Amerikai polgárháború

Kezdőlap Fórumok Történelem Amerikai polgárháború

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 63 hozzászólás, 23 résztvevő. Utolsó frissítés: Angyalszem il cattivo Angyalszem il cattivo 2 hónapja, 2 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 64
  • Szerző
    Bejegyzés
    Ryker
    Ryker
    Résztvevő

<p style=”margin: 0px 0px 6px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”>Tisztelt Barátaim!</p>
    <p style=”margin: 0px 0px 6px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”></p>
    <p style=”margin: 6px 0px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”>2015. május 15-én 11:30 órakor Karcagon részt veszünk Kováts Mihály huszárezredes – az Amerikai Függetlenségi háború hőse, az Egyesült Államok lovasságának egyik alapítója – szülőházánál megtartott megemlékezésen.</p>
    <p style=”margin: 6px 0px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”></p>
    <p style=”margin: 6px 0px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”>A megemlékezés során díszőrséget állunk és megkoszorúzzuk az emlékművet.</p>
    <p style=”margin: 6px 0px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”></p>
    <p style=”margin: 6px 0px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”>Helyszín:Karcag</p>
    <p style=”margin: 6px 0px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”>Időpont: 2015. 05. 15. 11:30 óra  megemlékezés Kováts Mihály huszárezredes szülőházánál. Cím: Karcag, Deák krt. és Liliom utca                    kereszteződése</p>
    <p style=”margin: 6px 0px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”><span style=”line-height: 17.5636348724365px;”>               2015. 05. 15. 14:30 óra  megemlékezés Kováts Mihály huszárezredes emlékművénél – Karcag Múzeumkert.</span></p>
    <p style=”margin: 6px 0px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”>Aki polgárháborús egyenruhában jönne, vagy<span style=”line-height: 17.5636348724365px;”> </span><span style=”line-height: 17.5636348724365px;”>aki szeretne egyenruhában tevékenyen részt venni</span><span style=”line-height: 17.5636348724365px;”> </span><span style=”line-height: 17.5636348724365px;”> kérem feltétlenül hívjon fel. 06-20-772-1255</span></p>
    <p style=”margin: 6px 0px; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”>    Tisztelettel várunk benneteket is.</p>

<div class=”text_exposed_show” style=”display: inline; color: #141823; font-family: helvetica, arial, ‘lucida grande’, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17.5636348724365px;”>
    <p style=”margin: 0px 0px 6px;”></p>
    <p style=”margin: 0px 0px 6px;”>Üdvözlettel: Miklós</p>
    <p style=”margin: 0px 0px 6px;”></p>

</div>

Ryker
    Ryker
    Résztvevő

Tisztelt Uraim!

Mostanra kaptam pontos választ korábbi kérdéseimre.

Néhány konkrétum az első koszorúzásról, megemlékezésről.

2015. május 15-én pénteken délelőtt – pontos kezdést pontosítom hétfőn – Karcagon megemlékezés és koszorúzáson veszünk részt, amelyre tisztelettel meghívlak benneteket.

Kováts Mihály huszárezredes az Egyesült Államok lovasságának egyik alapítójának, a Függetlenségi háború hősének szülőházánál lesz a megemlékezés.

A megemlékezés során a II. világháborús Amerikai Katonai Hagyományőrző Egyesület – mely elnöke vagyok – áll díszőrséget.

Akinek van kedve, várjuk szeretettel, természetesen ha tud, akkor polgárháborús egyenruhában.

Aki úgy gondolja, hogy jön, kérem legyen kedves küldjön üzenetet a paratroopers@paratroopers.hu e-mail címre.

Üdvözlettel: Nagy Miklós

Ryker
    Ryker
    Résztvevő

“Beöltözve is lehet jönni? Gyakoroljak önkritikát?”

Aki beöltözve jön, annak nagyon meg fogom köszönni, és az Istenért ne gyakoroljatok önkritikát.  :yahoo:

Remélem mihamarabb választ fogok kapni.

Szeretnék egy évben több alkalommal koszorúzni, több helyen és ebből hagyományt teremteni.

Jelenleg senki nem emlékezik meg a polgárháborús magyar hősökről, kezdjük el mi.

olmos
    Résztvevő

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>olmos wrote:</div>

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>Ryker wrote:</div>
    Nagyon örülök, ha valaki megtisztel azzal, hogy részt vesz a megemlékezéseken. Természetesen itt is és a Facebook oldalon is jó előre közzé lesz téve a hely és időpont. Most Kováts Mihály huszárezredes karcagi megemlékezése van szervezés alatt. Kováts Mihály – ugyan nem a polgárháború hőse – de mégis az Egyesült Államok lovasságának egyik szülőatyja. A megemlékezés előre láthatóan május közepén lesz Karcagon.

Üdv! Beöltözve is lehet menni? Vagy inkább gyakoroljak önkritikát?

Nekem is van egy olyan 1860-as szablyám, te honnan vetted?? Nagyon király képek! :good:

Üdv!
    Talán már van 3 éve is ,hogy itt kapszlis összefogásban rendeltem az egész felszerelést.Szabó Gabi tudja ,hogy honnan és mi módon rendelte .

traktoros
    traktoros
    Résztvevő

<div class=”d4p-bbt-quote-title”>Ryker wrote:</div>
    Nagyon örülök, ha valaki megtisztel azzal, hogy részt vesz a megemlékezéseken. Természetesen itt is és a Facebook oldalon is jó előre közzé lesz téve a hely és időpont. Most Kováts Mihály huszárezredes karcagi megemlékezése van szervezés alatt. Kováts Mihály – ugyan nem a polgárháború hőse – de mégis az Egyesült Államok lovasságának egyik szülőatyja. A megemlékezés előre láthatóan május közepén lesz Karcagon.

Nekem is van egy olyan 1860-as szablyám, te honnan vetted?? Nagyon király képek!  :good:

olmos
    Résztvevő

Valaki meg tudná szakérteni, hogy ez a kürt olyan e mint az eredeti?
    köszönöm

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

olmos
    Résztvevő

Nagyon örülök, ha valaki megtisztel azzal, hogy részt vesz a megemlékezéseken.

Természetesen itt is és a Facebook oldalon is jó előre közzé lesz téve a hely és időpont.

Most Kováts Mihály huszárezredes karcagi megemlékezése van szervezés alatt. Kováts Mihály – ugyan nem a polgárháború hőse – de mégis az Egyesült Államok lovasságának egyik szülőatyja. A megemlékezés előre láthatóan május közepén lesz Karcagon.

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Ryker
    Ryker
    Résztvevő

Nagyon örülök, ha valaki megtisztel azzal, hogy részt vesz a megemlékezéseken.

Természetesen itt is és a Facebook oldalon is jó előre közzé lesz téve a hely és időpont.

Most Kováts Mihály huszárezredes karcagi megemlékezése van szervezés alatt. Kováts Mihály – ugyan nem a polgárháború hőse – de mégis az Egyesült Államok lovasságának egyik szülőatyja. A megemlékezés előre láthatóan május közepén lesz Karcagon.

traktoros
    traktoros
    Résztvevő

Köszönöm kedves Traktoros! Bár már korábban is ismertem ezt a cikket, nagyon nagyon érdekes. Tervezek megemlékezéseket országszerte. Pl. Asbóth Sándor tábornok keszthelyi szülőházánál, Számvald Gyula tábornok szegedi szülőhelyén stb. <span style=”font-family: Calibri, sans-serif; font-size: 11pt; line-height: 115%;”> </span>

Ez nagyon jó ötlet, Szegedre tervezek majd menni, majd írj a fórumon, hogy mikorra tervezed a megemlékezést, részt vennék rajta, ha arra járok. :)

Ryker
    Ryker
    Résztvevő

Köszönöm kedves Traktoros!

Bár már korábban is ismertem ezt a cikket, nagyon nagyon érdekes.

Tervezek megemlékezéseket országszerte. Pl. Asbóth Sándor tábornok keszthelyi szülőházánál, Számvald Gyula tábornok szegedi szülőhelyén stb.

<span style=”font-family: Calibri, sans-serif; font-size: 11pt; line-height: 115%;”> </span>

traktoros
    traktoros
    Résztvevő

Üdvözletem! Nagy örömmel olvasom, hogy már volt ilyen találkozó, illetve szokott lenni. Tisztelettel jelentkezek szolgálatra. A sátor ha minden jól megy a nyár folyamán nekem is meg lesz. Az egészen biztos, hogy a polgárháború magyar hőseihez köthető megemlékezéseket, koszorúzásokat is fogok szervezni az érintett polgármesterek bevonásával. Ezekről a facebook oldalon lehet majd olvasni, de itt is közzéteszem. Ha valakit érdekel nagy szeretettel várjuk. Üdvözlettel: Miklós

Üdv, akkor lehet ez a cikk is érdekelni fog.

http://rabbi.zsinagoga.net/2014/08/17/111-magyar-zsido-aki-hozzajarult-az-eszak-gyozelmehez-az-amerikai-polgarhaboruban/

Knefler Frigyes tábornok, Mundee tábornok,  Utassy testvérek, Karpeles Leopold (Medal of Honor) stb…  ;-) Knefler Frigyes valószínűleg ismerte ükapám nagybátyját, mindketten 1848-as zsidó katonák voltak Aradról a magyar seregben.

Ryker
    Ryker
    Résztvevő

Üdvözletem!

Nagy örömmel olvasom, hogy már volt ilyen találkozó, illetve szokott lenni.

Tisztelettel jelentkezek szolgálatra.

A sátor ha minden jól megy a nyár folyamán nekem is meg lesz.

Az egészen biztos, hogy a polgárháború magyar hőseihez köthető megemlékezéseket, koszorúzásokat is fogok szervezni az érintett polgármesterek bevonásával.

Ezekről a facebook oldalon lehet majd olvasni, de itt is közzéteszem. Ha valakit érdekel nagy szeretettel várjuk.

Üdvözlettel: Miklós

Nephilim
    Nephilim
    Résztvevő

Na ez nagyon jó ötlet én támogatom :)

jelen pillanatban már kész az oldalfalas sátram és készül a ruhám is

remélem itt a fórumon lesz jelezve hogy mikor vannak ezek a találkozók

Wasicuya
    Wasicuya
    Résztvevő

Persze hogy volt!

De azért örömmel üdvözöljük a kezdeményezést.

Talán még meg is tisztelnek jelenlétükkel minket Nagy Miklós Úr és barátai egy ilyen rendezvényen.

Sajnos éppen most nem tudom mikor lesz a következő, de ha figyelik a honlapot, időben ki fog derülni, a helye és ideje.

szabotom
    szabotom
    Résztvevő

Volt már párszor ilyen találkozó

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 64