az a Gééza? Egyébként supermotós voltam, mindig elmentem keresni egy jó terepet, de amíg odaértem rettegtem az autósoktól. Ezt álmomban sem gondoltam, hogy valaki ilyen indulatokkal megy ki a közútra. Nem mondom én is utálom pl. a szuzukisokat (szerintem náluk az autó megvásárlásakor van egy titkos “hogyan közlekedj mapetul” tanfolyam),és néha némelyiket legszívesebben letolnám az útról, pl. azt is akit pár éve láttam éppen cserbenhagyni , de nem általánosított gyűlölettel megyek ki a többi mapetkodó szuzukis közé, mert azokat is valakinek az anyja, nagyapja, fia, lánya stb. vezeti. Szóval nem tudom mi van a videón, nem kizárt, hogy Gézát jogos sérelem érte ( egyébként tényleg rengeteg gyökér motorozik), de gondoljunk arra: lehet, hogy aki Géza útjába kerül legközelebb, az egy fiatalember aki épp a családjához evickél haza, sokszor olyan autósok között, akinek fogalmuk sincs róla, hogy bizonyos esetekben jópár éve a motoros előre mehet, jobbról előzhet stb.

Szerintem az, hogy sokan utálják a motorosokat, az nem spontán alakult ki, hanem a motorosok évtizedek óta “kiharcolták” maguknak. Ez olyan mint az antiszemitizmus. Nem szép dolog, de van oka.

Horse Whisperer
    Résztvevő

Az semmi, de csak azok nézhetik, akik ismerik Gézát! Ki ő?

Ismét te találtad telibe a téma lényegét :-) :-) :-)

Tegnap óta morfondírozok vajon megtudom-e a fejleményeket, de se FB-om, a netem is egy f.s, és egy Tarantino filmbeli hangsúllyal cseng a fülembe: kii aaa f..om az a Gééza?

Egyébként supermotós voltam, mindig elmentem keresni egy jó terepet, de amíg odaértem rettegtem az autósoktól. Ezt álmomban sem gondoltam, hogy valaki ilyen indulatokkal megy ki a közútra. Nem mondom én is utálom pl. a szuzukisokat (szerintem náluk az autó megvásárlásakor van egy titkos “hogyan közlekedj mapetul” tanfolyam),és néha némelyiket legszívesebben letolnám az útról, pl. azt is akit pár éve láttam éppen cserbenhagyni , de nem általánosított gyűlölettel megyek ki a többi mapetkodó szuzukis közé, mert azokat is valakinek az anyja, nagyapja, fia, lánya stb. vezeti.  Szóval nem tudom mi van a videón, nem kizárt, hogy Gézát jogos sérelem érte  ( egyébként tényleg rengeteg gyökér motorozik), de gondoljunk arra: lehet, hogy aki Géza útjába kerül legközelebb, az egy fiatalember aki épp a családjához evickél haza, sokszor olyan autósok között, akinek fogalmuk sincs róla, hogy bizonyos esetekben jópár éve a motoros előre mehet, jobbról előzhet stb.

rprme
    rprme
    Résztvevő

Ezaz Fiúk, egyetértek! Apcúg fészbúk!

Amúgy Géza, tényleg jó fej, évtizedek óta az elöltöltő társadalom tagja, a Füstölgő magazinba is igen jókat írt, igazi “régi motoros”… Sajnálom. Nagy disznóság, hogy ez történt vele!

Géza feltette a videót a FB oldalára. Nézzétek meg. Mi a véleményetek?

Oszt aki akkora vidéki, hogy nincs FB oldala, az mit nézzen? :unsure:

Az semmi, de csak azok nézhetik, akik ismerik Gézát! Ki ő?  :yahoo:

Yenky
    Yenky
    Résztvevő

Oszt aki akkora vidéki, hogy nincs FB oldala, az mit nézzen? :unsure:

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Sajnos ez komolyabb ügy lett, mint a netes szájkarate. Nagyon szerencsétlen módját választotta Géza a kommunikációnak. Beszéltem Sacival, azt mondta van videófelvétel, melyen látszik, hogy az ember direkt töri le a tükrét. Véleményem szerint ha ezt a videót tölti fel, még a motorosok segítették volna megtalálni az embert. Rengeteg motoros barátom, ismerősöm van. Közülük több lövész is. Nem lehet általánosítani. Nincs kollektív bűnösség. Nem szabadott volna ilyen postt írni.

Úgy van!!! Nem általánosítani!  Az viszont igaz, hogy a motorosok nagyrésze szórakozásból, exhibicionizmusból –( Pl: pici fütyit megtoldani nagy motorral :good: )–és nem közlekedési szándékkal motorozik.  Ezért lehet az, hogy sok baromságot csinálnak. A motor ma már inkább sportszer mint közlekedési eszköz. És szerintem nem is ide való ez a téma.Uff.  :whistle:

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Sajnos ez komolyabb ügy lett, mint a netes szájkarate. Nagyon szerencsétlen módját választotta Géza a kommunikációnak. Beszéltem Sacival, azt mondta van videófelvétel, melyen látszik, hogy az ember direkt töri le a tükrét. Véleményem szerint ha ezt a videót tölti fel, még a motorosok segítették volna megtalálni az embert.

Rengeteg motoros barátom, ismerősöm van. Közülük több lövész is. Nem lehet általánosítani. Nincs kollektív bűnösség. Nem szabadott volna ilyen postt írni.

rprme
    rprme
    Résztvevő

Naja, csak a f.ckbook reposton meglepődni-kiakadni, olyan mintha valaki webkamerát tenne a WC-jébe, majd felháborodna, hogy a sok aberrált perverz nézi… jobb esetben like-olja.

Mellesleg nekem van egy pár rendes motoros ismerősöm, jó lövészek is amúgy, mindkettőt szeretik és ésszel csinálják. Remélem ezt  a topikot most nem olvassák…  :unsure:

Wasicuya
    Wasicuya
    Résztvevő

“A stressz is teljesen olyan mint a böfögés! Jobb kint, mint bent… :)))”

Igen, így van. Böfögni is csak a megfelelő helyen illik. Erről az illemszabályról feledtet a f@sbuk, mert látszólag nincs jelen csak a gép, mikor ír valaki. B-)   (böfögős  smile lenne)

LQ
    LQ
    Résztvevő

A netes szájkarate teljesen külön műfaj. Nem szabad összekeverni az élet más területeivel. Ezt mint “nagymúltú” szakértő, bizton állíthatom. :)

A stressz is teljesen olyan mint a böfögés! Jobb kint, mint bent… :)))

Wasicuya
    Wasicuya
    Résztvevő

Géza író, remélem csak művészi túlzások kedvelése miatt írt ilyen hangnemben. Mindenesetre f@szbuk  egyik hátránya, hogy meggondolatlanul posztolnak az emberek. Nekem nem ezért nincs, de tanulságos számomra.

A szájkarate egyébként kevésbé veszélyes, csak  az a baj hogy lejáratja az embert, a fegyverrel való éberkedés annál inkább. Ha azt süti el az ember meggondolatlanul, nem csak néhány elítélő vélemény születik. Én egyik híve sem vagyok, viszont a kedvenc filmemből: “Ha lőni akarsz, lőj! Ne beszélj!” Számomra azt jelenti, hogy sem nem lövök, ha nem akarok, sem nem beszélek róla (fenyegetek vele).

Szerintem Géza némi morgolódás után tartózkodni fog a hasonlótól, ha olvassa ezeket.

Chariot
    Résztvevő

Hát igen… Emiatt kell több fegyverviselési engedélyt kiadni! Én nem motorozom, de akár gyalog is, ha a Géza jön az úton szembe, szeretném ha nálam lenne az önvédelmim. Sose lehet tudni, pl. véletlenül pont akkor törik le a tükre stb… ;-)

A Géza teljesen jó srác, csak itt vmiért elgurult a gyógyszere! :)

rprme
    rprme
    Résztvevő

Hát igen… Emiatt kell több fegyverviselési engedélyt kiadni! Én nem motorozom, de akár gyalog is, ha a Géza jön az úton szembe, szeretném ha nálam lenne az önvédelmim. Sose lehet tudni, pl. véletlenül pont akkor törik le a tükre stb…  ;-)

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 92