Egyesületi élet

Kezdőlap Fórumok Szolgálati közlemények Egyesületi élet

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 37 hozzászólás, 16 résztvevő. Utolsó frissítés:  Horse Whisperer 4 hónapja, 3 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 38
  • Szerző
    Bejegyzés

Horse Whisperer
    Résztvevő

Kedves Balázs!

Először is köszönöm a megtisztelő jelzőt magyarul. Nem akarok a lovakkal kapcsolatban belemélyedni, meg untatni bárkit is, de magyarul a “suttogó” sokkal többet, szinte táltosi képességeket feszeget, tehát saját magát így nevezni valakinek elég nagyképű lenne, ezért csak úgy érvényes ha mások mondják. A “horse whispererség” alapjait Monty Roberts óta bárki megtanulhatja, kis bátorsággal némi “horsemanship”-el még alkalmazni is tudja, tehát ezért így angol nickkel szerényebbnek éreztem.
    Lehet rosszul fogalmaztam (mint általában) de, konkrétan nem rád értettem, hogy neked kéne elintézni mindent, hiszen nem várhatja semelyik közösség egyvalakitől, hogy minden gesztenyét ő kaparjon ki.  Viszont mint láthatod, ilyen távlatokból még arról sincs legtöbbünknek fogalma, ki a fenéhez kéne benyújtani bármiféle ötletelést vagy kérelmet jogszabálymódosításokkal kapcsolatban úgy, hogy ne pusztába kiáltott szó legyen.
    A “szabadban lövészet” elképzelésemet természetesen nem úgy kell értelmezni, hogy “bárhol ahol kedvem szottyan felszögelem a fára a céltáblát”.  Az elméletem levezetése: ugyebár légpuska otthon, saját kertben használható úgy, hogy a lövedék ne hagyja el a telekhatárt, meg ugye a szokvány biztonság blabla. ‘Nagygyerek’korunktól fogva mindenféle baleset nélkül meg tudtuk oldani ezt a problémát úgy, hogy sima drótkerítéssel volt körbekertelve minden család 10x 40 méteres kertje, az egyik végén a sorházakkal, a másikon meg a Balatonra vezető főút, tömve autóval, és senki nem okozott akkor és azóta sem balesetet.Ne felejtsük el, volt kb. 10év flóbert időszak, ismeretlen teljesítményű puskákkal, stukkerekkel( az én puskámat annak idején a puskaműves 13,8J-ra mérte mielőtt szét akarta barmolni, hogy jó legyen a beíratásnál, de mondtam neki ba..on rá kettőt nagykalapácsal aztán dobja ki). Gondoljuk tovább: megnőttünk, így vagy úgy lehet nagyobb helyünk, saját vagy bérelt szántó, erdő, bánya stb., kb. ugyanúgy felérjük ésszel hova nem lehet lőni.  Persze nem mondom, lehetne hivatal ami kiad rá valami ideiglenes engedélyt, ahogy pl. mindenféle különösebb megerőltetés nélkül lehet ideiglenes repülőgép leszállóhelyet kérvényezni (pedig legalább annyira tilos leszállni repülőgéppel csak úgy akárhol, mint lőni, és azt is elbírálják alkalmas-e a biztonságos használatra). Szóval a lényeg: nem hiszem, hogy emberek kizárólag lőtérnek nevezett sötét odúkban képesek biztonságosan  célbalőni, másrészt ne felejtsük el, a vadászok több száz (!!!) méterekre lőnek, folyton változó terepeken (!!!), azonnali és minden esetben egyedi lővonal biztonságosság elbírálással! Elismerem, oltom eleget a vadászokat, -nem részletezem, de 10 év fegyverbolt, kb. ugyanennyi kénytelenből rámsózott vadásztársasági titkárság után, tisztelet a kivételnek (ezt 20%-ra állítottam be akkoriban, de pár hónapja egy vadásztársatok /szóval mosom kezeimet :-)/a zegi lőtéren ezt 2%-ra módosította :-) :-) ), de olyan hihetetlenül ostoba, tanulatlan, összefüggő gondolkodásra képtelen emberek használhatnak ilyen körülmények közt fegyvert a szabadban (!!!!), -úgy tűnik viszonylag balesetmentesen-, hogy kifejezetten sértőnek tartom, hogy orvos, építész, tanár,vegyész stb. emberek kizárólag céllövészeti vágyaik kielégítése céljából naptól elzárva, sötét bunkerekbe kényszerülnek.
    Írom a végére: nem számonkérésképpen hoztam fel most sem, csak gondolatok közléseként. A világot nem váltom már meg ezügyben az tuti,  ha meg továbbra is ilyen parás-dugdosós lesz elöltöltőzni, max nem járok lőni, és nem veszek több “vasat”. Egyesületnek tagja vagyok, de ha még kérnék és kapnék is lőszerelemkezelői feljogosítást van egy olyan gyanúm, hogy nem azt jelentené otthon kezelgessem a lőszerelemeket :-). Amikor Zeg-en volt lőszertöltő tanfolyam, nagyon fellelkesültem, mire felhomályosítottak, hogy csak az engedélyes szereltlőszeresemhez (ami ugye nincs, meg nem is nagyon akarok) tölthetek vele, és semmi köze ahhoz, hogy az elöltöltős AN IX puskámhoz gyártogassak otthon papírtöltényt -biztos ami biztos, a kovakövet /esetünkben lőszerelemet :-)/ meg eldugom otthon a sziklakertben :)
    Üdvözlet mindenkinek (Név, cím a szerkesztőségben :-) :-) )</p>

Remélem ki sikerült szerkesztenem minden bekezdés elejéről az ilyen zagyvaságokat:  <p style=”margin: 0px 0px 16px; line-height: normal; font-family: Georgia; color: #333233;”>

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Kedves Suttogó!

A szövetség nevében annyit tudok mondani, hogy megpróbáltuk bevonni a sportlövészetet, de sem a jogalkotó, sem a vadászati érdekképviselet nem akart ezzel foglalkozni. A problémád érthető, megoldásáról egyéltalán nem mondot le a szövetség. Sőt, a lőszertöltő engedély és a vadászati engedély jó bizonyítékot adhat arra, hogy ilyen engedélyezési rendszer a sportlövészetben is kellene.

Szabadban lőni bárhol? Hát ezt viszont én sohasem fogom pártolni, az biztos. Azért van a lőtér és a lövészegyesület keretei. Egyébként összehasonlítottad már a tavaly dec. 1. előtti és utáni sportlövszettel kapcsolatos előírásokat? Ugye tudod, hogy ez is igencsak tisztult. Nem beszélve arról, hogy a lőterek tekintetében is nagy könnyítés volt (nem kell külön engedély, ha már van 22LR feletti kaliberre engedély). Ezek mind sportlövészettel kapcsolatosak, nem vadászati ügyek.

Addig pedig ha türelmed és energiád van, indulj el vmelyik legális úton: lépj be egy egyesülethez és kérj lőszerelemkezelői feljogosítást, vagy szerezd meg a lőszertöltő engedélyt!

Üdv

Balázs

Horse Whisperer
    Résztvevő

Kedves Angyalszem! Legalább az igyekezet megvan benned :-)

Egyenlőre azonban én úgy látom, mint az engedélyes fegyveresek hozzáállását: “nekem már meg van a fegyvertartásim,  minek legyen másnak is?”

Ezzel meg sajnos ismét fején találtad a szeget :-) Legalább most nem én mondtam, de nagyon így van, -és ismét gyorsan közbeszúrom, nem akarok megbántani senkit, pláne nem Balázs(éka)t /nem nyallerkodásból, csak tudjuk, hogy épp eleget küzdöttek az elöltöltőzésért/-, de amikor múltkor valahova írtam, hogy a fürdővízzel ki lett öntve a gyerek is, kb. erre értettem. Nem azt mondom, hogy nem szeretnék valami szereltlőszeres alsókulcsost vagy pacemakert vagy mittudomén P08-at. Még azt sem mondom, hogy valamikor majd nyuggerként nem bíbelődnék lőszertöltéssel, de hogy csak azért koprassak egy szerelt lőszeresért a hozzátartozó lőszertöltéssel együtt, hogy ne ideggörcs törjön rám, amikor félúton hazafelé rájövök, hogy maradt jópár töltetnyi a lőporosflaskában, arról nem is beszélve, hogy milyen jó is lenne ha nem stikában kéne otthon előkészíteni a másnapi tölteteket. Mert lehet virágnyelven írogatni, és leba..ni angyalszemet ha meg meri kérdezni meddig áll el a betöltött lőpor, de azért tudjuk, hogy a gyakorlatban sok esetben máshogy mennek a dolgok. Mondok egy példát: kb 2 hete egy közelebbi lőtérre ( az eddigi kb. 45 km) mentem be megkérdezni, nem járhatnék-e oda lőni elöltöltőssel. Ó hogyne, dehogyisnem, persze! Jöjjek próbáljam ki, aztán ha tetszik megbeszéljük. Jó mondom akkor kérnék 20gramm lőport meg 20-25 csapit, közben bejön egy csoport gyakorlóruhás rendőr, majd előttük kérdezi a manus: mér hát nem hoztál lőport? Mondom: nem azt mondta, hogy van elöltöltős lövészet is it? De van, csak mindenki hozza viszi a cuccait (nem kérdeztem, de bizonyára mindenki lőszertöltő jogosultsággal rendelkezik). Szóval elég parás típus vagyok, és ott tartok, hogy nem merek már lőtérre sem járni. Egy sharps, egy remi egész komoly cuccnak néz ki ahhoz, hogy egy “már szinte szokvány” gépjármű átkutatáskor ne keltsen feltűnést egy fogalmatlan közrendőr szemében. Tudjuk ugye, hogy ritkán de odakeveredik a hátad mögé egy-egy, és bambul: b.ki erre nem kell engedély, há’ pedig simán letartóztatnám ha megtalálom nála a kocsiba. Mivan ha még ott van nálad pár kimért fiola, csapi, amit a dumálás miatt nem lőttél el, stb? Szóval kb. erre értem, és valószínű te is Angyalszem arra érted az “ott ‘felül’, a szaktudást, kapcsolati tőkét” stb., hogy ha már egyszer vért hugyoznak emberek az “etikus halló-szaglótávolságon belüli” ölés megvalósításáért (már bocsánat, hogy az ölés szót használom, de több 10 hektár erdő tulajdonosaként, gyakorlatilag erdőben lakóként, nekem a “csak egy őzsuta” nem egy céltábla, hanem valakinek az anyja, akivel pár nappal azelőtt az ablakból láttam), ehhez lőpor-csapi otthon tartásáért küzdelem közben (hogyhogy-hogynem de ebben az esetben otthon kell tartani, mértisnem a VT erre megbízott lőporfelelősétől kell vételezni, a maradékot leadni stb.), egy füst alatt legalább megpróbálni, hogy figyu Pintyusz (vagy a tököm tudja ki): tudod van aki nem akar ölni, csak lövöldözni lőtéren, csak k..va macera az egész, a lőterek sem akarnak vele ba..alódni, mibe fáj az ha otthon tarthatnak fejenként mondjuk 1 kilót (most komolyan: 5 liter benzin veszélyesebb), nálunk levizsgáznak ahogy eddig is, elkértek valami egyszerűsített engedélyezésért (mint pl. a gázriasztó viselési) 5-10 ezret, kiadtok egy papírt, hogy megveheti-hazaviheti-méricskélheti-kiviheti a kocsijában a lőtérre, aztán mindenki énekel. Hogyan kapcsolódik ez akár egy lőtérhez? Van egy 60 méteres semmire nem használt istállóm légvonalban 1km-re a legközelebbi falutól, vasbeton  födémmel, simán lehetne lőtérnek használni. Egyszer nekifutottam elöltöltősözésre, kb. 1 napig…. szerintetek? Ilyen raktár, olyan szoba, a szellőzés, a mérgezés, az ólom, a riasztás, a rácsok, a lövedékfogó- ugye nem lehetett 4-et kihúzni az egyenletből, hogy se ajtó, se rács, se riasztó, se előkészítő szoba nem kell, mindenki hozza viszi a cuccát. Szóval mission impossible. Azt, hogy a szabadban  valami egyszerűsített engedélyezéssel lőjj célba, el is felejtheted, olyan okos csak egy vadász lehet, hogy ott lőjjön.

Természetesen ebben igazad van. A szövetség fontos feladatai közé tartozik, hogy vigye hírt az elöltöltős lövészetről, vadászatról. De a történet kulcsa sajnos ott van, hogy csinálni kell valakinek helyben. Kitartóan, önzetlenül, kemény fejjel. Van erre számos példa az országban.

Már csak össze kellene fogni azokat, akiknek igaza van. Kemény fejem az van.  :yahoo:

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Természetesen ebben igazad van. A szövetség fontos feladatai közé tartozik, hogy vigye  hírt az elöltöltős lövészetről, vadászatról. De a történet kulcsa sajnos ott van, hogy csinálni kell valakinek helyben. Kitartóan, önzetlenül, kemény fejjel. Van erre számos példa az országban.

Biztos vagyok abban, ha MEFLVSZ szövetségi szinten foglalkoznának ezzel és megkeresnék a lőtereket valamilyen együttműködési lehetőséggel, akkor legalább akkor lépést lehetne tenni a lövészet terén, mint az a vadászet terén történ! Egyenlőre azonban én úgy látom, mint az engedélyes fegyveresek hozzáállását: “nekem már meg van a fegyvertartásim, minek legyen másnak is?”

Kedves Angyalszem! Az ismeret terjesztése valóban fontos, de a szövetség felülről nem tud lőteret teremteni nektek. Ehhez arra van szükség – ahogy ezt az elmúlt évek bizonyítják – hogy legyen egy tökös gyerek, aki összefogja a környék érdeklődőit, és közösséget hozon létre. A közösség fogja megteremteni és életben tartani az elöltöltős lövészetet. üdv Balázs

Kedves Balázs! Abból indultam ki, hogy  “felül” a szaktudás, a kapcsolati tőke, a HATALOM, a lobbi és a FŐ”tökös gyerekek” . Semmiképp sem arra gondoltam, hogy “felülről” kell “csinálni lőteret” hanem arra, hogy kezdeményezzen, gondolkodjon a “vezetés” arról, hogy mi lenne a lehetőség. Nem lőteret kell csinálni, mert az van bőven, hanem valimelyen összefogás felébresztését, koncepció kialakítását, vezérfonalat és szervezését. Ehhez meg jöhetnek ” alulról” a “tökös gyerekek” :-) Szerintem a “nektek” inkább legyen “NEKÜNK” ha egy csapatba tartozunk. :good:
    <p style=”margin: 0px 0px 0px 49.6px; text-align: center; text-indent: -49.6px; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”><b>II.</b></span></p>
    <p style=”margin: 0px 0px 0px 49.6px; text-align: center; text-indent: -49.6px; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”><b>AZ EGYESÜLET CÉLJA ÉS TEVÉKENYSÉGEI</b></span></p>
    <p style=”margin: 0px 0px 0px 49.6px; text-align: justify; text-indent: -49.6px; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000; min-height: 15px;”></p>
    <p style=”margin: 0px 0px 0px 49.6px; text-align: justify; text-indent: -49.6px; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1. Az Egyesület <b>céljai:</b></span></p>
    <p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000; min-height: 15px;”></p>
    <p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1.1 A jogszabályok, a társadalmi együttélés a lövész és vadászerkölcs szabályainak elmélyítése, tiszteletben tartása.</span></p>
    <p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1.2 A természet és a környezet megóvása, a megóvásra való nevelés.</span></p>
    <p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1.3 Az elöltöltő fegyveres lövészsportok, vadászat fejlesztése és népszerűsítése.</span></p>
    <p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1.4 A tagjai érdekeinek képviselete, valamint kedvező sportlövészeti és vadászati lehetőségek biztosítása.</span></p>

<p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1.5 A feketelőporos fegyverekkel, lövész és vadászkultúránkkal kapcsolatos kutatások, tanulmányok, oktatás támogatása.</span></p>
    <span style=”font-kerning: none;”>Szép maradék hétvégé!</span>

Biztos vagyok abban, ha MEFLVSZ szövetségi szinten foglalkoznának ezzel és megkeresnék a lőtereket valamilyen együttműködési lehetőséggel, akkor legalább akkor lépést lehetne tenni a lövészet terén, mint az a vadászet terén történ! Egyenlőre azonban én úgy látom, mint az engedélyes fegyveresek hozzáállását: “nekem már meg van a fegyvertartásim, minek legyen másnak is?”

Kedves Angyalszem! Az ismeret terjesztése valóban fontos, de a szövetség felülről nem tud lőteret teremteni nektek. Ehhez arra van szükség – ahogy ezt az elmúlt évek bizonyítják – hogy legyen egy tökös gyerek, aki összefogja a környék érdeklődőit, és közösséget hozon létre. A közösség fogja megteremteni és életben tartani az elöltöltős lövészetet. üdv Balázs

Kedves Balázs! Abból indultam ki, hogy att “felül” a szaktudás, a kapcsolati tőke és a FŐ”tökös gyerekek” . Semmiképp sem arra gondoltam, hogy “felülről” hanem arra, hogy kezdeményezzen, gondolkodjon a “vezetés” mi lenne a lehetőség. Nem lőteret, mert az van bőven, hanem valimelyen összefogás felébresztését és szervezését. Ehhez meg jöhetnek ” alulról” a “tökös gyerekek! :-)
    <p style=”margin: 0px 0px 0px 49.6px; text-align: center; text-indent: -49.6px; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”><b>II.</b></span></p>
    <p style=”margin: 0px 0px 0px 49.6px; text-align: center; text-indent: -49.6px; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”><b>AZ EGYESÜLET CÉLJA ÉS TEVÉKENYSÉGEI</b></span></p>
    <p style=”margin: 0px 0px 0px 49.6px; text-align: justify; text-indent: -49.6px; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000; min-height: 15px;”></p>
    <p style=”margin: 0px 0px 0px 49.6px; text-align: justify; text-indent: -49.6px; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1. Az Egyesület <b>céljai:</b></span></p>
    <p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000; min-height: 15px;”></p>
    <p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1.1 A jogszabályok, a társadalmi együttélés a lövész és vadászerkölcs szabályainak elmélyítése, tiszteletben tartása.</span></p>
    <p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1.2 A természet és a környezet megóvása, a megóvásra való nevelés.</span></p>
    <p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1.3 Az elöltöltő fegyveres lövészsportok, vadászat fejlesztése és népszerűsítése.</span></p>
    <p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1.4 A tagjai érdekeinek képviselete, valamint kedvező sportlövészeti és vadászati lehetőségek biztosítása.</span></p>

<p style=”margin: 0px; text-align: justify; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: ‘Times New Roman’; color: #000000; -webkit-text-stroke-width: initial; -webkit-text-stroke-color: #000000;”><span style=”font-kerning: none;”>1.5 A feketelőporos fegyverekkel, lövész és vadászkultúránkkal kapcsolatos kutatások, tanulmányok, oktatás támogatása.</span></p>
    <span style=”font-kerning: none;”>Szép maradék hétvégé!</span>

Kapszli
    Kapszli
    Kulcsmester

Tapasztalatom: Rengeteg lőtér és lővészklub van. Egyszerűen csak ismeretlen az országban a füstölgés. A magánlőterek szívesen áldoznának és foglalkoznának az elöltöltős lövészettel, hiszen az bevételt jelentene nekik, de nem tudják hogyan kell propagandát, reklámot csinálni, lövészeket toborozni stb. A potenciális lövészek, lövészet és fegyver kedvelők pedig semmit sem tudnak arról, hogy szabadon vásárolható és tartható az elöltöltős, hogy mire jó, azt hogy lehet vele vadászni stb. Leginkább teljesen ismeretlen az egész elöltöltőzés. Három lőtéren próbálkozom az elöltöltőzéssel, ebből kettőnek meg is van az engedélye a nagykaliberre. A lőtér tulaj, lövészetvezető nem tudja, hogy mi ez az egész fekázás. A harmadik egyesület elnöke nem tudta megmondani, hogy mire van engedélyük.   :unsure:  Annyit mondott, hogy légfegyverre és .22 pisztolyra, puskára. Kérdeztem, hogy .22 LR? Nem tudta. Én nem nézem ezeket az embereket hülyének, csak érdektelenséget tapasztalok. Én évek óta próbálkozom, hogy ezeken a lőtereken beindítsak valamit, de  rengeteg a melóm és a csekély anyagiak  és nagy távolságok miatt nem tudok elég időt, energiát fektetni a szervezésbe. Azokat a lőtereket, lőegyleteket, akik szívesen bevezetnék ez elöltöltős lövészetet valamilyen formába össze kellene gyűjteni, rendszerbe szervezni. Biztos vagyok abban, ha MEFLVSZ szövetségi szinten foglalkoznának ezzel és megkeresnék a lőtereket valamilyen együttműködési lehetőséggel, akkor legalább akkor lépést lehetne tenni a lövészet terén, mint az a vadászet terén történ! Egyenlőre azonban én úgy látom, mint az engedélyes fegyveresek hozzáállását: “nekem már meg van a fegyvertartásim,  minek legyen másnak is?”

1. Bocs fiúk, semmi közöm a Mecseki sporttársak cégéhez, s az ördög ügyvédje sem szeretnék lenni de- az árban vs a lövedék ára és a 2 lőtéri elöltöltős célszerszám (Kentucky puska és pisztoly .45) használata is benne lehet. Márpedig kevesen szeretnek más után takarítani (Kend taki!) , még boros árért sem… Így már nem is oly horror az összeg pl ha 10-et 10-et lősz mindkettővel és köszönöd, kipróbáltad, mentél. Amúgy vezuvit sem tudti és a “3F Switzer” meg nem is oly “occó”. OK otthon öntött ólommal így is max 150HUF egy nagyobb töltetű lövés, dehát láttam én már más lőtéren is 100% árrést lőszeren… Pálcatörés (fikatörlés) előtt meg illene tájékozódni… Még 1x bocs… [/quot

Jó lenne. Sajna nem. Ott voltam, kérdeztem. Igaz, hogy csak egyszer, a téli szezonzáráskor. Nem tudom, hogy ezekben az árakban közelebbi ismeretség esetén lenne-e “rugalmassági tényező” ;-) A honlapon “nem egy nagyobb töltetről” van szó, hanem 15 grain 150 ft, 18=180ft. stb. Vasat bérelhetsz, de az plusz many, vinni kell. Lövedékről szó nincs. Szíve joga annyit kérni, amennyi neki megéri, egyébként egy jó ember is, csak ennyiért a többség nem tud rendszeresen sportolni. Nagyon durva számítás; 1kg feka, mindennel együtt legyen 40000 ft. Az 15 grain/ lövés egy .36 os revkóval majdnem 1000 lövés x 150ft=150000 ft. Ez közel  400%. Legyen. Csak lehet, hogy ez is oka annak, hogy néha- néha elöltöltőzik valaki.

rprme
    rprme
    Résztvevő

Bocs fiúk, semmi közöm a  Mecseki sporttársak cégéhez, s az ördög ügyvédje sem szeretnék lenni de-

az árban vs a lövedék ára és a 2 lőtéri elöltöltős célszerszám (Kentucky puska és pisztoly .45)  használata is benne lehet. Márpedig kevesen szeretnek más után takarítani (Kend taki!) , még boros árért sem… Így már nem is oly horror az összeg pl ha 10-et 10-et lősz mindkettővel és köszönöd, kipróbáltad, mentél. Amúgy vezuvit sem tudti és a  “3F Switzer” meg nem is oly “occó”.  OK otthon öntött ólommal így is max 150HUF egy nagyobb töltetű lövés, dehát láttam én már más lőtéren is 100% árrést lőszeren…

Pálcatörés (fikatörlés) előtt meg illene tájékozódni…

Még 1x bocs…

Chariot
    Résztvevő

+Néztem, téboly!   :negative:

Klubtagoknak: 18 grain por+1 csapi, azaz egy lövés= 180 Ft. ebből számoltam a 135.000Ft-t. kerekítés, lefelé. Itt a honlap: http://www.mecseklk.hu/loszer_arak.html

Klubtagoknak: 18 grain por+1 csapi, azaz egy lövés= 180 Ft. ebből számoltam a 135.000Ft-t. kerekítés, lefelé. Itt a honlap: http://www.mecseklk.hu/loszer_arak.html

Te SC! Megvannak még a régebbi fórumok lementve? Mert azokban volt egy rakás régi harcos, névvel, emil címmel együtt, akik azóta jól eltűntek a horizont alatt. Kiáshatnád ezeket, hogy rendezzünk egy amolyan elöltöltős öregfiúk rendezvényt valahol! Baromi jó lenne összevadászni mindazokat, akik az elmúlt 15+ évben jöttek és azután sajnos eltűntek a magyar elöltöltős életből! Nincs már elöltöltő egyesületi élet, sem egész hétvégés ereszd el a hajam dzsemborik, sem hétvégi örömlövészetek! :( Ez talán segítene kicsit felpezsdíteni az életet! Talán.

Szia Chari! Egyetértek veled,valahogy fel kellene támasztani a régi lelkesedést,az eltűnt lövészeket! Én is ezen munkálkodom,tájékoztatom,és fertőzöm feketelőporral a gyanútlan érdelődőket ;-) De viccen kívül,valamit tenni kellene,mert elfogynak a versenyekről a kiváló lövészek… :cry: Aki csak teheti,tegyen ez ellen!! :yahoo:

Én egy évig próbálkoztam az egyik lőtéren, de mindenki csak a gyorsmenetet :yahoo: szerette szereltlőszeressel. Ezért a lőtértulajnak macera volt egy ember miatt intézgetni a lőporos dolgokat. Másik helyen, Kb. 135.000 Forintért (!igen 135.000 forintra jön ki kb. a Vesuvit!)–adnak 1 kg port. (180Ft egy revkó-/pisztoly-lövés ha a töltet 18gr+1 csapi) A lőtérhasználat még ezen felül van. Egy párórás lövészet így kb 20.000Ft-re jön ki, revolverrel, puskával akár duplája is. És ez csak a pénzoldala. Nos? 5let van-e, hogy hogyan? Talán több westernfilmet kellene nyomatni a fiatalok fejébe, a gagyi eksönfilmek helyett? :good: :yahoo:

Szia! Írd már meg légy oly kedves,hogy melyik ez a lőtér,ahol gyémántárban van minden? Nagyon szeretném tudni,hogy le is papíroznák ezeket a végtelenül kedvező árakat? :negative: Csak hogy tudjam,melyik lőteret kell messzire elkerülni,és jóhírét vinni…. :mail: Méghogy 135.000.- Vesuvit… AGYLÖVÉS , AGYF@SZ!!!!!!!

Félreértés elkerülése végett! Klubtagoknak: 18 grain por+1 csapi, azaz egy lövés= 180 Ft. ebből számoltam a 135.000Ft-t. kerekítés, lefelé. Itt a honlap: http://www.mecseklk.hu/loszer_arak.html

gunner
    Résztvevő

Te SC! Megvannak még a régebbi fórumok lementve? Mert azokban volt egy rakás régi harcos, névvel, emil címmel együtt, akik azóta jól eltűntek a horizont alatt. Kiáshatnád ezeket, hogy rendezzünk egy amolyan elöltöltős öregfiúk rendezvényt valahol! Baromi jó lenne összevadászni mindazokat, akik az elmúlt 15+ évben jöttek és azután sajnos eltűntek a magyar elöltöltős életből! Nincs már elöltöltő egyesületi élet, sem egész hétvégés ereszd el a hajam dzsemborik, sem hétvégi örömlövészetek! :( Ez talán segítene kicsit felpezsdíteni az életet! Talán.

Szia Chari! Egyetértek veled,valahogy fel kellene támasztani a régi lelkesedést,az eltűnt lövészeket! Én is ezen munkálkodom,tájékoztatom,és fertőzöm feketelőporral a gyanútlan érdelődőket ;-) De viccen kívül,valamit tenni kellene,mert elfogynak a versenyekről a kiváló lövészek… :cry: Aki csak teheti,tegyen ez ellen!! :yahoo:

Én egy évig próbálkoztam az egyik lőtéren, de mindenki csak a gyorsmenetet :yahoo: szerette szereltlőszeressel. Ezért a lőtértulajnak macera volt egy ember miatt intézgetni a lőporos dolgokat. Másik helyen, Kb. 135.000 Forintért (!igen 135.000 forintra jön ki kb. a Vesuvit!)–adnak 1 kg port. (180Ft egy revkó-/pisztoly-lövés ha a töltet 18gr+1 csapi) A lőtérhasználat még ezen felül van. Egy párórás lövészet így kb 20.000Ft-re jön ki, revolverrel, puskával akár duplája is. És ez csak a pénzoldala. Nos? 5let van-e, hogy hogyan? Talán több westernfilmet kellene nyomatni a fiatalok fejébe, a gagyi eksönfilmek helyett? :good: :yahoo:

Szia!

Írd már meg légy oly kedves,hogy melyik ez a lőtér,ahol gyémántárban van minden?

Nagyon szeretném tudni,hogy le is papíroznák ezeket a végtelenül kedvező árakat? :negative:

Csak hogy tudjam,melyik lőteret kell messzire elkerülni,és jóhírét vinni…. :mail:

Méghogy 135.000.- Vesuvit… AGYLÖVÉS , AGYF@SZ!!!!!!!

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 38